Beşiktaş Forum  ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi


Geri git   Beşiktaş Forum ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi > Taraftar > Gündem Dışı > Haberler

Haberler Bu Bölümde Gündem Yaratan Haberler Tartışılır.

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 23-09-2007, 07:36   #1
Banned
 
_Blackseagless_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Icon16 Ermeniler Türk katilini esas durusta selamladılar

Kahpe Pusular: 1

Click the image to open in full size.
YÜKSEL MUTLU VE CEYHUN BOZKURT’UN DEV ARAŞTIRMASIErmeniler Türk katilini esas durusta selamladılar
Diplomatlarımızı katleden Yanıkyan’ı desteklemek için Ermeniler, Santa Barbara’ya akın etti. ABD’de hiç kimse “Hepimiz Türküz” diye bağırmadı

Güner Baydar: Eşim Mehmet ve yardımcısı Bahadır Demir şehit edilmeden önce Ermeniler, 29 Ekim törenlerinde de Konsolosluğu basmıştı...

Aslıhan Saraçoğlu: Babamın şehit edildiği ABD’de hâlâ ‘soykırım kabul edilecek mi edilmeyecek mi’ tartışması yapılıyor...

Konsolos Mehmet Baydar, caniye güvenmenin bedelini canıyla ödedi.


Tarih: 27 Ocak 1973. Yer: California’nın Santa Barbara kenti. Ermeni Mıgırdıç Yanıkyan, Baltimore Oteli’nde Los Angeles Başkonsolosumuz Mehmet Baydar ile Bahadır Demir’i kurşunlayarak öldürdü.

77 yaşındaki Ermeni katil, diplomatlarımıza kahpe pusuyu “Türk-Ermeni dostluğuna katkıda bulunacağım. Padişah Abdülhamit’e ait bir tabloyu Türkiye’ye armağan etmek istiyorum. Buluşalım” diyerek kurdu...

Yanıkyan, cinayetten önce ‘California Courrier’ gazetesine gönderdiği mektupla şu çağrıyı yapıyordu: “Sizler bu mektubu okuduğunuz zaman ben yeni bir savaş tarzını tatbike koymuş olacağım. Ermeniler peşimden gelsin...”

Türk diplomatlarına yönelik kahpe pusuların kapısını açan Ermeni katil, “Netice almanın tek yolu şiddet hareketlerinden geçiyor. Ermenilerin uykularından uyanmalarının vakti geldi”
diyerek yol gösterdi...

Hızını alamayan cani Ermeni, “Türk hükümeti ile bu dünyada hiçbir millet münasebet kuramamalı. Türk hükümetinin temsilcisi sıfatıyla dünyanın herhangi bir yerinde ortaya çıkan bütün kişiler yok edilmeli” çağrısı yaptı.GİRİŞ
Türkiye’ye yönelik Ermeni yalanlarını sürekli olarak pişirip gündeme getirenler, terör örgütü ASALA’yı koyunlarında beslediler. Katilleri değil, Türkiye’yi yargılamaya çalıştılar. Birinci Dünya Savaşı’nda Taşnak ve Hınçak çetelerince katledilen Türk halkını görmediler, tehcirde hayatını kaybedenleri soykırıma tabi tutulmuş olarak gösterdiler. Talat Paşa ile başlayan ve PKK terör örgütü ortaya çıkana kadar süren Ermeni terörünün kurbanı şehit diplomatlarımızı, bu dizi ile bir kere daha hatırlatacağız.


ABD’de hiç kimse ‘Hepimiz Türküz’ diye bağırmadı
Türk diplomatlar Mehmet Baydar ile Bahadır Demir, Amerika’da katledildi. Bu ülkede yaşayan Ermeniler, katil Yanıkyan’ı esas duruşta selamladı.

Tarih 27 Ocak 1973. Yer ABD’nin Californiya eyaletinin Santa Barbara kenti. Türk-Ermeni dostluğuna katkıda bulunacağı yalanını atan Mıgırdıç Yanıkyan isimli Ermeni, Osmanlı padişahı Abdülhamit’e ait bir tabloyu Türkiye’ye armağan etmek istediğini bildirerek, Türkiye’nin Los Angeles Başkonsolosu Mehmet Baydar ile Bahadır Demir’i Baltimore Oteli’ne davet eder. Aynı zamanda Amerikan vatandaşı olan bu Ermeni, davete icabet eden Baydar ile Demir’i kurşun yağmuruna tutarak şehit eder. Suikastin ardından kaçmayarak polise teslim olan Yanıkyan, Erzurum’da doğduğunu, tehcir sırasında ailesini kaybettiğini ve Türklere düşman olduğunu açıkça itiraf eder. 77 yaşında katil olan Mıgırdıç Yanıkyan, bu olaydan sonra Ermeni meselesinin yeniden hortlayacağını ümit ediyordu. Nitekim bu kahpe pusu ile Ermeni terör örgütü ASALA’nın tohumları atıldı.

Türkler yok edilmeli
Tüm bunları en ince ayrıntısına kadar hesaplayan Yanıkyan, cinayetten hemen önce Californiya’da yayınlanan ’California Courrier’gazetesine uzun bir mektup gönderdi. Mektubun bazı kısımlarında Yanıkyan şöyle diyor: “Sizler bu mektubu okuduğunuz zaman ben yeni bir savaş tarzını tatbike koymuş olacağım. Önden gidiyorum, bütün Ermeniler peşimden gelsin. Bunu yapacaklarına eminim. Çağımız gösteriyor ki, artık netice almanın tek yolu şiddet hareketlerinden geçiyor. Ermenilerin uzun uykularından uyanmalarının ve kaba Türkler’den onların anlıyacağı dille konuşarak haklarını almalarının vakti geldi. Türk hükümeti ile bu dünyada hiçbir millet münasebet kuramamalı. Türk hükümetinin temsilcisi sıfatıyla dünyanın herhangi bir yerinde ortaya çıkan bütün kişiler yok edilmeli.”

Katile destek seferberliği
Diplomatlarımızı şehit eden 77 yaşındaki Ermeni katil Mıgırdıç Yanıkyan, cinayetin ardından tutuklanarak cezaevine konuldu. Yanıkyan’ın duruşmasını izlemek için civar şehirlerden otobüsler dolusu Ermeni Santa Barbara kentine akın etti. Bu Ermeniler, sırf kimliğinden rahatsız olduğu iki temsilcimizi gözünü kırpmadan şehit eden katil Mıgırdıç Yanıkyan’ı esas duruşta selamladılar. Yanıkyan’ın avukatları, bu hadisede tarihin suçlu olduğunu, müvekkillerinin cezai ehliyeti olmadığını belirterek tahliyesini istedi. Ancak, mahkeme bu talebe itibar etmedi. Katil Yanıkyan, müebbet hapse mahkum oldu.

Suikast ’geliyorum’ dedi
Ermeniler tarafından katledilen ilk diplomatımız olan Mehmet Baydar’ın eşi Güner Baydar, aradan tam 34 yıl geçmesine rağmen hâlâ unutamadığı menfur suikastin bugüne kadar gizli kalmış yönlerini bizimle paylaştı. O günleri anarken gözleri dolan Baydar, bir yandan ABD’yi suçlarken, diğer yandan hükümetlere de sitem ediyor: “Ermeniler, Californiya’da bir anıt dikmek için uğraş veriyorlardı. Eşim şehit edilmeden önce 29 Ekim törenlerini basmışlardı. Eşim buna mani olmaya çalıştı. Konsolosluğa kadar gelip kapıları yumrukladılar. Bu tür tehditler zaten hep vardı.

Danışıklı dövüş
Californiya polisi bu tür olaylar karşısında hiçbir şey yapmıyordu. Adeta danışıklı dövüş gibiydi. Eşim tehdit edilmesine rağmen aldırmıyor, sürekli mücadelesini veriyordu. Bu tehditlere ve baskılara hiç kimsenin kılı bile kıpırdamadı. Bu olay adeta ‘geliyorum’ diyordu. Orada kelle koltukta görevini yapmaya çalışıyordu. Tüm bunlara rağmen hiç kimse olayları ciddiye almadı. Katili tarafından randevu verildiğinde bile herkesin haberi vardı. Görevi gereği tüm olup biten gelişmeleri büyükelçiye iletmek durumundaydı. Bütün bu olaylar katliama kadar sürdü. Eşimin şehit edilmesinin ardından olaylar arka arkaya devam etmeye başlayınca birilerinin kafasına ’dank’ etti.

Olayları ASALA başlattı
Diplomatlara yapılanlar da asla affedilir bir şey değil. Bu olayları durup dururken Allah’ın belası ASALA başlattı. Benim en yakın arkadaşım Ermeni. Beraber büyüdük, beraber okuduk. Dediğim gibi hiçbir problemimiz olmadığı halde bizim hadise olduğunda ben hayretler içerisinde kaldım. Bu nereden çıktı? Bu tamamen fanatizmden kaynaklandı. Biz herşeyi çok abartan bir milletiz. “Hepimiz Ermeni’yiz” sözleri de oldukça abartılıydı. Ben Hrant Dink cinayetinin ardından ailesini ziyaret etmek istedim. Ancak, medyaya malzeme oluruz endişesiyle bundan vazgeçtim.”

İlgisizliğe kahroldu
Ermenilerin şehit ettiği Türkiye’nin Los Angeles Başkonsolosu Mehmet Baydar’ın eşi Güner Baydar’ı, en fazla unutulmak ve hükümetin ilgisizliği üzmüş.

Amcası Ermeniler’e yardım etti
Şehit eşinin amcası Remzi Avcı, Ermenilere yardım ettiği için tehdit almış Şehit diplomatımız Mehmet Baydar’ın eşi Güner Baydar, İttihatçılar’dan olan rahmetli amcası Remzi Avcı’nın Ermenilere yardım ettiği için uyarıldığını anlatıyor. Baydar bu konuda şunları söylüyor: “Ermenilere yardım ettiği için tehditler almış. Adana Valiliği yapan amcama, ’Paşam derhal Adana’yı terk et. Ermeniler seni öldürecekler’ denilmiş. Maalesef bütün siyasetimizi ABD idare ediyor. Onların ağzından çıkacak bir lafla Türkiye kendini yönlendiriyor. Bu son derece onur kırıcı. Bizim de Türkiye olarak çalışmamız gerekir. Bu olayda duyarsız kalıyoruz.” Ermenilerin dünyada yoğun bir lobi çalışması yaptığını da vurgulayan Baydar, “Dışişleri Bakanlığı’ndan Kamuran Gönen’in Ermenilerle ilgili bir kitabı vardı. Soykırım yalanını belgeleriyle gözler önüne seriyordu. Bugün bu kitabın tek bir nüshasını dahi bulamazsınız. Nedeni ise tamamının Ermeniler tarafından toplatılmış olmasıdır. Bu çok detaylı bir eserdi. İşte Ermeniler böyle organize çalışıyor” diyor.

Şehitler gününde unutulduk
16 Mart Şehitler Günü dolayısıyla Ankara’da düzenlenen törene çağrılmadılar.Şehit eşi Güner Baydar’a en fazla dokunan olaylardan biri de unutulması. Bu hatırasını anlatırken gözleri doluyor. Baydar şunları söylüyor: “Belki şaşıracaksınız ama ’16 Mart Şehitler Günü’ dolayısıyla Ankara’da düzenlenen törenlerde eşimin adını en üst sırada görünce şaşırdım. Çünkü biz bu törenlere davet edilmemiştik. İzlediğim kadarıyla görüntülerde, o zaman Dışişleri Bakanı olan şimdiki Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile Dışişleri mensupları, eşimin adının ilk sırada yazıldığı koskocaman bir mezar taşının önünde tören düzenliyorlar. Biz aile olarak törende yoktuk. Çünkü törenden haberdar değildik. Konuyla ilgili Dışişleri Personel Genel Müdürlüğü’nü aradığımda, bir aksamanın olduğunu belirterek geçiştirdiler. Abdullah Gül’den randevu talep ettik; her nedense bu da engellendi. Emine Erdoğan’a mektup bile yazdım. Ancak hiçbir sonuç alamadım. Sonuç alınamayınca da eşimin adının şehitler listesinden silinmesini istedim.”

Maaşım bile kesildi
Dertli bir şehit diplomat eşi olan Güner Baydar’ın yaşadıkları bununla sınırla değil. İnsanın inanası gelmiyor ama, Baydar Hanımefendi, bir önceki hükümetin maaşını kestiğini anlatıyor: “Üstelik 54 Bin YTL’lik bir borç çıkardılar. Sanki Türkiye’de şehit enflasyonu varmış gibi bu yönde bir karar almışlar. Bir memur öldürüldüğü zaman hangi derecedeyse o derecede emeklilik bağlanıyor diye. Halbuki benim eşim öldürüldüğünde ilk diplomat şehidi olduğu için hizmet süresi 30 yıl olarak kabul edilmişti ve öyle bir hak tanınmıştı. Ancak, 34 yıl sonra bu parayı bizden geri istediler. Bu olay basına yansıyınca bu isteklerinden vazgeçtiler. Ama bize yapılan son derece utanç verici bir olaydı. Ancak 3 aylık maaşımdan kesinti halen devam etmektedir. Bu konuda ailece bağlı olduğumuz Dışişleri Bakanlığı bize cevap verme tenezzülünde bile bulunmuyor. Kendi hükümetimiz bize kıymet vermezse niye başkaları versin ki? 34 yıl maaş bağlamışsın ve sonra ortaya çıkıp ’Ben sana fazla maaş vermişim bunu geri öde’deniliyor. Bu olacak şey mi?”

Çocuklara yakın çağ tarihi de öğretilmeli
Ermeniler tarafından katledilen Türkiye’nin Los Angeles Başkonsolosu Mehmet Baydar’ın kızı Aslıhan Saraçoğlu, yakın çağın da okullarda ders olarak okutulması gerektiğini söylüyor. Saraçoğlu, “Amerikan Kongresi’nde her yıl ‘soykırım kabul edilecek mi edilmeyecek mi’ tartışması yaşanıyor. Bu konu ders kitaplarına girmelidir. Ancak ders kitaplarında böyle bir şey yok. Benim çocuğum halen Osmanlı İmparatorluğu okuyor. Halbuki yakın tarih diye bir olay var. Gençlerimiz bu konuda hiçbir şey bilmiyor. Türklük ve Atatürk Anayasa’dan çıkartılmaya çalışılıyor. Bu durumda gençlerimiz neyi öğrenecek? Bu yılki tarih kitaplarında Atatürk’ün nutkuna bile yer verilmemiş. Böyle bir şey olabilir mi? Atatürk olmasaydı bugünleri görebilir miydik?” diyor.


kaynak : Kahpe Pusular: 1 YENİÇAĞ - Güncel haberler, yazarlar, son dakika, haber, anında haber, spor
_Blackseagless_ Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-09-2007, 10:17   #2
Köyün Delisi
Guest
 
Köyün Delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Türk diplomatlar Mehmet Baydar ile Bahadır Demir, Amerika’da katledildi. Bu ülkede yaşayan Ermeniler, katil Yanıkyan’ı esas duruşta selamladı.

konunun özü budur ya bizim aydın!kesim dahil bikaç kendini bilmezde hepimiz ermeniyiz dese anca...
paylaşım için teşekkürler
  Alıntı ile Cevapla
Alt 23-09-2007, 23:16   #3
Banned
 
_Blackseagless_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

HEPİMİZ TÜRK'ÜZ. ..... ERMENİYİM DİYENLER TERK EDİN TÜRK TOPRAKLARINI.
_Blackseagless_ Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-09-2007, 23:57   #4
Banned
 
Solitary_Eagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

hepimiz ermeniyiz diyenlerin hadi tohumu bozk,ukta,şehit ailesine sahip cıkmayanların tohumu nasıl?uyuyan bir milletiz.1 avuç ermeni milyonlarca türkü masabasında alt ediyor.
__________________
Armamızdaki Ay-yıldız bütün yıldızlara bedel...
Solitary_Eagle Ofline   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık
Türkiye`de Saat: 22:16 .

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2008, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.3.2

Sitemiz CSS Standartlarına uygundur. Sitemiz XHTML Standartlarına uygundur

Oracle DBA | Kadife | Oracle Danışmanlık1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580