Beşiktaş Forum  ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi


Geri git   Beşiktaş Forum ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi > Taraftar > Serbest Kürsü

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 30-06-2008, 20:38   #1
hüngürella
 
HandaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Ne düşünürsek oyuz

Biz Her Neysek, Düşüncelerimizden Doğar. Düşüncelerimizle Biz, Dünyamızı Yaparız. Bu Da % 100 Düşünce Gücü İddiası İle Değil Bir Adım Daha Ötesine Giderek "ne Düşünürsek Oyuz." Diyorum. Bunu Görmek Aslında Çok Da Zor Değil, Zihninizi Serbest Bırakın Ve Anımsayın. Ne Düşürseniz O Olduğunuzu Apaçık Görebileceksiniz. Bunu Başarabildiyseniz Önemli Bir Adım Attınız Demektir.

alman Düşünür Arthur Schopenhauer'in Dediği Gibi, Tüm Gerçekler Üç Adımda Gelirler:

1. Önce Alay Edilir.

2. Şiddetle Karşı Çıkılır.

3. Son Olarak "zaten Belli Olan Bir Şey" Denir Ve Kabul Edilir.

hayattaki Başarı Tecrübelerimizin Düzeyi, "sürekli Ve Sonu Gelmez İyileştirmeler"e Adanmışlık Düzeyimizle Doğru Orantılıdır. "sürekli Ve Sonu Gelmez İyileştirmeler" Gerçek Bir Disiplindir. Arada Sırada Canınız İsteyince Uygulanabilecek Birşey Değildir. Eylemle Desteklenmiş Sürekli Bir Adanmışlık Olmak Zorundadır.

"sürekli Ve Sonu Gelmez İyileştirmeler"in Esası, Adım Adımdır, Ufacık Ve Sürekli İyileştirmelerdir, Uzun Dönemde Bunlar İnanılmaz Büyüklükte Bir Şaheser Yaratırlar. Çoğu İnsanlar Kendilerini Hiç Güvende Hissetmezler, Çünkü Sürekli Olarak İşlerini Kaybetmekten, Ellerindeki Parayı Kaybetmekten, Eşlerini Kaybetmekten, Sağlıklarını Kaybetmekten Falan Korkarlar. Hayattaki En Gerçek Güvenlik Duygusu, Her Gün Kendinizi Bir Yönde İyileştirdiğinizi Bilmekten, Kim Olduğunuzun Kalibresini Yükselttiğinizi, Şirketiniz İçin, Dostlarınız Ve Aileniz İçin Değerli Olduğunuzu Bilmekten İleri Gelir.

"sürekli Ve Sonu Gelmez İyileştirmeler" Demek, Hiç Bir Zaman Karşınıza Zorluklar Çıkmayacak Demek Değildir. Aslında Bir Şeyi Daha İyileştirebilmek, Onun Tam İstediğiniz Gibi Olmadığını Anlamakla Mümkündür. O Şey Henüz Sizin İstediğiniz Düzeyde Değildir.

"sürekli Ve Sonu Gelmez İyileştirmeler"in Amacı, Sorunları Daha Olurken Görüp, Kriz Haline Gelmeden Çaresine Bakmaktır. "sürekli Ve Sonu Gelmez İyileştirmeler"e Kişisel Adanmışlığımın Bir Parçası Olarak, Hergünün Sonunda Kendime Şu Soruları Sorarım: Ben Bugün Ne Öğrendim? Ne Gibi Bir Katkıda Bulundum Ya Da Neyi İyileştirdim? Neden Zevk Aldım? Eğer Hayattan Zevk Alma Yeteneğinizi Her Gün Ve Sürekli Olarak Yükseltirseniz, O Zaman Pekçok İnsanın Hayal Bile Edemeyeceği Bir Zenginlik Düzeyine Ulaşırsınız. Unutmayın Ki Başarının Sırrı Bir Emin Olma Duygusu Yaratmaktır. Sizi Kişi Olarak Büyütecek, Gerekli Eyleme Geçirip Kendi Hayatınızı Ve Çevrenizdekilerin Hayatını Daha Güzelleştirmenizi Sağlayacak Türden İnançlardır. Ek Referanslar Edindikçe İnançlarınızın Değişebileceğini Anlamanız Şarttır. Şu An İçin Önemli Olan, Şimdiki İnançlarınızın Sizi Güçlendiren Türden Mi Yoksa Zayıflatan Türden Mi Olduğudur. Hemen Şimdi Tüm İnançlarınızın Getirdiği Sonuçlara Odaklanma Alışkanlığını Geliştirmeye Başlayın. Acaba Bunlar Sizi Arzuladığınız Yönde Eyleme Geçirerek Güçlendiren Şeyler Mi Yoksa Sizi Geri Mi Tutuyorlar? İnançlar Hakkında Pekçok Şeyi Keşfettik, Ama Hayatımızın Kontrolünü Gerçek Anlamda Elimize Alabilmek İçin, Şu Anda Bizi Hangi İnançlarımızın Güttüğünü Bilmemiz Gerekir. Bu Nedenle Şu Anda Ne Yapıyorsanız Bırakın, On Dakika Boyunca Biraz Eğlenmeye Kendinizi Hazırlayın. Sizi Güçlendiren Ya Da Güçsüzleştiren Tüm İnançlarınızı, Aklınıza Geldiği Gibi, Liste Halinde Yazın. Bu Liste, Önemi Yokmuş Gibi Gözüken Küçük İnançlardan Büyük Fark Yaratan Global İnançlara Kadar Hepsini Kapsamalıdır.

eğer Şöyle Olursa-böyle Olur Türünden İnançlara Bir Örnek: "sürekli Olarak Elimden Geleni Yaparsam, Başarılı Olurum. " Ya Da "bu Kişiye Tüm Arzumu Gösterirsem Beni Terkeder" Gibi Şeylerdir.
global İnançlar'a Gelince, Onlara Da Şöyle Örnekler Verilebilir: "insanlar Esas Olarak İyidir." "bütün bayanlar/erkekler Kötüdür" Gibi.
yazacağınız İnançlar Kendinizle İlgili, Fırsatlarla İlgili, Zamanla İlgili, Kıtlık Ve Bollukla İlgili İnançlar Olabilir. On Dakika Boyunca Bunlardan Aklınıza Geldiği Kadarını Yazın. Lütfen Kendinize, Bunu Hemen Yapma Armağanını Sunun. Bu İş Bitince, Güçlendirici İnançlarınızı Nasıl Daha Sağlamlaştıracağınızı, Güçsüzleştiricileri Nasıl Ortadan Kaldıracağınızı Size Göstereceğim. Haydi, Yapın!! Her İki Listeyi Yazabilecek Kadar Zamanınız Oldu Mu? Olmadıysa Geri Dönün Ve Şimdi Bitirin! Bunu Yapmakla Neler Öğrendiniz? Şimdi Bir An Durun, İnançlarınızı Gözden Geçirin. Listenizdeki En Güçlendirici Üç İnancın Hangileri Olduğuna Karar Verip Bunları Yuvarlak İçine Alın. Bunlar Sizi Nasıl Güçlendiriyor? Bunların Sizin Üzerinizdeki Olumlu Süreç Etkisini Düşünün. Birkaç Ay Önce Ben Böyle Bir Liste Yaptım. Sonra O Listenin Çok Değerli Olduğunu Gördüm, Çünkü Yeterince Kullanmadığım Bir İnancım Olduğunu Keşfettim. "kendimi Adarsam, Olayları Tersine Çevirmenin Bir Yolu Mutlaka Vardır", Şeklinde Bir İnançtı. Listemi Okurken Düşündüm. "bu Güçlendirilmesi, İmana Çevrilmesi Gereken Bir İnanç" Dedim Kendi Kendime. Bunu Yaptığıma Öyle Memnunum Ki! Çünkü Çok Fazla Bir Zaman Bile Olmadan O İman Benim Hayatımı Kurtardı, En Zor Dönemimin İçinden Beni Çekip Çıkardı. Çünkü O Zaman Etrafımdaki Her Şey Bana Çok Kötü Ve Anlamsız Görünüyordu. Bu İman; Yalnız Ruhuma Canlılık Vermekle Kalmadı, Karşıma Çıkan Birçok Kişisel Zorluğu Da Yenmemi Sağladı. Bu Bir Tek İnanç, Bu Emin Olma Duygusu, Herkesin Birşey Yapılamaz Dediği Durumda, Gidişi Tersine Çevirme Gücünü Bana Verdi. Bunu Siz De Yapabilirsiniz!! Listenizi Gözden Geçirin, Duygusal Yoğunluğunuzu Güçlendirin, Emin Olma Duygunuzu Arttırın, Bu İnançların Doğru Ve Gerçek Olduğuna, Size Gelecekteki Davranışlarda Rehberlik Edeceğine Güvenin. Şimdi Biraz Sınırlayıcı İnançlara Bakalım. Bunları Gözden Geçirirken, Bu İnançların Getirdiği Bazı Sonuçların Neler Olduğunu Düşünün. En Çok Güçsüzleştiren İki İnancı Seçip Yuvarlak İçine Alın. Bu İnançların Hayatınıza Yüklediği Maliyeti Artık Taşımak İstemediğinize Hemen Şimdi Karar Verin. Unutmayın Ki Bu İnançlardan Kuşku Duymaya Başlar, Geçerli Olup Olmadıklarını Sorgularsanız, Bunların Referans Ayaklarını Sallamaya Başlarsınız, Artık O İnanç Sizi Etkilemez Olur.

güçsüzleştiren İnançların Altındaki Emin Olma Ayaklarını Bir Tekmede Atmak İçin Kendinize Şu Soruları Sorun:

bu İnanç Neden Gülünç Ya Da Saçma?
bu İnancı Öğrendiğim İnsan, Bu Alanda Model Olarak Alınmaya Değer Miydi?
bu İnançtan Kurtulmazsam, Sonunda Bana Duygusal Olarak, İlişkilerim Açısından, Fiziksel Açıdan, Parasal Açıdan, Ailem Ve Sevdiklerim Açısından Nelere Mal Olur?
bu Sorulara Cevap Vermek İçin Zaman Ayırdıysanız, İnançlarınızın Bu Sorular Karşısında Büyük Ölçüde Zayıfladığını Göreceksiniz.

şimdi Bu İnançların Size Nelere Mal Olmuş Olduğunu Ve Değişmezlerse, Gelecekte Getirecekleri Maliyetleri Düşünüp O Konuya Tam Anlamıyla Bağlanın. Buna Öyle Yoğun Duygular Bağlayın Ki, Bu İnançlardan Ebediyen Kurtulmanızı Sağlasın, Üstelikte Bunu Hemen Yapmaya Karar Verin.

son Olarak Bir Modeli Bırakmak İçin Yerine Mutlaka Bir Yenisini Koymak Gerektiğini De Hatırlamak Gerekir. Şimdi Hemen, Seçtiğiniz İki Sınırlayıcı İnanç Yerine Koyabileceğiniz Yeni İnançları Yazın. Örnek: "bayan Olduğum İçin Asla Başarıya Ulaşamam" Biçiminde Bir İnancınız Varsa, Yeni İnancınız, "bayan Olduğum İçin, Hiçbir Erkeğin Aklına Bile Gelmeyecek Kaynaklarım Var!!" Biçiminde Olabilir. Bu Fikirden Emin Olmak İçin Onu Referanslarla Destekleyin. Hayatınızda İstediğiniz Sonuçları Elde Edemiyorsanız, Kendinize Şu Soruyu Sormanızı Öneririm: "bu Noktada Başarılı Olmak İçin Neye İnanmam Gerekirdi?" Ya Da Şöyle Bir Soru: "bu Alanda Şu Anda Başarı Gösteren Kimler Var? Herşeyin Mümkün Olduğu Konusunda Onların Benden Farklı İnançları Neler?" O Zaman Sizin Gözden Kaçırdığınız Kilit İnancı Keşfedebilirsiniz.

eğer Acı Çekiyorsanız, Kendinizi Zorlukla Yüz Yüze, Çaresiz Ve Öfkeli Hissediyorsanız, Kendinize Şunu Sormalısınız: "böyle Hissetmek İçin Neye İnanıyor Olmam Gerek?" Bu Basit Sürecin Mucizesi, Sahip Olduğunuzun Farkına Bile Varmadığınız Bazı İnançları Su Yüzüne Çıkarmasıdır. Örneğin Kendinizi Sıkkın Ve Üzgün Hissediyorsanız, Şöyle Sorarsınız: "bu Depresyonu Hissetmek İçin Benim Neye İnanmış Olmam Gerek?" Herhalde Şöyle Birşey Bulursunuz: "işler Hiç Düzelmeyecek" Ya Da "umut Yok" Bu İnançları Kelimelendirilmiş Halde Duyunca, Belki De "ben Buna İnanmıyorum! Şu Anda Kötü Hissediyorum Ama Bunun Ebediyen Sürmeyeceğini Biliyorum. Bu Da Geçecektir." Diyebilirsiniz. Ya Da Belki, Sorunların Kalıcı Olduğu İnancının Tümüyle Yıkıcı Bir Şey Olduğuna Bunu Bir Daha Asla Düşünmek İstemediğinize Karar Verebilirsiniz. Bu Sınırlayıcı İnançları İncelerken, Duygularınızın Nasıl Değişmekte Olduğuna Dikkat Edin. Anlayın, İnanın Ve Güvenin Ki, Zihninizdeki Herhangi Bir Olayın Anlamını Değiştirdiğiniz Zaman, Neler Hissettiğiniz Ve Neler Yaptığınızda Hemen Değişsin, Böylelikle Eylemlerinizi Değiştirip Kaderinizi Farklılaştırmaya Doğru Gidebilesiniz. Birşeyin Ne Anlama Geldiğini Değiştirmek, Vereceğiniz Kararları Değiştirecektir. Unutmayın Ki Hayatta Hiç Birşeyin, Sizin Verdiğiniz Anlamdan Başka Bir Anlamı Yoktur. Bu Yüzden, Bilinçli Olarak, Kendinize Seçtiğiniz Kaderle Uyumlu Olan Anlamları Seçip Yükleyin. İnançların Yaratma Ve Yıkma Potansiyeli Korkunçtur. Ta Yüreğinizde, Yapabileceğinizin En Fazlasından Daha Azına Razı Olmamaya Karar Verdiğiniz İçin Bu Satırları Okuyorsunuz. Rüyalarınızı Boşa Çıkarmak Yerine, İstediğiniz Vizyonu Yaratacak Gücü Koşumlandırmayı Gerçekten İstiyor Musunuz? O Zaman Sizi Güçlendirecek İnançları Seçin, İçinizdeki En Yüksek Niteliklere Seslenen Bir Kadere Doğru Yürütecek İnançlar Yaratın. Aileniz, İşiniz, Çevreniz Ve Dünya, Bundan Azına Layık Değildir.


alıntı
__________________
Click the image to open in full size.
HandaN Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 30-06-2008, 21:08   #2
Köyün Delisi
Guest
 
Köyün Delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

önce alay ettim sonra şiddetle karşı çıktım şimdiyse oturdum kabullendim


güldüğüme bakmayın gerçekler gerçekten acı
  Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık
Türkiye`de Saat: 18:41 .

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2008, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.3.2

Sitemiz CSS Standartlarına uygundur. Sitemiz XHTML Standartlarına uygundur

Oracle DBA | Kadife | Oracle Danışmanlık1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580