Beşiktaş Forum  ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi


Geri git   Beşiktaş Forum ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi > Kültür , Sanat Turizm, Gezi ve Seyahat Rehberi > Beyaz Perde > Vizyondakiler

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 13-09-2008, 10:58   #1
 
jaSmin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Vizyonda bu hafta

Click the image to open in full size.

Vizyonda BU HAFTA


Hala inanmak istiyor musunuz.. İyi hissedeceğiniz bir film.. Medeniyete sarsıcı bir eleştiri..
Bir Aradayız, Hepsi Bu - Ensemble, c'est tout

Tür : Romantik / Dram
Gösterim Tarihi : 12 Eylül 2008
Yönetmen : Claude Berri
Senaryo : Claude Berri , Anna Gavalda (Kitap)
Yapım : 2007, Fransa , 97 dk.

Oyuncular
Audrey Tautou (Camille Fauque) , Guillaume Canet (Franck) , Laurent Stocker (Philibert Marquet de la Tubelière) , Françoise Bertin (Paulette) , Alain Sachs (Medecin du travail) , Firmine Richard (Mamadou)

Camille, boş zamanlarında çizimler yapan, Paris’te bir tavan arasında yalnız bir hayat süren bir temizlikçidir. Bir gün utangaç postkart satıcısı Philibert ile tanışır. Philibert dış dünyaya olabildiğince kapalı bir yaşam sürmektedir. Hatta, onun alışveriş gibi işlerini bile antikalarla dolu büyük evinde birlikte yaşadığı kiracısı Franck halleder.

Camille bir gün ağır grip olur ve bunun sonucunda Philibert ona taşınması için ısrar eder. Başlarda Camille ve Franck çatışsalar da, sonunda üçü beraber yaşamayı öğrenecek ve birbirlerini anlayacaklardır.

Birçok ödüle layık görülen film, Anna Gavalda'sın Ensemble, c'est tout adlı romanından beyazperdeye uyarlanmıştır.

Click the image to open in full size.Çıkış Yok - Stuck

Tür : Gerilim / Korku
Gösterim Tarihi : 12 Eylül 2008
Yönetmen : Stuart Gordon
Senaryo : John Strysik , Stuart Gordon (Kitap)
Yapım : 2007, Kanada / ABD / İngiltere , 94 dk.

Oyuncular
Mena Suvari (Brandi) , Stephen Rea ( Tom) , Russell Hornsby ( Rashid) , Rukiya Bernard ( Tanya)

Genç ve şefkatli Brandi, bir emekli evinde terfisini bekleyen bir görevlidir. Bir gece sarhoş halde gece kulübünden dönerken, herşeyini yakın zamanda kaybetmiş Tom’a arabasıyla çarpar.

Brandi, bir adamı çok ağır yaraladığı duyulursa parlak olan geleceğinin söneceği korkusuna kapılır. Bu yüzden Tom’u kurtarmak yerine, onun kendinden geçmesini bekleyip onu ortadan kaldırmayı planlar. Tom için tek hayatta kalış yolu ise, Brandi'nin onu kapattığı garajdan kaçmaktır.

Brandi'nin, çarptığı adamı kurtarmak ya da öldürmek ikileminde kalmasının vurgulandığı Stuck filminde, gerçek hikayeden yola çıkılmıştır. Festivallerden ödüller kazanan filmde, izleyicide etki bırakan sahnelere bolca yer verilmiştir.

Click the image to open in full size.Kadınlar - The Women

Tür : Dram / Komedi
Gösterim Tarihi : 12 Eylül 2008
Yönetmen : Diane English
Senaryo : Diane English , Clare Boothe Luce
Yapım : 2008, ABD

Oyuncular
Meg Ryan (Mary Haines) , Annette Bening ( Sylvia Fowler) , Eva Mendes ( Crystal Allen) , Debra Messing ( Edith Potter) , Jada Pinkett Smith ( Miriam Aarons) , Bette Midler (Flora DeLave) , Candice Bergen (Catherine Frazier)

Mary, babasıyla birlikte çalıştığı işinden kovulmuştur. Bir de üstüne gittiği güzellik salonunda, manikürcü kız Tanya’dan kocasının zengin avcısı, tezgahtar ‘’fıs fıs kız’’ Crystall Allen’la aldattığını öğrenince, annesi ve kızıyla bir tatile çıkar.

Mary’nin en yakın arkadaşı Sylvie Fowler, bir kadın magazin dergisinin baş editörüdür. Fakat mutlu, başarılı bir hayat süren Sylvie’nin işi tehlikededir. Önceleri Tanya’dan Mary’nin aldatıldığını ilk öğrenen olarak Mary’e söyleyip söylememe ikilemini yaşarken, kariyerinin kurtarmak adına dedikodu yazarı Bailey Smith’e Mary’le ilgili malzeme verir. Bunları öğrenen Mary kendini dinlemek için bir kadın kampına gider ve burada Kontes Miller ile tanışır. Buradaki deneyimlerinden sonra Mary artık hayattan ne istediğini bilen birine dönüşür.

1930’lu yılların sonunda piyes ve film olarak yapılmış Kadınlar, Clare Boothe Luce’nin piyesinde onun nefret ettiği kadınlara karşı bir eleştiri olurken, 2000’li yılları uyarlamasında güçlü ve modern kadınların dünyasının şık bir komedisi haline gelmiştir.

Click the image to open in full size.Oyum Kime - Swing Vote

Tür : Komedi
Gösterim Tarihi : 12 Eylül 2008
Yönetmen : Joshua Michael Stern
Senaryo : Joshua Michael Stern , Jason Richman
Yapım : 2008, ABD , 100 dk.


Oyuncular
Kevin Costner (Bud Johnson) , Madeline Carroll (Molly Johnson) , Dennis Hopper (Donald Greenleaf) , Nathan Lane (Art Crumb) , George Lopez (John Sweeney) , Paula Patton (Kate Madison) , Kelsey Grammer (Başkan Andrew Boone) , Stanley Tucci (Martin Fox)

Bud Johnson, hayatla ilgili pek bir beklentisi kalmamış, bütün duyarlılığını ve sevgisini kaybetmiş; tek değer verdiği kişi olan kızı Molly'le birlikte bir hayat sürmektedir. Bir şekilde işlerin ters gitmesi sonucu Amerikan Başkanı'nın kim olduğunu belirleyecek oyun sahibinin Bud Johnson olduğu anlaşılır.

Demokrat Parti'nin başkanı Donald Greenleaf ve Cumhuriyetçi Parti'nin başkanı aynı zamanda ABD Başkanı olan Andrew Boone, Bud'ı taraflarına çekmek için birbirinden ilginç ve komik yollara başvururlarken, ülkenin kaderinin bu duyarsız adamın ellerinde olması işleri iyice karıştırır.

Amerika'nın tam da seçim dönemine denk gelen film, bir yandan kıyasıya birbiriyle mücadele eden politikacıları komik bir şekilde eleştirirken, bir yandan da duygusal bir baba-kız ilişkisine odaklanıyor.

Click the image to open in full size.Sihirli Orman - El Bosque animado

Tür : Fantastik / Animasyon
Gösterim Tarihi : 12 Eylül 2008
Yönetmen : Ángel de la Cruz , Manolo Gómez
Senaryo : Ángel de la Cruz , Wenceslao Fernández Flórez (Kitap)
Yapım : 2001, İspanya , 83 dk.

Seslendirenler : Nacho Aldeguer (Furi) , Mar Bordallo (Linda) , Claudio Rodríguez (Carballo) , Juan Miguel Cuesta (Pino) , Héctor Cantolla (Poste) , Javier Franquelo (Eucalipto)

Cecebre ormanında yaşayan ağaçlar ve hayvanlar, etrafta insan olmadığı müddetçe birbirleriyle konuşuyorlardır. Bunu keşfeden bir bilim adamı, tezini ispatlamak için köstebek Linda'yı kaçırır.

Bilimadamının çirkin, süslü karısı, Linda'dan kürk mont yapmak için onu ele geçirir. Bu durumu Linda'nın sevgilisi Furi ağaçlar tarafından duyunca, Linda'yı kurtarmak için tüm orman harekete geçer.

İspanya yapımı 3 boyutlu animasyon, büyükleri de izleyici koltuğuna oturtacak türden.

Click the image to open in full size.Tatil Kitabı - Tatil Kitabı

Tür : Dram
Gösterim Tarihi : 12 Eylül 2008
Yönetmen : Seyfi Teoman
Senaryo : Seyfi Teoman , Barış Bıçakçı
Görüntü Yönetmeni : Arnau Valls Colomer
Yapım : 2008, Türkiye , 92 dk.

Oyuncular
Taner Birsel (Hasan) , Ayten Tokun (Güler) , Osman İnan (Mustafa) , Tayfun Günay (Ali)

İstanbul’da okuyan büyük oğlu Veysel’in üniversite sınavına girme isteğine karşı çıkan Mustafa, çekingen bir çocuk olan Ali’yi de yaz tatilinde çalışıp ticaret öğrenmeye zorlar.

Mustafa'nın eşi Güler ve kardeşi Hasan’la aralarında da sürekli bir gerginlik vardır. Tüm bu gerginlikler, Mustafa’nın, iş için gittiği Ürgüp’ten dönüşte komaya girmesiyle geri plâna itilir.

2004 yılında çektiği Apartman adlı kısa filmiyle pek çok ödül alan Seyfi Teoman, ilk uzun metraj çalışması olan Tatil Kitabı ile ödülleri topluyor. Uluslararası İstanbul Film Festivali'nde en iyi Türk filmi ödülü alan filmin dünya çapında başka ödülleri de bulunuyor.

Click the image to open in full size.The X-Files: İnanmak İstiyorum - The X-Files: I Want to Believe

Tür : Gerilim / Bilim Kurgu / Gizem
Gösterim Tarihi : 12 Eylül 2008
Yönetmen : Chris Carter
Senaryo : Frank Spotnitz
Görüntü Yönetmeni : Bill Roe
Yapım : 2008, ABD / Kanada , 100 dk.

Oyuncular
David Duchovny (Fox Mulder) , Gillian Anderson (Dana Scully) , Amanda Peet (Dakota Whitney) , Billy Connolly (Peder Joseph Crissman)

Eski FBI ajanı Doktor Scully, ölmek üzere olan Christian'ın hayatta kalmasını sağlamaya çalışır. Bu sırada FBI ajanı Drummy, Doktor Scully'i ziyarete gelir ve ondan FBI ajanı Monica Benan dahil, kaybolan kızları bulmak için X-Files departmanındaki Scully'nin arkadaşı eski FBI ajanı Fox Mulder'ı göreve geri çağırmasını talep eder. Scully Mulder'ı zor da olsa ikna eder.

Kaçırılan kızları zihninde gördüğüne inanan ve eskiden sübyancı olan rahip Joseph (Joe) Fitzgerald Crissman FBI ile iş birliği yapar. Doktor Scully rahip Joseph Fitzgerald Crissman inanmaz ve onu sürekli sorgular.
İş üstünde olan ekip bir kızın daha kaçırıldığının haberini alır.

İnanmak isteyenler için Gizli Dosyalar yeniden açılıyor. 6 yıllık bir aradan sonra X-Files geri dönüyor. Komedi filmlerinde görmeye alışkın olduğumuz Amanda Peet ve Billy Connely bu sefer bambaşka film tarzıyla karşımıza çıkıyor. X-Files yaratıcılarından yazar Chris Carter, bu sefer de yönetmen koltuğunda.
(Beyazperde)
jaSmin Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 13-09-2008, 11:16   #2
 
asparagas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Teşekkürler
__________________
asparagas Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 17-09-2008, 20:27   #3
 
NeoRock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

"Ensemble, c'est tout" gerçekten kaliteli bir yapım. Konusu ağır, izlerken biraz sıkıcı gelebilir ama yinede sanatsal açıdan oldukça başarılı bir film.
__________________
http://www.besiktasforum.net/forum/signaturepics/sigpic30189_2.gif
NeoRock Ofline   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık
Türkiye`de Saat: 08:32 .

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2008, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.3.2

Sitemiz CSS Standartlarına uygundur. Sitemiz XHTML Standartlarına uygundur

Oracle DBA | Kadife | Oracle Danışmanlık1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580