Beşiktaş Forum  ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi


Geri git   Beşiktaş Forum ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi > Taraftar > Gündem Dışı > Aşk-Sevgi-Romantizm

Cevapla
 
LinkBack (1) Seçenekler Stil
Alt 30-03-2008, 02:13   #1
 
TuRKeRi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
küçük kızı sevmek

Bülent, avucunu açmış kendisine doğru eliniuzatan adama ters ters baktı. Elli yaşlarındagösteren adam, görmeye alıştığı hırpanikıyafetli dilencilere benzemiyordu. Üzerindekigiysiler eski fakat temizdi. Eli yüzütemiz ve sağlıklı görünüyordu. 'Sapa sağlamadam gidip çalışacağına dileniyor, belkibenden daha zengindir' diye düşündü. Zatencanı çok sıkkındı, bir de sinirlenmişti.Alaycı bir ses tonuyla:
- Ekmek parası mı istiyorsun? diye sordu.
- Hayır çikolata parası lazım!
Bülent'in kızgınlığı şaşkınlığa döndü.Espri yeteneği olan dilencinin hali de başkaoluyor diye düşündü.
- Niye siz ekmek bulamayınca çikolata mı yiyorsunuz?
- Hayır. Ekmek bulamadığımız günler genellikle bulgur pilavı yeriz, onu dabulamadıysak aç yatarız.
Bülent adamın ciddi mi konuştuğunu yoksa dalga mı geçtiğini anlayamamıştı.
- Bu gün karnınız doydu üstüne tatlı mı istedi canınız?
- Fakirin canı mı olur ki, tatlı istesin beyim.
- Bu bir kamera şakası mı yoksa sen iş bulamamış stendapçı mısın?
- Hiçbiri değil. Sadece fakirim. Bugün karımın doğum günü, ona çikolatagötürmek istiyorum.
- Doğum gününde yaş pasta alınır bildiğim kadarıyla.
- O bizim için değil zenginler için. Otuz yıllık evliliğimiz boyunca ona bir kez bileyaş pasta alamadım. Ama her doğum günündemutlaka çikolata götürdüm. Çikolatayı çok sever.
Adamın söyledikleri Bülent'in dikkatini çekmişti. O akşam karısıyla kavga etmiş,kapıyı çarpıp kendini sokağa atmıştı.Arabasına da binmemiş sahile kadar yürümüştü.Denizi seyretmek de onu rahatlatmamıştı.Oysa eskiden denizi seyrederken çokrahatlardı. Dalgalar sıkıntısını alıpgötürürdü. Fakat karısının evde ağlıyorolduğunu bildiği için olsa gerek, hiçbir şeyonu rahatlatmıyordu. Dilenciyle konuşurken birazkafası dağılmıştı. 'Acaba söyledikleri gerçekmi, yoksa uyduruyor mu' diye düşündü.
- Cebinde bir çikolata alacak para yok mu şimdi?
Bülent'in sorusu üzerine adam ceplerini boşalttı, bir nüfus cüzdanından başka birşey çıkmadı.
- Ben dilenci değilim. İşim yok. Günlük çalışırım, ne iş bulursam yaparım. Fakat bugün bütün gün iş aradım, aksilik bu ya,hiçbir iş bulamadım. Bülent oturduğu bankı işaretederek yer gösterdi.
- Oturun biraz dertleşelim bari, dedi. Adam çekingen çekingen oturdu yanına.
- Yok mu eşin dostun, borç alacak akraban?
- Fakirin akrabaları da fakir olur beyim. Bulurlarsa kendi karınlarını doyururlar.
- Dilenecek kadar çok mu seviyorsun karını ? - Hem de çok seviyorum. Otuz yılımı aydınlattı o benim.
- Hımmmm. Aşk hemde otuz yıl süren aşk. Hayret doğrusu! Aşkın ömrü en fazla üç yıl diyorlar oysa. Sen otuzyıldan bahsediyorsun.
- Evet. Geçen yıllar sevgimi azaltmadığı gibi artırdı.
- Söyle o zaman nedir evlilikte mutluluğun sırrı? Söylediklerine bakılırsa senmutluluğun formülünü bulmuş gibisin.
- Ben ilkokulu bile bitirmedim. Öyle formül falan bilmem.
- Formül dediysem kimya formülü sormuyorum canım. Ben de altı yıllık evliyim. Sevdiğimkadınla evlendim, fakat mutlu değilim.Sürekli kavga ediyoruz. Daha iki saat önce kapıyıçarptım çıktım. Evimiz, arabamız, işimiz, gücümüz,her şeyimiz var, ama mutlu değiliz. Seninhiçbir şeyin yok, ama mutlusun. Para mı acababizi mutsuz eden?
- Hiçbir şeyim yok mu? Hayır benim her şeyim var. Benim karım her şeyim.. Sevgilim,eşim, arkadaşım, hayat yoldaşım. Hayatımıpaylaştığım insandan daha değerli ve daha önemline olabilir ki dünyada? Sizin ev, araba, iş diyeher şey dediğiniz şeylerdir aslında hiçbir şeyolan.
- Öyle deme, şu kadar varlığın içinde bile karım her şeyden şikayet ediyor. Bir de fakirolsam kim bilir ne olur?
- Altın tasın, kan kusana faydası yoktur beyim. Sen kadın ruhunu hiç anlamamışsın.Hiçbir kadın iyi bir evde oturduğu, hergünçeşit çeşit yiyecekler yediği için mutluolmaz. Bir kadın, kocasının her şeyi olduğunubildiğinde ancak mutlu olur.
- Sizin mutluluğunuzun sırrı bu mu ? - Olabilir. Ben karıma değerli şeyler alamıyorum ama ona benim için ne kadardeğerli olduğunu hissettiriyorum. O da çok mutluoluyor.
- Bir kadına değerli olduğunu nasıl hissettirilir?
- Küçük kızı severek.
- Küçük kız mı ? Hangi küçük kız ?
- Yaşı kaç olursa olsun her kadının içinde hiç büyümeyen bir küçük kız vardır. O kızı nekadar çok sever, ne kadar çok mutu edersen, okadını da o kadar mutlu edersin.
- Nasıl yani ?
- Küçük kız neleri sever, nelerden hoşlanır bir düşünün. Küçük kızlar hep beğenilmek,ilgi görmek isterler. Güzel olduklarınıduymaya bayılırlar. Kendilerine prensesmiş gibi davranılmasını beklerler. Küçük kızlarhep prenses olmayı hayal ederler. Sürprizlerdenhoşlanırlar. Biraz şımartılmak isterler.Sevilmek ve sevildiklerini hep duymak isterler.İltifata doymaz küçük kızlar. Öyle değil mi?
- Haklısın. Benim dört yaşımda bir kızım var. Adı Aylin. Her akşam boynuma sarılır'babacığım beni ne kadar seviyorsun?' diyesorar. Giysisini değiştirdiği zaman etrafımda'Baba güzel olmuş muyum?' diye sorar durur.Güzelsin demem de yetmez ona. ' Harikasın prensesgibi olmuşsun' demeliyim. Dünyanın en güzel kızıdemeliyim.
- İşte kadınlar bir ömür boyu bunu duymak isterler. Ben elli yaşındaki karımaböyle davranıyorum. Ömrümüz olurda seksen, doksanyıl da yaşarsak ben ona böyle davranmaya devamedeceğim. Ona 'bebeğim' diye hitap ediyorumçok hoşuna gidiyor. 'Bebeğim bana bir çayyapar mısın?' dediğimde çay yapmak içinnasıl koşturduğunu görmelisiniz.
- Hiç kavga etmezmisiniz siz?
- Kavga evliliğin tadı tuzu. Arada biz de tartışırız. Küsüp barışmanın tadı ayrıdır.Benim karım bir keçi kadar inatçıdır. Onunlabarışmak için uğraşmak ayrı bir keyif verir bana.
- Benim eşim çok ciddi kadındır. Hiç küçük kız havası yok onda.
- Küçük kızlar büyüdükleri zaman artık sevgi, ilgi istemeye utanırlar. En ciddi yada enyaşlı kadının bile o küçük kız mutlaka vardır.Yeter ki sen o tatlı kızı sevindirmeyi, mutluetmeyi bil. Ve o küçük kızı asla aldatma.Yoksa bir daha sana güvenmez ve ne yaparsanyap hep kuşkuyla bakar. Küçük kızlar hem çabukmutlu olurlar hemde çabuk kırılırlar. Çoknarindir onlar. Hoyrat elleri sevmezler.Yumuşak dokunuşları severler.
- Bu tavsiyeni deneyeceğim. Fakat her zaman yapabilir miyim bilmiyorum. Bazen işlerim çokyoğun oluyor o zaman eve çok yorgun gidiyorum.
- Bu sadece bir bahane. O küçük kızı mutlu etmek dünyanın en kolay işi. Çoğu zamanbirkaç tatlı söz yeterli olur. Sen o küçükkızı mutlu ettiğinde karşılığını fazlasıylaalırsın. Artık o seni rahat ettirmek içinelinden gelen gayreti gösterir. *Karısı mutlu olmayan erkek mutlu olamaz.* *Mutlu olmakisteyen erkek önce hayat arkadaşını mutluetmelidir.* Düşünsene somurtkan, mutsuz, süreklisöylenen biriyle yolculuğa çıksan ne kadar mutluolabilirsin.
- Haklısında bende bütün gün ailem için çalışıp yoruluyorum.
- Yine para, yine dış sebepler. Evet para önemli ve gerekli ama kadınlar para içinerkekleri sevmezler. Para geçici mutluluklarverir. Kadınlar hediye almayı severler. Paranvarsa hediye al tabi. Ama hediyeyle mutluolmasını bekleme. Hediyenin yanına sevginikatmazsan hediyenin bir anlamı yoktur. Benimhiçbir zaman çok param olmadı. Günlük kazandımgünlük yedik. Bazen aç kaldığımız günler oldu.Hiçbir zaman karımın kulaklarına altın küpetakamadım ama her zaman aşk sözlerifısıldadım. Hiçbir zaman boynuna pırlantagerdanlık alamadım ama hep öpücüklerle sevdimboynunu. Hiçbir zaman ona ipek elbiselergiydiremedim ama kendi bedenimle ipek elbise gibiyumuşacık sardım bedenini ve mutlu ettim onu. Adamayağa kalktı.
- Bana müsaade, artık gitmeliyim, karım merak eder. Sende git evine küçük kızın gönlünü al,belki o küçük kız şimdi evde ağlayıp duruyordur.
- Bülent de ayağa kalktı. Kuvvetlice elini sıktı.
- Sizi tanıdığıma çok memnun oldum. Elini bıraktı koluna girdi. Yolun karşısındakipastaneyi gösterdi. 'Hadi gel eşin için şuradançikolatalı pasta alalım,' dedi. Pastayıaldılar. Adam hayatında ilk defa karısına yaşpasta götürmenin mutluluğuyla, bin bir teşekkürederek evinin yolunu tuttu. Bülent depastanenin yanındaki manavdan karısının ensevdiği meyvelerden aldı. Evine geldiğindekarısı şişmiş gözlerle mutfak masasında oturmuşsu içiyordu. Bülent hiç konuşmadanmeyveleri büyükçe bir tabağa döküp yıkadı,sonra eşinin önüne koydu.
- Bunlar dünyanın en şanslı meyveleri, dedi. İnci hiç konuşmadı.
- Sorsana 'niye' diye. İnci kızgın kızgın:
- Niye? Diye sordu.
- Çünkü dünyanın en güzel ve en tatlı kadının midesine gidecek, dedi gayet ciddi bir sestonuyla. İnci şaşırmıştı. Bir anda yüzünün ifadesi yumuşamıştı.
- Bunlar senin sevdiğin meyveler, senin için aldım.
- Hayret bir şey! Her zaman kendi sevdiğin meyveleri alırdın. Benim hangi meyvelerisevdiğimi iyi hatırlamışsın. Aslında bubeklediğim istediğim birşeydi. 'bak seninsevdiğin meyveleri aldım' Ama şimdi kıymeti yok.Çünkü sana çok kırgınım, meyve alarak gönlümüalamazsın.
- Özür dilerim seni kırdığım için. Sonra Bülent yere diz çöktü.
- Cezam neyse razıyım. Ama bir tek şey istiyorum senden. Seni delice seven bu adamısenden mahrum etme.
- Bülent yere çömelmiş, boynu bükük bir vaziyette çok komik görünüyordu. İnci kıkırkıkır gülmeye başladı. - Affetmek o kadar kolay değil. Bakalım hangi cezalara katlanabileceksin, dedi. Bülent işteo zaman ona muzip muzip bakan eşinin içindesakladığı küçük kızı gördü. Bundan sonra her şey daha farklı olacak diye düşündü...
__________________
Lütfen forum kurallarını okuyunuz..
TuRKeRi Ofline   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın


LinkBacks (?)
LinkBack to this Thread: http://besiktasforum.net/forum/ask-sevgi-romantizm/57824-kucuk-kizi-sevmek/
Mesaj Yazan For Type Tarih
Untitled document This thread Refback 30-03-2008 10:57

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık
Türkiye`de Saat: 15:59 .

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2008, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.3.2

Sitemiz CSS Standartlarına uygundur. Sitemiz XHTML Standartlarına uygundur

Oracle DBA | Kadife | Oracle Danışmanlık1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580