Beşiktaş Forum ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi


Geri git   Beşiktaş Forum ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi > Taraftar > Anket > Beşiktaş Anketleri

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 03-05-2008, 14:06   #1
 
bjkkrtl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Icon2 çArşı'yı nasıl tanımlarsınız?

çArşı'yı nasıl tanımlarsınız?

Türkiye'nin şrefsiz TARAFTAR'tarların ""düzgün HOLİGANLARI""

ŞİMDİ SIRA SİZDE
__________________
Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene !


Karakteriniz, Şöhretinizden Önemlidir.
Karakteriniz, Siz Ne İseniz Odur...
Oysa Şöhretiniz, Başkaları Sizi Ne Sanıyorsa Odur.

Konu bjkkrtl tarafından (03-05-2008 Saat 14:08 ) değiştirilmiştir..
bjkkrtl Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-05-2008, 14:11   #2
 
hepsiyAh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Çarşı bir ruhtur.. Bunu inkar edenn ruhsuzdur !
__________________
hayat bize mutLu oLma şansını veRmedi !
hepsiyAh Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-05-2008, 16:05   #3
tek aşkı beşiktaş
 
Asi_melek1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

şeref,haysiyet,saygı,sevgi,sadakat anlatmaya kelimeler yetmezzzzzzzz........
__________________


Neye yaklaşsam, sonu uzaklık ve kırgınlık
Anlaki yok Allah(c.c) tan başka yakınlık ....
Asi_melek1903 Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-05-2008, 16:13   #4
Banned
 
|RespecT Me| - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Arrow

 • Yaklaşık 20 sene önce derbi maçlarda stadın ikiye bölündügü, kapışmanın bol olduğu zamanlarda kendi semtlerindeki kapalı tribünü kaptırmak istemeyen bir grup harbi Besiktaşlı gencin örgütlenip kurduğu topluluktur.
 • Bu topluluk daha sonra büyüyüp 'Çarşı' adını almış ve pek çok kapışmadan galip çıkarak derbi maclarda kapalıya tek başına hakim olmuşlardır.Kapitalistlerin iştahını kabartan günümüz futbolunda Fener seyircisinin hazmettiği gibi kale arkasına atılmayı hazmedememiş ve uğruna zamanında kafa göz yardıkları kapalı tribunu tekrar geri almıslardir.
 • Zira kapalı önemlidir çünkü kale arkasında 20000 tane eleman kıçını yırtıp bagırsa kapalıdan 5000 kişinin çıkardığı ses her zaman maçta daha etkili olur.Gs'nin bir kaç sene önce İtalya'da ki ultras tribününden yürüttükleri adla kapalıda yuvalanan taraftarcıklari saymazsak, dünyada oluşumu kapalı tribünde olan ve bu yüzdende korkutucu olan belki de tek gruptur.
 • 'Çarşı kapalının ortasında sıralanan bir grup değildir. Çarşı bir ruhtur. Çarşı, New Yorkda metro trenine yazılmış siyah beyaz bir grafitidir, Prag'da duvara yazılmış bir yazıdır, Erzincan'da bir dağın yamacına yazılmış sevgidir,Adana'da bir rengi bozuk derneğinin duvarlarına boyanmış siyah'la beyazdır,Galatasaray lisesi duvarına yazılmış 'ÇARŞI ULAN' işaretidir.
 • Bir tiyatro sahnesinde hiç bir dekora uymadan sırtında taşınan kutsal Beşiktaş formasındadır Çarşı.
 • Zonguldak'ta maden göçüğünden çıkarıldığında ilk nefesle sorulan 'maç kaç kaç? ' sorusundadır Çarşı. Hakeme kızdığında 'satanist hakem' diye bağırıp gündemi takip edenlerdir.
 • Atatürke dil uzatan dönemin milletvekili Hasan Mezarcı'ya 'Hasan Mezarcı'ya kafam girsin' diyen tezahüratıyla cumhuriyetin Kemalist çizgisindeki duruşunun ödünsüz sesidir. Ezik civcivler'in yalakalıklarına 'Tek Adam, Atam' yada 'Bir pankartta Verhaugene aç avrupa şampiyonu ol Fener' diyen zekadır.
 • Beşiktaş aşkını pankartlarda 'Başka Boyutların Tanrısı' diye ifade eden kalptir. Ceza'sı gereği boş kalmış tribünlere 'Ruhumuz Yeter' yazan yüreklerdir.
 • Kaşınanı tesislerinde ziyaret eden yada ellerine verdikleri 'Cobarde Gallina Ortega' (Korkak Tavuk Ortega) pankartıyla maymun edenlerdir. 'Erkek Adam Renkli Takım Tutmaz' deyip alemi dut yemiş bülbüle çevirenlerdir. 'Işıklar Söndüğü Zaman Tüm Fenerliler Güzeldir' pankartıyla herkesi güldürenlerdir. 'Bizim Taraftarımız Daha Fazla' diye böbürlenenlere 'En Fazla Sinekte Bokun Üzerinde Olur'cevabını yapıştıranlardır.
 • Futbolcusuna kızdığında 'Aşkımız Renklere Sizlere Değil' diyen renk aşktır. 2 km bayrak yapıp dünya rekoru kıran sevgidir, o bayrağın en arkasında hiç bırakmadan duran 72 yaşındaki teyzedir. Dünkü bükreş maçında televizyonların gösterdiği,o soğukta, ayakta boynunda siyah beyaz kaşkoluyla titreyerek Karakartallarını seyreden ninedir.
 • Tribünde bir doktordur, işçidir, iş adamıdır, okuma yazma bilmeyen bir sokak çocuğudur,profesördür. Omuz omuza zıplayıp 'Beşiktaşım Benim Biricik Sevgilim' diye gözünde yaş gırtlağını yırtan solcusudur, sağcısıdır, ateistidir, hacısıdır, müslümanıdır, ermenisidir, yahudisidir, hıristiyanıdır.
 • Irak işgalinden önce savaşa karşı duran yurtseverlerin yanındaki ruhtur. Mitinglerde 'Beşiktaşliyiz, Savaşa Karşiyiz' tezahüratlarında, tribün'de 'Savaşa Hayır', 'Amerikan Şahinlerine Karşı Karakartallar' pankartlarıyla tepkisini koyandır. bir F16 burnuna yapılmış Kartaldır.
 • Çarşının 'a' sını anarşinin 'a'sıyla yazan güce tapmayan isyankarlıktır. 'Siyah Beyaz - Ölüm Yaşam' diyen felsefedir. Holiganlığı kahpelik, delikanlılığıda hayat felsefesi olarak benimseyenlerdir. Sevinmek için sevmeyendir, inadına inançla bağlı olandır. Nazım Hikmet'in 'Aslolan Hayattır' ına tribünlerin hacı babasıyla 'Hayatta Beşiktaş'tır.' diye ölümsüzleştirenlerdir.
 • 'Çarşı, Mustafa Kemal hariç herkese,hatta kendine de karşı' diyen aykırılıktır Tribüne boydan boya 'Ölüm Ne Zaman Ve Nereden Gelirse Gelsin; Mezarıma Siyah Beyaz Güller Atılacaksa, Mezar Taşıma Beşiktaş Yazılacaksa, Böyle Ölüm Hoş Gelsin Sefa Gelsin...' yazan ölümsüz sevgidir. Çarşı ruhu Beşiktaş'ının uslanmaz asi ruhudur, Beşiktaş'ını taparcasına seven çılgın aşığıdır.
 • ÇARŞI ALAYINA GİDER, ÇARŞI HERYERDE...
 • 'çarşı emniyetin karşı cıkmasına rağmen kadıköye toplu gidip eziklerin bekliyoruzuna cevapı onları orda döverek vermektir....! ! ! ! ' (taksilerle)
 • 'çarşı ezik bi hakemin ırkçı sözüne karşılık 'hepimiz zenciyiz' pankartı açarak ırkçılığa karşı tepkisini koyandır.'
 • 'çarşı seyirci değil gercek taraftar olduğunu 2000 kişiyle 50000 eziği susturan, o topluluğu maymuna cevirmektir
 • çarşı bir ruhtur.maçta 90 dakika susmadan gırtlağı yırtılana kadar bağıran tezahürat yaparken dünya ile ilişkisi kesilen gözü hiçbir şeyi görmeyen deplasmana giderken bizi taşıyan otobüslerin heryerine çarşı burada akıllı olun notunu yazan kadı(n) köyde fenerli taraftarlara korkak tavuk ortega pankartını açtıran bütün toplumsal olaylara duyarlı olan deplasmanlarda beşiktaşk'ını hiçbir zaman yanlız bırakmayan kadı(n) köyde ve samiyende rakip takım seyircisne sanki deplasmandıymış havasını tattıran her semtte duvarlaın üstünde amblemi olan basın tarafından (kendini bilmez basına sözüm) her zaman kötü taraftar olarak gösterilen hiç bir zaman ırk ayrımı yapmayan her maça yeni bir bestesini söyleyerek başlayan besteleri diger beste özürlü takım taraftarlarınca çalınan güne başlarken besteyle uyanan en büyük aşkın beşiktaşk olduğunu dünyanın öbür ucundaki insanlara duyurmaya çalışan bir ruhtur.çarşı bir ruhtur bunu kabul etmeyen ruhsuzdur......
__________________
ARKADAŞLAR SİZLERİ SALAK YERİNE KOYMAYA ÇALIŞTIM ANCAK BAŞARILI OLAMADIM. FORUM YÖNETİMİNİ ENAYİ YERİNE KOYMAYA ÇALIŞTIM ANCAK BAŞARAMADIM. SİZDEN DİLENEREK ALDIĞIM REPLERİ FORUM YÖNETİMİ SİLDİ. ŞİMDİ İSE BEN BUNA İSYAN EDİYORUM. BEN BİR MALIM!
Click the image to open in full size.
|RespecT Me| Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 03-05-2008, 16:15   #5
Banned
 
|RespecT Me| - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

 • çarsi kapalinin ortasinda siralanan bir gurup degildir. çarsi bir ruhtur. çarsi, new york'da metro trenine yazilmis siyah beyaz bir grafitidir, prag'da duvara yazilmis bir yazidir, erzincan'da bir dagin yamacina yazilmis sevgidir, adana'da bir rengi bozuk derneginin duvarlarina boyanmis siyah'la beyazd1r, galatasaray lisesi duvar1na yaz1lm1_ 'çarsi ulan' isaretidir. bir tiyatro sahnesinde hiç bir dekora uymadan sirtinda tasinan kutsal besiktas formasindadir çarsi. zonguldak'ta maden göçügünden cikartildiginda ilk nefesle sorulan 'maç kaç kaç? ' sorusundadir
 • çarsi. hakeme kizdiginda 'satanist hakem' diye bagirip gündemi takip edenlerdir. atatürk'e dil uzatan dönemin milletvekili hasan mezarci'ya 'hasan mezarci'ya kafam girsin' diyen tezahüratiyla cumhuriyet'in kemalist çizgisindeki durusunun ödünsüz sesidir. ezik civcivler'in yalakaliklarina 'tek adam, atam' yada 'bir pankartta
 • verhaugen'e aç avrupa sampiyonu ol fener' diyen zekadir. besiktas askini
 • pankartlarda 'baska boyutlarin tanrisi' diye ifade eden kalp'dir. ceza'si geregi bos kalmis tribünlere 'ruhumuz yeter' yazan yüreklerdir. kasinanin tesislerinde ziyaret eden yada ellerine verdikleri 'cobarde gallina ortega (korkak tavuk ortega) ' pankartiyla maymun edenlerdir. 'erkek adam renkli tak1m tutmaz' deyip alemi dut yemis bülbüle çevirenlerdir. 'isiklar söndügü zaman tüm fenerliler güzeldir' pankartiyla herkesi güldürenlerdir. 'bizim taraftarimiz daha fazla' diye böbürlenenlere 'en fazla sinek'de bokun üzerinde olur' cevabini yapistiranlard1r. futbolcusuna kizdiginda 'askimiz renklere sizlere degil' diyen renk askidir. 2 km bayrak yapip dünya rekoru kiran sevgidir, o bayragin en arkasinda hiç birakmadan duran 72 yas1ndaki teyzedir. ayakta boynunda siyah beyaz kaskoluyla titreyerek karakartallarini seyreden nine'dir. tribünde bir doktordur, isçidir, is adamidir, okuma yazma bilmeyen bir sokak çocugudur, profesördür. omuz omuza ziplayip 'besiktasim benim
 • biricik sevgilim' diye gözünde yas girtlagini yirtan solcusudur, sagcisidir,
 • ateistidir, hacisidir, müslümanidir, ermenisidir, yahudisidir, hiristiyanidir. irak isgalinden önce savasa karsi duran yurtseverlerin yanindaki ruhtur. mitinglerde 'besiktasliyiz, savasa karsiyiz 'tezahüratlarinda,tribün'de 'savasa hayir',
 • 'amerikan sahinlerine kars1 karakartallar' pankartlariyla tepkisini koyand1r. bir f16 burnuna yapilmis kartal'd1r. çarsi'nin 'a' sini
 • anarsinin 'a'siyla yazan güce tapmayan isyankarliktir. 'siyah beyaz ölümhayat felsefesi olarak benimseyenlerdir. sevinmek için sevmeyendir, inadina inançla basli oland1r. nazim hikmet'in 'aslolan hayattir' ina tribünlerin haci babasiyla 'hayatta besiktas' diye ölümsüzlestirenlerdir. 'çarsi,
 • mustafa kemal hariç herkese, hatta kendine de karsi' diyen aykiriliktir. tribüne boydan boya 'ölüm ne zaman ve nereden gelirse gelsin; mezarima siyah beyaz güller atilacaksa, mezar tasima besiktas yazilacaksa, böyle ölümölümsüz sevgidir. çarsi ruhu besiktasinin uslanmaz asi ruhudur,
 • Besiktasini taparcasina seven cilgin asigidir.....
 • yasam' diyen felsefedir. holiganligi kahpelik, delikanliligi da hos gelsin sefa gelsin...' yazan
__________________
ARKADAŞLAR SİZLERİ SALAK YERİNE KOYMAYA ÇALIŞTIM ANCAK BAŞARILI OLAMADIM. FORUM YÖNETİMİNİ ENAYİ YERİNE KOYMAYA ÇALIŞTIM ANCAK BAŞARAMADIM. SİZDEN DİLENEREK ALDIĞIM REPLERİ FORUM YÖNETİMİ SİLDİ. ŞİMDİ İSE BEN BUNA İSYAN EDİYORUM. BEN BİR MALIM!
Click the image to open in full size.
|RespecT Me| Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 18-05-2008, 10:41   #6
Banned
 
pusucukurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Bir ruhki canlandı taa denizden sesi geliyordu taraftarın ezelden.. Bir isim vermişlerdi kendilerine unutulmaz olacakalrdı yemin etmişlerdi.. Beşiktaş çarşı meydana çıktıgında herkez tir tir titrerdi..

Herkezin saygı duydugu herkezin korktugu tek tarafatr topluluğu beşiktaşı sunca yıldır ayakta tutan en buyuk kozu... Şerefli onurlu beşiktaş taraftarının tek ismi biz beşiktaş çarşıyız duyu nsesimizi
__________________
Click the image to open in full size.
pusucukurt Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-06-2008, 00:44   #7
 
billur1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

ruhtur..
__________________
Lütfen forum kurallarını okuyunuz..
billur1903 Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 28-07-2008, 00:01   #8
 
aquila1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

asaletini ruhundan alan çıldırıştır...
__________________
Lütfen forum kurallarını okuyunuz..
aquila1903 Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 28-07-2008, 00:27   #9
 
aneal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

bebekliğimde maskotu olduğum,5 yaşına gelene kadar sadece içinde dükkanımızın olduğunu sandığım,beşiktaşda herkesin uğrak yeri olan bi pasajdan öte görmediğim,ama ilerleyen senelerde o pasajın kapısından çıkıp stada girdiğimde tüm bildiklerimin yanlış olduğunu anladığım,pasajdan öte,isimden farklı,gruptan değişik,herşeyden ayrı birşey...
çarşı bi anlam...
bazı filozoflar vardır,hayatın anlamını araştıran...
acaba sormuşlar mı ki bize,çarşı grubuna,hayatın anlamı ne diye??
hayatın anlamı hayat...hayat da çarşı...çarşı da beşiktaş...
seviyoruz ulan...
__________________
Lütfen forum kurallarını okuyunuz..
aneal Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 28-07-2008, 06:47   #10
CaSPeR
 
Aydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

fevginç !
__________________
Korkaklıkta zillet ve utanç ileri atılmakta izzet ve şeref vardır, İnsan korkaklık etse bile kaderinden kaçamaz. S.A.S.
Aydin Ofline   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık
Türkiye`de Saat: 00:41 .

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2008, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.3.2

Sitemiz CSS Standartlarına uygundur. Sitemiz XHTML Standartlarına uygundur

Oracle DBA | Kadife | Oracle Danışmanlık1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580