Beşiktaş Forum  ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi


Geri git   Beşiktaş Forum ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi > Taraftar > Dişi Kartallar > Burçlar

Cevapla
 
LinkBack (1) Seçenekler Stil
Alt 13-10-2006, 17:33   #1
Dişi Kartal
 
NuraN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Arrow Aslan

Burcun Özellikleri

Aslan, kişiliğinde canlılığı, yaşam gücünü, ihtirası, yiğitliği ve asaleti temsil eder. Yürüyüşü, canlı hareketleri, sıcaklığı, sağlam ve sakin görünüşü ile tanınır. Asla kendisinden şüpheye düşürmeyecek güçlü bir yapıya sahiptir ve son derece sıcak kalplidir. Doğallığı, neredeyse çocuksu cazibesi ve gözlerinde parıldayan yaşam sevinci, birçoklarında reddedilemez etki bırakan bir çekim gücüne dönüşür. Böyle seçkin yeteneklere sahip bir başka burç yoktur. Asalet, cesaret, doğru sözlülük, azim, sevme yeteneği, büyüklük, iyilik, gerçekten krallara göre bir kişilikte birleşebilir. Bunun yanında, kibir, gurur, hakimiyet hırsı, küstahlık, kendini beğenmişliği de vardır ve eğer bu kötü huyları artarsa, çekilmez, bencil bir krala dönüşebilir. Kesin olan şey, bu özelliklerin ve burada sayılamayacak eğitim, arkadaş etkisi ve sosyal çevre gibi faktörlerin değişik kişiliklere yol açabileceğidir. İdeal durumlarda dürüst, sıcak kalpli, geniş ve iyi insanlarla karşılaşabilir.

İş Hayatı

Aslanlar doğuştan oyuncular, bu nedenle çoğu meslekte şansları fazladır. Şov dünyasına güçlü bir şekilde girmişlerdi, sahne ışıklarını severler, ipleri ellerinde tutma yetenekleri sayesinde kuklaları arzularına göre oynatabilirler. Bu özelliklerinden dolayı doğal olarak doğuştan politikacıdırlar. Üst düzey yöneticiliği, onların kendilerini ifade edebilecekleri uygun bir yer olabilir. Bu burçta pedagoglara da çok rastlanır. Bilgiyi etkili yollardan temin etmeyi bilirler. Gerekli saygınlığı sağlayacak sakin ve güçlü bir otoriteye sahiptirler, insanları hayret verici bir yetenekle motive etmeyi bilirler. Kendilerini ifade etme isteğini, en iyi şekilde mesleklerinde gerçekleştirebilirler. İdealisttirler, mesleklerini aynı zamanda bir vazife olarak algılayıp, yüksek amaçlarına bu yolla ulaşmaya çalışmaları yararlarınadır. Bunu başarırlarsa çok yükselebilirler.

Uygun Meslekler

1-Yönetici özelliklerini kullanabileceği meslekler:
  • Genel müdür, müdür, servis şefi
  • Büyükelçi, bir parti başkanı
  • Üniversite profesörü, başhekim
2-Edebiyat anlayışının rol oynadığı sanatsal meslek ve faaliyetler:
  • Oyuncu, rejisör, sanatçı
  • Bir sanat galerisinin sahibi, sarraf, ressam
  • İç mimar, lüks bir butiğin sahibi
Arası İyi Olduğu Burçlar

Çok iyi : Yay ve Koç
İyi : Başak, Terazi, İkizler ve Yen e
Kötü : Akrep, Kova, Boğa
Ne iyi ne kötü : Balık ve Oğlak

Burcun Ünlüleri

Napoleon Bonaparte, Fidel Castro, Alfred Hitchcock, Robert De Niro, Uğur Mumcu, Bill Clinton, Benito Mussolini, Coco Chanel, Mata Hari, Jaqueline Onassis, Mae West, Henry Ford, Mick Jagger, Carl Gustav Jung, Guy de Maupassant, Madonna, Gönül Yazar, Ahu Tuğba
__________________
Gönlümle baş başa düşündüm demin;
Artık bir sihirsiz nefes gibisin.
Şimdi tâ içinde bomboş kalbimin
Akisleri sönen bir ses gibisin.

Mâziye karışıp sevda yeminim,
Bir anda unuttum seni, eminim .
Kalbimde kalbine yok bile kinim .
Bence artık sen de herkes gibisin.

Eylül 2008


NuraN Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 14-10-2006, 16:03   #2
 
aylardansonbahar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

sagolasın bacımmmmmm
aylardansonbahar Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 11-12-2006, 23:28   #3
iLHAN-MANSiZ
Guest
 
iLHAN-MANSiZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Arrow Basit Analiz..!!!

Aslan, kişiliğinde canlılığı, yaşam gücünü, ihtirası, yiğitliği ve asaleti temsil eder. Yürüyüşü, canlı hareketleri, sıcaklığı, sağlam ve sakin görünüşü ile tanınır. Asla kendisinden şüpheye düşürmeyecek güçlü bir yapıya sahiptir ve son derece sıcak kalplidir.

Doğallığı neredeyse çocuksu cazibesi ve gözlerinde parıldayan yaşam sevinci, birçoklarında reddedilemez etki bırakan bir çekim gücüne dönüşür. Böyle seçkin yeteneklere sahip bir başka burç yoktur.

Asalet, cesaret, doğru sözlülük, azim, sevme yeteneği, büyüklük, iyilik, gerçekten kurallara göre bir kişilikte birleşebilir. Bunun yanında, kibir, gurur, hakimiyet, küstahlık, kendini beğenmişliği de vardır ve eğer bu kötü huyları atarsa, çekilmez, bencil bir krala dönüşebilir. Kesin olan şey, bu özelliklerin ve burada sayılamayacak eğitim, arkadaş etkisi ve sosyal çevre gibi faktörlerin değişik kişiliklere yol açabileceğidir. İdeal durumlarda dürüst, sıcak kalpli, geniş ve iyi insanlarla karşılaşabilir.

Şaşırtıcı olan Aslan insanlarının büyük problemleri çözerken bile, sakinliklerini çabuk kaybetmeleridir. Kendilerine verdikleri değere bağlı olan ve her problemi çözmelerine yarayan güçlü azim, onları gıpta edilecek derecede hoş gösterir. Canlıları anlama ve dikkatlerini her şeyin özüne yöneltme yetenekleri vardır. Bu özelliği onu korkulan bir eleştirmen yapar. Gözüne batan her şeyi acı alaylar, yaralayıcı sözler, ve en iyi durumda kırıcı bir imayla acımasızca eleştirecektir.

Eleştirileriyle bir insanı kırıp kırmadığı onun için önemsizdir. Başka bir fikrin doğruluğunu kabul etmemekte direnir. Onun kararları hatasızdır.

Genellikle doğru olan öğütlerini severek paylaşır birisinin bunu isteyip istemediği önemsizdir. Tamamen iyi yüreklilikle buna teşebbüs eder, ama bazen bu öğütler, bazılarına fazla gelebilir ve bu yönüyle sevilmeyebilir. Aslanın yapısı herkese hoş gelmez.

Ayrıca hakimiyet hırsı, ilk bakışta anlaşılmasaydı gizli kalabilirdi. Aslan başka türlü yapamaz. Her şeye ve herkese hükmetmelidir. Buda onunla ilişkiyi zorlaştırır. Öte yandan çok duygusaldır. Eğer birisi ondan şüphelenmeye veya yeteneklerini sınamaya kalkarsa, hemen yakıcı cevaplarına maruz kalır. Bu tür bir yaklaşım, onu çok derinden yaralayacak ve tepkisi herkesi şaşırtacak kadar sert olacaktır. Ama ümitsizliği uzun sürmez, çünkü temel yapısı iyimserdir. Yaşama sevinci yüzeye çıkar.

Sevdiği ve kendisini seven sadık insanı ortada bırakmaz. Dürüsttür, eğilimlerini bilen birisi, ona güvenebilir. Kendini feda etme derecesine varabilen iyi kalpliliği, verdiği sözlerden anlaşılabilir.

İnsanları tanıma konusunda pek iyi değildir. Saf, çocuksu olabilir. Kötü niyetli insanlar tarafından kullanılma veya aldatılma tehlikesi içindedir. Yalancılar ve sahtekar işadamları için, o iyi bir kurbandır, onun iyi şöhretini ve güvenilir kişiliğini kullanarak herhangi bir kirli işe onu bulaştırmak isteyebilirler. Aslan insanları “hayatını sanat gibi yaşayanlara” hayrandırlar. Ama sanatla, basitliği birbirinden ayırt edemezler. Onlara uymaya şeyleri taklit etmeye çalışırlar. Bu yüzden ciddi sorunlarla karşılaşabilirler. Aslan insanı, esprili, girişken ve konuşkan bir dosttur. Şehrin gizli ama seçkin yerlerini bilir ve en iyi yemeğin nerede yenebileceği, en ilginç insanların nerelere gittiği gibi konulardan haberdardır. Onu sanat olaylarında, antika dükkanlarında ve bitpazarlarında görebilirsiniz, buraları iyi koku alan burnuyla bulur. Güçlü kişisel cazibesi ve doğallığıyla yeni insanlarla tanışması kolay olur. İnsanlar onun dostluğunu ararlar. Bir Aslanla arkadaş olmak herkes için kazançtır. İyimser canlılığı, etrafına da bir ferahlık yayar. Huzuru kendine güveni, bazen kendine fazla değer verme ve kibire dönüşebilir. Bunun için onu ciddiye alan ve eleştirme cesareti olan arkadaşlar seçmesi önerilir. Kibrinin ve gururunun tehlikeli sınırlarını aşmayı biliyorsanız, uzun tartışmalardan sonra yanına yaklaşabilirsiniz. O zaman mantıklı biri olabilir.

Hırsına bağlı olan bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi, işte ve özel hayattaki başarısının temelidir. Bir şeyi ele alış biçimi, yapılaşmış yetenekleriyle birleşerek, ona doğuştan gelen bir lider kişiliği verir. Aslan insanları gerekirse inisiyatifi ele alırlar. Dizginler ondayken, hiç bir şey kötü gitmez. Onun için sorumluluk taşımak bir zahmet değildir ve “her şeyi iyi gitmeli” fikri, en zor durumları bile kolayca halletmesini sağlar. Ayrıca olayları büyütmeyi severler, ne zor bir işle uğraştıklarını gösterip hedefledikleri ilgi ve takdiri toplamak isterler.

Birisi ona yardım teklifinde bulunursa, gururu yüzünden reddedecektir. Böyle bir olay onun için yerin dibine geçmek gibidir.

Aslan insanları, genellikle çok aktif ve dinamiktir. Fakat avare ve tembel bir şekilde vakit geçirmeyi de onlardan iyi kimse bilemez. Uzun uzun “keyifli tembellik” yapmaları olasıdır. Hassas ve gururlu ruhlarını iyileştirmek için gerekirse hile yapabilirler.

Aslan burcu gücünü ve motivasyonunu fikirlerinden alır. Bir şeyden tam emin değilse veya kendinden şüphe ediyorsa, içindeki itici güç eksik demektir.

Aslan insanları, aile kurmaya karar verirlerse, dürüst iyi kalpli ve sevgi dolu bir eş ve ebeveyn olurlar. Yine de devamlı haklı olma iddiasına ve hakimiyet hırsına eğilimlidirler. İş hayatında durumları o kadar iyi değilse ve sosyal itibar sorunları varsa, dört duvar içinde özellikle çocuklar, hangi yoldan onun kalbine ulaşabileceklerini hemen öğrenirler. İlgi odağı olup eğilimlerinden emin olunduğu ve öğütleri dinlendiği sürece çok uyumludurlar.
  Alıntı ile Cevapla
Alt 11-12-2006, 23:29   #4
iLHAN-MANSiZ
Guest
 
iLHAN-MANSiZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Arrow Detaylı Analiz..!!!

Son günlerde birisi size, "Sakın bana iyilik yapma," dedi mi, ve bunu söylerken yüzüne yayılan koskoca bir tebessümle gözlerinizi kamaştırdı mı? Öyle ise, büyük kediyle karşı karşıyasınız demektir. Merak etmeyin, kendinize geleceksiniz. Şurada burada biraz yanık izi nedir ki? Aslan için o azametli kibiriyle tatlı şakacılığını aynı zamanda sergilemek, hiç de olağanüstü bir şey değildir. Yaptıklarının yanına kâr kalmasının nedeni de budur.

Aslan bütün hayvanları yönetir. Aslan insan da sizi ve herkesi yönetir. (Evet,evet,biliyorum, gerçekte öyle değil.. Ama, lütfen, bunu kendisine söylemeyin. Sonra o büyük, sıcak, bencil, kendini beğenmiş kalbi kırılır.) En iyisi O'na şaka yapmak. O zaman kükreyip, sizi korkudan yan ölecek hale getireceğine, kedi gibi mini mini mırıldanacaktır. Aslan hareketli bir şekilde kalabalıktan hoşlanan biri olmakla, rahatça esneyerek tembelliğin ve üşengeçliğin tadını çıkaran biri olmak arasında değişir. Aslanı incelemek istiyorsanız, şehirdeki bütün parlak, göz alıcı yerleri dolaşın. Böyle yerlerde yaşayanların en az yansı Aslandır. Daha çekingen Aslanlar bu hayatı evlerinde yaşarlar. Aslanlar karanlıktan ve can sıkıntısından aynı derecede nefret ederler.

Yüzü kolayca kızaran bir Aslan görürseniz, utangaçlık kızarmayla, gurur ve bencillikten yüzüne hücum eden kanı birbirine karıştırmamağa dikkat edin. Bu ikisi arasında çok fark vardır. Aslanın yüzü, çok oynayıp zıplamaktan pembeleşebilir. Yanaklarına bir pembelik yayılabilir, çünkü hayatının aşkı henüz yanından geçip gitmiştir. Ama bu pembeliğin nedeni hiçbir zaman içe dönüklük veya alçak gönüllülükten ileri gelen utangaçlık değildir. Dünyada içe dönük bir Aslan yoktur. Sadece içe dönükmüş gibi davranan Aslanlar vardır. Bu, unutulmaması gereken önemli bir noktadır. Burcuna hükmeden Güneş'i solan; gücünü, vakarım, azmini sessiz sedasız sürdüren bazı Aslanlara rastlayabilirsiniz. Bunların o yumuşak mırıldanmaları sakın sizi yanıltmasın. Nazik Aslanlar bile, perdelerin arkasından sahneye çıkma fırsatını gözetlerken, arkadaşlarına ve ailelerine hükmetme hakkını içlerinde saklarlar. Bana inanmıyorsanız, içe dönükmüş gibi davranan sessiz bir Aslanı seçin ve gururunu kırmağa kalkışın. Hakça kendisinin olduğuna inandığı birşeyi elinden alın, O'na emirler verin ve hiç saygı göstermeyin. Bu, sözde nazik kedinin buradan hayvanat bahçesine kadar kükrediğini işiteceksiniz. Haklarım ve vakarını savunurken O'na meydan okumak, yürek ister. Bazı Aslanlar yaşlanınca yumuşar. Ama Aslan o mağrur başını asla gerçekten eğmez. Asla.

Bu burcun fiziksel özelliklerine gelince; şöyle çevrenize bir bakıp, aslana benzeyen insanları gözlerinizle araştırın. Bunların saçları yele gibi yüzden geriye doğru yatar, ve aldatıcı olarak tembel bir görünüşleri vardır. Aslanlar, kedinin sessiz hareketleriyle, dik ve mağrur ı yürürler. Kadınlar kıvrak bir zarafetle, gizlice titreşip duran bir şiddeti j kendilerinde birleştirirler. Bu son söylediğim, yumuşak, genellikle sakin ve tutarlı bir karakter içinde gizlenecektir. Ama şunu hiç aklınız-i dan çıkarmayın ki, dişi aslan, tehlikede olduğunu hissedince her zaman saldırmağa hazırdır. Tırnaklan kapalı, ama sivri ve yırtıcıdır.

Aslan, kendinden aşağıdaki zavallı ölümlülere tepeden bakarken, emreden havası ve azametli tavırları dikkatinizi çeker. Çoğunluk-, la, hareketleri ve konuşması ihtiyatlıdır. Aslanlar çabuk konuşmaz,) hızlı koşmaz ve hattâ çabuk yürümezler (eğer yükselen burçları Koç. ikizler veya Ay değilse). Bir grup içinde, Aslanı uzun süre ihmal edemezsiniz. Ya dramatik sözleri ve hareketleriyle sahnenin merkezi olur-ya da birisi koşup ne sıkıntısı olduğunu soruncaya kadar somurtarak dikkati üstüne çeker. Bu burcun payına da mavi gözlü insanlar düşer, ama Aslanların çoğu, özellikle kadınlar, önce yumuşak ve şefkatli, sonradan kıvılcımlar saçan öfkeli kahverengi gözlüdür. Gözlerinin biçimi yuvarlak ve köşeleri hafifçe çekiktir. Saçlar siyah veya kızılım sı san ve genellikle dalgalıdır, karmakarışık, dikkatsizce yukarı doğru taranmış, tepede ve yanlarda tümüyle dimdik dururlar, ya da sımsıkı. dümdüz aşağıya doğru taranmıştır. Ya bir aşın uçta, ya da öbüründe olur. Yüzleri dikkati çekecek kadar pembedir.

Aslanların insanlar üzerinde öyle tuhaf bir etkisi vardır ki, izlemek gerçekten çok eğlencelidir. Aslanın önünde, mideyi içeri çekip, omuzları geriye atarak, iyice dikleşmeden durmak zordur. Gerçekten bilmiyorum, bunu biz köylüler, karşılaştığımız Aslanın kralca tavırlarım taklit ederek mi yapıyoruz, yoksa vereceği konferans için cesaret toplamak amacıyla mı? Zira Aslanlar bedava öğüt vermeğe bayılırlar. Şöyle hafifçe üstünlük taslayarak, lütfeden bir edayla, size yaşamınızı nasıl sürdürmeniz gerektiğini, harfi harfine anlatmanın ustasıdırlar.

Birçok Aslanın sonunda eğitimci, politikacı ve psikiatrist olmasının nedeni, bu öğretme aşkıdır, însanı deli eden şey de, bunların işleri akılcı hale sokmakta ve yaşamınızdaki kırışıkları düzeltmekte bayağı iyi olmalarıdır. Çok yazık ki, kendi işlerini bu kadar kolay ve güzel bir şekilde idare edemezler. Gene de, Aslanı böylesine sevimli yapan şey de budur; gerçek üstünlüğü ve kusursuz yetenekleri, çelişkili bir biçimde, egosunun son derece kolay kırılabilen hassaslığıyla karışmıştır. O mağrur, vakur kedi hassas mı? Evet, gerçekten öyle. Bilgeliğine ve cömertliğine saygı göstermediğiniz zaman derinden gücenir. Gönlünü almak için sadece O'nu pohpohlayın, yeter. Onda dokuz, kükreyen bir hayvandan, komplimanların sıcaklığında neredeyse gözle görülür şekilde yuvarlanan, ısınan, utangaç, uslu bir kedi yavrusuna dönüşecektir. îşte bu zayıflık, birçok haşin, zorba Aslan için kesin yenilgidir. Kendini beğenmişliği, Aslan için Asil'in topuğudur. Kompliman O'nun için karşı koyamadığı kediotu gibidir, saygısızlıksa O'nu öfkeden hiçbir şeyi göremez hale getirir ve bu iki aşın uç O'nu dengeli bir yargıdan yoksun bırakır. Bu eğilimlerini başarıyla kontrol eden bazı Aslanlar vardır, ama onlar her zaman bu Burcun içinde gizlidir.

Birgün şunu deneyin, O'nun konferanslarından birini dinlerken, saygılı bir şekilde sözünü kesin ve Aslan arkadaşınıza üstündeki süveterle gerçekten harikulade göründüğünü söyleyin. Sonuç, herhalde Aslan'ın aniden tüm vakarını kaybedip, kızarıp bozararak, tamamiyle kendinden geçmiş bir halde, "Sahi mi? Gerçekten böyle mi düşünüyorsun?" diye sorması olacaktır. Çoğunlukla, zekâsını takdir etmek de, görünüşüne kompliman yapmak kadar işe yarar.

Aslan, üstünlük hissetmeden ve arada sırada dramatik davranışlar yapmadan duramaz. Çocuklarımdan birinin Ağustos doğumlu bir öğretmeni var. Kızım bir gün okuldan gelince şöyle dedi: "Anne, öğretmen çok komik. Her konuda çok akıllı, ama bazen sınıfın içinde koşuşup, kollarını sallayarak "Çevrem aptallarla dolu!" diye bağırıyor. Herzaman gülüşüyoruz, çünkü bunu inanarak söylemediğini biliyoruz." Zavallı Aslan, kükremesinin ısırmasından beter olduğunu çocuklar bile biliyor. Yalnız size şunu hatırlatmakta yarar var; yükselen burcu örneğin Akrep olan, Merih veya Merküri etkisindeki bir Aslan'a rastlarsanız, ısırması çok daha kötü olabilir; ama biz şimdi tipik kediden söz ediyoruz.

Birçok bakımdan, Aslan son derece kurnazdır. Koç'un çoğunlukla yaptığı gibi, susuz kuyudan su çekmeğe çalışarak enerjisini boşuna harcamaz. Bu da O'nun harika bir organizatör ve akıllı bir görev dağıtıcısı olmasını sağlar. Aslan beğendiği şeyleri cömertçe ve açıkça söyler ve neredeyse insanı utandıracak kadar abartılı komplimanlar yapar. Hoşlanmadığı şeyleri söylemekten de hiç yüzü kızarmaz. Ne söylerse söylesin, genellikle dosdoğru düşündüğü ve inandığı şeyi söylüyordur. Söylediği şey rahatlatır veya yakar, ama mutlaka bir iz bırakır.

Kadın ya da erkek Aslan ev sahipliği yaparken, bu burcun kralca davranışlarını şahane bir şekilde gösterirler. Size bir sarayda ağırlandığınızı hissettirirler. Sanki her an bir arabanın yanaşmasını ve üniformalı bir uşağın kapıyı açarak Marie Antoinette'i veya en azından, Nell Gvvyn'i ve Madam Du Barry'yi indirmesini beklersiniz. Aslanlar konuklarını yığınlarla nefis yiyecekler, en iyi cins şaraplar, güzel kadınlar ve tatlı bir müzikle ağırlayacaklardır, itiraf etmeliyim ki, doğum haritasında güçlü Başak etkisi olan, tanıdığım bir Aslan, verdiği partilerde konuklarına, küçük doğranmış salatalığın üstüne yeşillikler, maydonoz ve buğday tohumu serpiştirerek ikram eder. Ama diğer garnitürler son derece lüks bir şekilde aslancadır ve bunların arasında her zaman kadın konuklar vardır. Böylesine şahane! XIV. Louis bile asla bu kadar iyisini yapamamıştır. Ancak, XIV. Louis'nin çılgın davetlerinden sonra da, birçok Aslanın verdiği romantik danslı, yemekli davetlerden sonra da, sel gibi evlenme teklifleri, aşk, ihtiras, öfke, özür dilemeler ve tam anlamıyla bir duygusal karmaşa gelir.

Şimdi kendimizi romantik ilişkiler konusunun içinde bulduğumuza göre, gerek kişisel olarak gerekse kâğıt üstünde, —Aslan söz konusu olunca, kendinizi her zaman bulacağınız yer orasıdır - şunu bir yere not etmemiz gerekir ki, bu burçta doğan insanlar arasında bekar kalana pek rastlamazsınız. Böyle birine rastlarsanız, ihtiyatla dolabın içine bakmadan, kesin kararınızı vermeyin. Genellikle her aslanın ininde gizlenen bir sevgili vardır, tik karşılaştığınızda evli olmayabilir, ama ya âşıktır, ya da olmak üzeredir, yahut da kısa süre önce bozulan romantik bir ilişki nedeniyle yüzünde hüzünlü, kaybolmuş bir ifadeyle dolaşmaktadır. Aslanın ateşli gururu, pek çok aşk ilişkisinin ve evliliğin paramparça olmasına neden olur. Eşinden ayrılan bir aslan, genellikle içler acısı bir görünümdedir; ancak sevgilisi veya yasal eşi tarafından gururu kınlan bir aslan, o acıklı görünümünden vazgeçip, çok öfkeli ve vahşi bir hal alır. Gene de, acıya aldırmayan vakur bir tavır takınmakta, veya gerektiğinde üzücü durumlara tam bir inanç, iyimserlik ve cesaretle katlanmakta O'ndan daha üstünü yoktur.

Bağışlama ve halden anlama, büyük kedinin karakterinin bir parçası olduğundan; kınlan gururunun ortalığa saçtığı fişekler söndükten ve yalnız başına kaldıktan sonra, Aslanın duygusal hayatında barışmalara da ayrılmalar kadar sık rastlanır. Aslan, yalnız karşı cins yüzünden değil, hayatın kendisi nedeniyle de, hemen hemen sürekli olarak aşk sancılan çeker. Hem aslanlar, hem de utangaç kedicikler için, aşksız bir hayat dayanılmaz birşeydir. Onlara göre, aşk ölünce, Güneş parlamayı unutur.

Bu erkekler ve kadınlar hiçbir zaman başkalarına sırtlarını dayamazlar. Onun yerine, kendilerine dayanılmasını tercih ederler. Aslan, herkes O'na dayanıyor ve bütün yükü O taşımak zorunda kalıyor diye teatral bir şekilde kükreyebilir. Ama siz O'nun yakınmalarına zerre kadar aldırmayın. Bu, Onun bayıldığı şeydir. O'nu yüklerinden kurtarmayı ve yardım elinizi uzatmayı deneyin, Aslan'ın nasıl çabucak hor gören bir ifadeyle yardımınızı geri çevirdiğini göreceksiniz. Mâlî yardım kabul etmek de O'nun özellikle kaçındığı bir şeydir. Sık sık sıkıntıya düşse de, kısa sürede tekrar ceplerini doldurmanın nasıl olsa bir yolunu bulacağından her zaman emindir. Pek az Aslan para konusunda dikkatlidir. Küçüklüğünde tahsildardan korkan ve her an alacaklı tarafından hapse atılacakmış gibi davranan nadir bir Aslana rastlayabilirsiniz. Ama tipik Aslan kalben olağanüstü bir kumarbaz ve çoğunlukla son derece müsriftir, kuruşları sayan nadir bir kedi bile pahalı giyinir ve iyi görünüşlüdür. Her zaman, her yerde birinci sınıf ve lüks olanı ister. Eğlencesi ve zevki için serbestçe para harcar. Aslan hemen hemen herkese para verir. Eğer kendisinden borç istenirse ve parası da yoksa, Kral, ihtiyacı olanlara yardım edecek durumda olmadığını itiraf etmeden önce, çoğunlukla gidip bir başkasından borç alır. Ne var ki, bu başvuracağı en son çaredir. Çünkü Aslanlar para, öğüt ve cesaret için başkalarına baş vurmak zorunda kalınca, küçük düştüklerini hissederler. Kendi cesaretlerini kendileri toplamaya yetecek kadar gururlan vardır, kendi altın küplerini kendileri dolduracak kadar da akıllıdırlar ve Tanrı bilir ya, kimseden öğüt istemeye de hiç gönüllü değillerdir. Aslan ancak kendisinden üstün olanlardan öğüt alır, ama aslandan üstün kim vardır?

Aslanın sık sık ateşi yükselir. Kazalara, ani şiddetli hastalıklara yatkındır ve genellikle kronik, uzun süren hastalıklara bağışıklığı vardır. Hiçbirşeyin orta yolunu bilmedikleri için, bu insanlar ya inanılmaz bir canlılık gösterirler, ya da kendilerinin bu dünyaya göre olmadıklarından yakınırlar. Bu sonuncusu, beğenilmemenin ve sevilme-menin yarattığı tipik bir tepkidir. Aslanların kalbi ya olağanüstü güçlüdür, veya kalp bölgesinde bir zayıflık vardır. Sırtta ve omuzlarda ağrılar, omurgayla ilgili şikâyetler, bacaklarda ve bileklerde kazalar, üreme organlarıyla ilgili sorunlar, ses kısıklığı veya boğaz ağrıları görülür. Ancak gayretle hastalıktan kurtulurlar. Asıl tehlike sağlığa dikkat etmemeleri, ve hastalanınca gereğinden daha erken yataktan çıkmalarıdır. Yatakta kalmak ve bakılmak önceleri Aslan'ın gururunu okşarsa da, güçlü değil, zayıf bir insan rolü oynamakta olduğunu farkedince, o güçsüzlük hali hemen fethedilir.

Güneş'in hükmettiği insanlar için ona yol yoktur. Ya korkunç dikkatsiz ve savrukturlar, ya da çok titiz bir şekilde temiz ve düzenlidirler. Bunlar dedikodudan hoşlanırlar ve çevrelerinde anlamadıkları birşey dönüyorsa, kendilerini incinmiş ve terkedilmiş hissederler. Aslanlar karakter olarak sebatlıdır. Onları kesin olarak belirlenmiş bir yoldan saptırmak zordur, ancak kendileri inandırıcı bir konuşmayla başkalarını yoldan çıkarabilirler. Onlar bir kez kendilerine, yumuşak kuştüyü bir yastıkla tamamlanmış, gözalıcı pırıl pırıl bir taht kurduktan sonra, yalnız başkalarına dağıtmak için biriktirirler. Buharlı bir silindir kadar müthiş bir enerji gösterebilirler, sonra da güneşte uzanıp uyku kestiren bir kedi kadar tembelleşirler. Aslanlar çalıştıkları zaman, tam çalışırlar. Oynadıkları zaman, tam oynarlar. Dinlendikleri zaman da, tam dinlenirler. Aslanların çoğunun, kirli ve zevksiz işleri keyifle başkalarına havale ederek, kimin Başkan seçilmesi gerektiği ve savaşın nasıl kazanılacağı gibi önemli konularla kendileri ilgilenmekte etkileyici bir dehaları vardır.

Buna kendisi de şaşmakla birlikte, gerçek bir felâket karşısında Aslanın omuzlarına gerçekten önemli bir görev yüklendiği zaman, bunu severek taşıyacak ve hiçbir zaman görevini yapmaktan kaçınmayacak; savunmasızların yardımına koşacak, korkanları koruyacak (kendisi için için iki kat daha fazla korkmakla birlikte), melankoliye kapılanları neşelendirecek, ve kendi gerçek sorumluluklarının cesaretle üstesinden gelecektir, îşte bu, doğuştan varolan Aslan karakteridir, ve elle boyanmış şatafatlı kravatları ve eskiden çaldığı gitarıyla birlikte pleyboy yanı da bir kenara atıldıktan sonra, pırıl pırıl ortaya çıkacaktır.

Gelecek sefer Aslan'ın mağrur kükremesiyle karşılaştığınız zaman, herkesin başı sağlamca yerinde dururken sürekli olarak "Kafasını uçurun" diye bağıran "Kalplerin Kraliçesini"anımsayın. "Öz Büyücüsü'ndeki", gururu kırılmış olarak bütün dünyada heyecanla gerçek cesareti arayan, aslında gurubundaki en cesur kişinin kendisi olduğunu ancak gerçek bir felaketle karşılaşınca anlayan korkak aslanı anımsayın.

Aslan çok bağlı bir arkadaş, âdil ama amansız bir düşman; yaratıcı ve orijinal, güçlü ve canlı bir insandır, ister sessiz, isterse gösterişli bir aslan olsun, bu değişmez. Kendi renkli kişiliğine uygun olarak, gösterişli giysiler giyer. O'nun kibirini, bazen dayanılmaz hal alan gururunu ve bencilliğini, o gülünç kendini beğenmişliğini ve tembelliğini görmemezlikten geliyoruz. Çünkü kalbi de metali gibi som altındandır.

Eğlence ve cömertlikle dolup taşan neşeli ve sevecen aslan, Güneş'i gökyüzünde yükselirken gelincik tarlasında cakayla hoplayıp sıçrar. Güvenle attığı zarlar 4-1 gelir. Aslan, şans getirmesi için gururla topaz taşır, sonra onu çok uzağa iter, ama O'nda şanssızlıklarına cesaretle katlanmasını sağlayan gerçek bir vakar ve erdem vardır. Mutlu umutlarının sıcak ve san ışınlan, gün batımının ölgün pırıltısında koyu turuncuya dönüşür ve Aslanın geceleri binlerce yıldızla aydınlanır.
  Alıntı ile Cevapla
Alt 11-12-2006, 23:31   #5
iLHAN-MANSiZ
Guest
 
iLHAN-MANSiZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Arrow Künyesi..!!!

Yönetici Yıldızınız: Güneş (En üstün güç temsilcisi)

Grubunuz: Ateş, pozitif

Burcunuzun cinsiyeti: Erkek

Üstün yeteneğiniz: Plan kurma

Özelliğiniz: Cömertlik

Emeliniz: Yükseğe ulaşmak

Amacınız: Çok şeye kavuşmak

Anahtar sözcüğünüz: Yaratıcılık

Yenmeniz gereken huyunuz: Kendini beğenmek

Uğurlu gününüz: Pazar

Uğurlu sayılarınız: 1, 4, 34, 653, 6743

Uğurlu taşınız: Elmas, sarı safir, sarı pırlanta

Uğurlu renkleriniz: Koyu sarı, altın sarısı, sarı krizantem ve orkide

Uğurlu çicekleriniz: Kırmızı gül, sarı krizantem ve orkide

Uğurlu kokularınız: Misk, portakal çiçeği ve gül

Hoşlandığınız müzik: Neşeli ve oynak parçalar

Olası hastalıklarınız: Kalp ve kan dolaşımı hastalıkları

Başarılı olacağınız meslekler: Askerlik, doktorluk, kimyacı, dişçi, güzellik uzmanı, kara hava denizle ilgili işler
  Alıntı ile Cevapla
Alt 11-12-2006, 23:32   #6
iLHAN-MANSiZ
Guest
 
iLHAN-MANSiZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Arrow Ünlüleri..!!!

- Napoleon Bonaparte (15 Ağustos 1769)
- Helena Blavatsky (12 Ağustos 1831)
- Carl Gustave Jung (26 Temmuz 1875)
- Henry Ford (30 Temmuz 1863)
- Jacqueline Kennedy Onassis (28 Temmuz 1929)
- Alfred Hitchcock (13 Ağustos 1899)
- Neil Armstrong (5 Ağustos 1930)
- Mick Jagger (27 Temmuz 1943)
- Robert Redford (18 Ağustos)
- Monica Lewinsky ( 23 Temmuz 1973)
- Melanie Griffith ( 9 Ağustos 1957)
- Antonio Banderas (10 Ağustos 1960)
- Arnold Schwarzenegger (30 Temmuz 1947)
- Whitney Houston (9 Ağustos 1963)
- George Bernard Shaw (26 Temmuz 1856)
- Sandra Bullock (26 Temmuz 1963)
- Jennifer Lopez (24 Temmuz 1970)
- Madonna (16 Ağustos 1958)
- Robert de Niro (17 Ağustos 1943)
- Dustin Hoffman ( 8 ağustos 1937)
- Mata Hari (7 Ağustos 1876)
- Gene Kelly (23 Ağustos 1912)
- Sezen Aksu
- Zuhal Olcay
- Ahu Tuğba
- Gönül Yazar
- Uğur Mumcu
- Hakan Eğne
  Alıntı ile Cevapla
Alt 11-12-2006, 23:33   #7
iLHAN-MANSiZ
Guest
 
iLHAN-MANSiZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Arrow Uğurları..!!!

Uğurlu Rengi : Aslan burcunun uğurlu rengi,olgunlaşan ahududuların ve değerli gröna taşının kırmızısıdır. Bu renk büyük bir fiziksel enerjinin, yaşamla dolup taşan güçlü bir isteğin ve doğal güçlerin simgesidir.

Hayvan Sembolü : Aslan burcunun hayvan sembolü,balıklar dünyasının kralı sayılan mersinbalığıdır.

Bitki Sembolü: Aslan'ın bitki sembolü ahudududur.Bu bitkinin yapraklarından hazırlanan çay,özellikle ishale,soğuk algınlığına,gribe ve nefes darlığına iyi gelir.İç organlardaki kanser urlarını yok eder ve onarır.Kadınların adet dönemindeki ortaya çıkan krampları giderir.

Madeni : Aslan burcunun taşlarından olan gröna,oldukça sert,reçine gibi parlayan,kristalize bir Silikat oluşumudur. Aslan burcunun rengi kırmızı olduğu için,grönanın kırmızıya çalan rengi ile, aslan burcu arasında özel bir ilişki vardır. Sardoniks,iki tabakalı bir akik taşıdır.Antiseptik etkiye sahip bir titreşim yayarak,onu taşıyan kişiyi bulaşıcı hastalıklardan korur.Aslanın zayıf hafızasını kuvvetlendiren sardoniks ayrıca, Kavgacı ve huysuz kişilikleri de değiştirerek, insana huzur ve uysallık verir. Krizolit de aslanın bir diğer taşıdır. Krizolitin en önemli yanı korkuları yatıştırmasıdır. Eski devirlerde elmastan bile değerli kabul edilip,kalp düzensizlikleriyle ilgili kuruntulardan kaynaklanan korkuları yok ettiğine inanılırdı.
  Alıntı ile Cevapla
Alt 11-12-2006, 23:34   #8
iLHAN-MANSiZ
Guest
 
iLHAN-MANSiZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Arrow Yükseleni..!!!

Tutkulu, kendine güvenen, korkusuz kişilerdir. İş yaşamında ve her alanda yüksek bir konuma gelirler. Çok enerjiktirler ve bu enerjileri ile hiç bir engel tanımadan saptadıkları hedefe doğru inançla yürürler. Onlar tıpkı bir Aslan gibi, yaşadıkları toplumun soylu kişisidirler. Komut verme eğilimleri vardır. Eli açık, yürekli ve iyidirler. Karşılarındaki kişileri etki altına alma güçleri vardır. Konuşma yaparken takındıkları heyecanlı ve tutkulu tavırlar çekici olmalarına neden olur. Kendi yuvalarının tek sahibi olmak tutku halindedir onlarda. Sağlıklı ve iyi oturmuş bir aile yaşamının kendilerine neler kazandırdığını çok iyi bilirler. Artistik yetenekleri gelişmiştir ve artistik yetenekleri olan kişiler ilgilerini çeker. Özgürlüklerine düşkündürler ve bulundukları yerde tek yetkili olmak isterler. İnsanlarla dostça yaşamak,bunu da kesintisiz sürdürmek isterler. Açıklanamayan bazı gizli güçlerin kendilerini yönettiğine inanırlar. Kendilerinde kralların sahip olduğu kutsal haklara benzer bazı hakların olduğunu kabul ederler. Zeki, neşeli insanlar ilgilerini çeker. Zaman zaman önemsenmedikleri duygusuna kapılıp somurturlar. Fazla gururlu olduklarından bunun nedenini açıklayamaz, huzursuz olurlar.
  Alıntı ile Cevapla
Alt 11-12-2006, 23:35   #9
iLHAN-MANSiZ
Guest
 
iLHAN-MANSiZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Arrow Aşk & İlişkiler (erkeği)..!!!

Gray, bir çiçek için şu dizeleri yazdığı zaman kesinlikle bir Aslanı anlatmıyordu: "Görünmeden kızarmak ve tatlılığını çöl havasında harcamak için doğmuş". Bu adamı parlak güneşte ısınırken görebilirsiniz; tumturaklı konuşmalar yaparken bulabilirsiniz, ama bu hiçbir zaman ıssız bir çölde olmayacaktır. Büyük olasılıkla bir sahnede veya kendisine hayran bir arkadaş ve akraba topluluğunun önünde olacaktır. O para harcayabilir, ama tatlılığını boş havaya harcayacak adam değildir. Her zaman karşısında bir dinleyici kitlesi olacaktır.

îşte, şimdi püf noktasını yakaladınız. Aslanı tuzağa düşürmenin sim bu kadar basittir. O'nun dinleyicisi olun, yeter. Başak ve Kova erkeklerinden tamamiyle farklı olarak Aslan arkadaşınız, eğer kartlarınızı doğru oynar, O'na hayranlık ve saygı gösterir ve O'nu pohpohlarsanız, tatlı bir gönül ilişkisinin aşk sancıları içinde mutlulukla ölmeğe hazır olacaktır.

O, gösteriş meraklısı bir Ağustos erkeği mi? Koyu renk camlı gözlük takın ve O'nun parlak güneşine çıkın. O, nazik, sessiz Aslanlardan biri mi? Kaypak yumuşaklığına sakın aldanmayın. Ters yanından vurun, kıvılcımlar saçacaktır. Unutmayın, O yalnızca halim selim bir insan rolü oynamaktadır. Kibar tavırlarının ve sabırlı durağanlığının altında, hemen alevlenmeğe ve kendisini yönetebileceğini sanacak kadar aptal olan küstah kadını yakmağa hazır, için için yanan mağrur kibirliliğin ve cakacı bir kendini beğenmişliğin ateşi yanmaktadır.

Aslan, şefkatle koruyan, hassas bir şekilde seven, şövalye ruhlu ve çapkın bir âşık olacaktır. O'nu romantik davranışlara yöneltmek için, tuzak kurmanıza pek gerek kalmayacak. Aslanlar aniden alevlenen bir ihtirasa sahiptirler. Buna fırsatı ekleyin - mum ışığı ve bol kemanlarla karıştırın - aşk, kıpkırmızı bir gül gibi açacaktır. Doğrusunu isterseniz, elinizin altında yoksa mumlan ve müziği çıkartıp, sadece birinci maddeyi kullanabilirsiniz. Aynı şey olur.

Eğer yaşamında aşk yoksa, ateşli aslan üzüntüden mum gibi erir-dramatik bir şekilde, kuşkusuz. O'na tapınılmalıdır, yoksa ölür, bunu harfi harfine kabul etmek zorundasınız. Aslan burcu erkekleri kur yaparak çevrenizde dolaşırken para harcamaktan kaçınmazlar. Sizi en iyi lokantalara götürecek, parfüm ve çiçek yağmuruna tutacak, tiyatroya giderken gururla kavalyelik yapacak, ve kurdeleyle bağlayacağınız hayal dolu aşk mektupları yazacak. Doğrusunu söylemek gerekirse, bütün bunlara karşı koymanız için taştan bir kalbiniz olması gerekir.

Şu anda herhalde bu işi başardığınızı düşünüyorsunuz. Bir kez daha düşünün. Aslanla olan gönül ilişkiniz tümüyle dertten uzak olmayacaktır. Kraliyetin gerektirdiği zorunluklardan ders almalısınız. Aslan sizi inine davet edecek ve kocaman yüreğinin sımsıcak ocağında ısıtacaktır. Ne var ki, aslanın ini pelüşle kaplı lüks bir hapishaneye dönüşebilir. Kıskanç mıdır? Cevap, "Evet'tir. Bunu kocaman elektrikli ampullerle yazabilirsiniz. Siz, vücudunuz, ruhunuz ve aklınızla O'na aitsiniz. Ne giyeceğinizi, saçınızı nasıl ayıracağınızı, hangi kitapları okuyacağınızı, hangi arkadaşların sizin için en iyi olduğunu ve gününüzü daha iyi nasıl düzene sokacağınızı size O söyleyecek. Bir saatte döneceğinizi söylediğiniz halde, alışverişten niçin iki saatte döndüğünüzü, yolda kimlere rastladığınızı, size neler söylediklerini öğrenmek isteyecektir-hattâ, yumurtalı pastırmasını çırparak mutfak penceresinden dışarı bakarken ne düşündüğünüzü söylemezseniz, surat asacaktır. Ne de olsa, başka bir erkeği düşünüyor olabilirsiniz. Kızdığı zaman nasıl bir öfkeye kapıldığını sakın unutmayın. O'na, hâlâ arzu edilen bir kadın olduğunuzu kanıtlamak için, arada sırada flört ettiğinizi söyleyerek takılmak, tam bir budalalıktır. Sizin arzulanacak bir kadın olduğunuzu o zaten bilmektedir. O'nun, bunu kanıtlamanıza filân ihtayacı yoktur. Ayrıca, Aslan erkeğiniz, fazla tahrik edilirse, sizin o masum erkek arkadaşlarınızı bir vuruşta yere serebilir — eğer hastanelik etmezse...

Erkek aslanla bir aşk ilişkisi her zaman dikensiz gül bahçesi değildir, bu kural, gösterişli erkek kedileri olduğu kadar, sessiz sedasız kedicikleri de kapsar. Zaten bunların karakter yapısında hiçbir fark yoktur. Bir Aslana âşık olan her kadın "Siam Kralı ve Anna (Kral ve Ben)" kitabını alıp iyice incelemelidir. Siam Kralı tipik bir Aslandı; siz de Anna'nın tekniğinden son derece değerli dersler alabilirsiniz. Önce ilgisini çekmek için tahrik edici bir meydan okuma; arkasından, O'na kolayca yenir yutulur biri olmadığınızı öğrettikten sonra, kadınca teslimiyet.. Gerçekten, Anna'nın öyküsünü öğrenmeniz şart, Yastığınızın altında o kitapla uyuyun.

O'nun büyük heyecanlarım sakin bir mantıkla dengelemeyi ve çok büyük boyutlarda sorunlar yaratırken O'nu yatıştırmayı göze almağa hazır olun. Kibar Aslanlar bu sorunları sessizce yaratırlar, ama ne fark eder? Ha, memurları O'na boyun eğmediler diye kükreyip, öfkeden deliye dönmüş; ha komşular kendisini hiçe saydılar diye arka balkonda surat asıp oturmuş, sonuç hep aynı. O'nun, çileden çıkaran gururunu dengelemek için, sizin kararlılığınıza ihtiyacı vardır. Eğer bu tutarlılık sizde de yoksa, aşkınız sürekli bir kraliyet savaşına dönüşebilir. O kadar çok ve çabuk bozuşup barışabilirsiniz ki, şaşkına dönen arkadaşlarınız, "Yangın nerede?" diye soracaklardır. Nerede? Nerede olacak? Sizin o sıcacık Aslan yuvasının tam içinde...

Sakın meslek kadını olmaya kalkışmayın. Bunu asla kaldıramaz. Sizin mesleğiniz "O"dur. Banka hesabı azalınca, Aslan eşinin çıkıp biraz dışarda avlanmasına izin verebilir; ama işin kendisinden ve aile yuvasından sonra geldiğini, eşinin açıkça göstermesinde yarar vardır. O, bir erkekle veya dışardaki herhangi bir ilgiyle rekabeti hoş görmeyecektir. Bu tehlikeleri göze alabilirseniz, buyurun, giysilerinizi alın; ancak dikkat edin şık olsun. O: Nisan'da da olsa, Aralık'ta da olsa, kendi Paskalya Bayramı Resmi geçitinde sizinle gösteriş yapmak isteyecektir. Herkesin içine kraliçeye yakışmayan herhangi bir görünüşte çıkarak O'nu utandırırsanız, kilisede koro, "Ah, bana söz ver'i söylerken, yanınızda tanıdık bir yüzü göremeyebilirsiniz -- O'nunkini...

Evlendikten ve çok sevildikten sonra kavuştuğunuz ödülleri sayın. Siz tüm ailenin pervane gibi O'nun çevresinde dönmesini sağladıktan sonra, Aslan kocanız Kral Arthur kadar nazik ve iyi kalpli olacaktır. Aradığı saygıyı görürse, bunun karşılığını çok cömertçe ödeyecektir. Size tekrar tekrar ne kadar güzel olduğunuzu söyleyecek, ve herhalde bol harçlık verecek-romantik davranışlarıyla harikalar harikası olacak-büyük olasılıkla, size sadık kalacaktır. Bu konuda her zaman, evlendikten sonra bekârlıktakinden daha büyük şans vardır. Bunun nedenini size söyleyeceğim. Aslan bir kez, krallığını yetenekle yönetecek dişisini bulduktan sonra, hamağında rahatça şekerlemesini yaparken, genellikle, güzellerin peşinden koşamayacak kadar tembeldir. Şefkatle yavrularıyla oynayacak, eşini tüm tehlikelerden koruyacak ve kendi mesleğinde en yüksek mevkiye yükselme hırsıyla eşinin nefesini kesecektir.

Aslan kocanız, güzellik uykusunu uyuduğu sürece, hareketli bir sosyal yaşantınız olacak. Ancak, erkek arkadaşlarıyla dışarda buluştuğu geceler de olacak, birdenbire uyanan kumar merakıyla, parasal yönden bazı hokkabazlıklar yapacak, veya fazlasını geri alacağını düşündüğü riskli bir yatırım yapacaktır. Tanıdığım bir erkek Aslan, bir petrol kuyusundan on hisse satın almıştı. Binlerce hissedar arasında yalnızca küçük bir hisseye sahip olduğu halde, ayda iki kez kuyuları ziyaret ediyor ve önemli biriymiş gibi davranıyordu. Birisi O'na ne istediğini sorduğu zaman, "Benim kuyuda işlerin nasıl gittiğini görmeğe geliyorum" diyordu. Kuyuda çalışanlar O'na büyük bir saygı gösteriyorlardı. O'nu Yönetim Kurulu üyesi sanmışlardı.

Kısacası — iyi yanlarına karşılık sakıncalı yanlan da vardır. Arkadaşlarıyla oynadığı küçük bir kumarda bir vizon manto parasını kaybettikten sonra, kendinize pahalı bir vizon şapka aldınız diye sizi nasıl azarlayabilir? Ya da, mektupla sipariş işine heveslenince, bir müzayededen satın aldığı iki araba dolusu aynı büyüklükte katlanmış kartona tüm birikmiş paranızı harcadıktan sonra, size ne hakla kafa tutabilir? (Sonra o kartonları kullanamadı da, çünkü her tarafları "Fare Zehiri" yazısı ve çaprazlama kemikler ve kocaman kafatası resimleriyle damgalı çıkmıştı.) O'nu üstünden kilitlemeniz gerekse bile, müzayedelerden uzak tutun; Çünkü, herhangi bir zamanda, herhangi bir şeye herkesten daha fazla para vermek gibi karşı koyamadığı bir merakı vardır. Yeni buzdolabınız için ayırdığınız parayla, gereksiz bir eşya için, herkesin içinde neşeli bir sesle "Onu ben anlıyorum," deyivermesi işten bile değildir. Aslan, bir anda büyük kumarbaz diye tanınabileceği Texas'ta veya Las Vegas'ta kendini evindeymiş gibi rahat hisseder (Ay11 veya yükselen burcu O'nu ekonomiye zorlamıyorsa).

Aslan'ın pek elverişli bulacağınız bir yanı vardır. Hemen hemen bütün Aslanlar harika bir tamir yeteneğine sahiptir. Kırık bir kapı tokmağından veya inatçı bir banyo musluğundan kaset-çalara veya karışık bir stereo hi-fı sete kadar herşeyi tamir edebilir. Eğer tipik bir Aslansa, bozulan bir şeyi tekrar çalıştırmak için bir kez ellerini denemeden yapamaz. Başaramazsa, içerlediği makineye veya her ne ise ona, o harika aslanca öfkesiyle öyle güzel bir tekme savurur ki, birdenbire kapı tokmağı döner, akmayan musluk Niyagara Şelâlesi gibi akar, kaset-çalar bülbül gibi konuşmağa, hi-fı şakımağa başlar. Bu burçta sanki mekanik bir güç var!... Pek çok erkek Aslan, makineleri dağıtıp, ellerini hiç kirletmeden, herşeyi tekrar yerli yerine koyar. O, yerinden çıkan bir menteşeyi aylarca vidalanmadan, veya halıyı çivilenmeden bıkacak tipte bir adam değildir. Şaşılacak sayıda Aslan kendi mobilyalarını yapmakta veya bir ustanın yardımı olmadan eve bir oda ilâve etmekte uzmandır. Belkide bodrum katında kendi atölyesi olacaktır. Yerlerde biraz talaş oluyor diye yakınmayın. Bu iş O'nu mutlu eder-hem de geceleri evde tutar.

Aslan, partilerin çoğunun hayatıdır, ama dalkavuk değildir. Dikkati çekmek için soytarı maskesi takar ve O'nu izleyenler genellikle, bu geçici oyunculuğu sırasında O'na saygı göstermenin daha iyi olacağını hissederler. Görünüşü ne olursa olsun, sizin erkek Aslan'ın iç yapısında yumuşak huya benzer hiçbir şey yoktur. O, göründüğünden çok daha değişmez ve inatçı biridir. O, ne istediğini bilir ve genellikle istediği şeyi elde eder. Onu korumayı da iyi bilir.

Kur yaptığı sırada size sadık kalmasını istiyorsanız, O'nu romantik aşk ve sevgiyle iyi beslemeğe dikkat edin, yoksa aşka ve hayranlığa duyduğu büyük ihtiyaç, o azametli yürüşüyle baştanbaşa tüm ormanda bunları aramasına neden olur. Eğer ilişkiniz gerçek ve derinse, herhalde size dürüst davranacaktır; ama gözleri biraz çevrede dolaşabilir. Bu konuda, gözlerini bağlamaktan başka yapabileceğiniz fazla birşey yoktur. Aslan güzellikten hoşlanır, bu bakımdan, şayet başka bir kadına beğenen bir bakışla bakmasını kıskanacak tipte biriyseniz, vakit geçirmeden hoşgörülü olmayı öğrenseniz iyi edersiniz. Sevdiği kadın, flört ediyor diye kendisini terkederse, erkek Aslan gerçekten kırılır ve şaşırır. O zaman, kalp krizinden, göz yaşlarıyla ıslanmış veda mektubuna kadar her türlü aldatmacayı deneyerek, sizin kendisine acımanızı ve koşarak tekrar o kocaman sıcak kollarına atılmanızı sağlamağa çalışabilir. Bunda o kadar inandırıcı olur ki, kendinizi zalim bir canavar gibi hissedebilirsiniz. Eğer siz kendiniz de duygusul dramatik sahnelerden hoşlanan biri değilseniz, bunlara gerek kalmadan O'nu anlamanız, çok daha az üzüntü verir. Eğer O'na istediği gibi davranırsanız, yaramazlıkları herhalde masum ve zararsız şeyler olacaktır. Aslında iyi olmalarına karşın, başkalarının duygularına karşı hiçbir zaman hassas olmayan erkek Aslanların çoğu kendileriyle o kadar haşır neşirdirler ki, acımasızca açık sözlü ve patavatsız olabilirler. Ne var ki, O'nun göz kamaştıran tebessümü çok geçmeden havayı düzeltir. Cana yakın Aslanın o güçlü, çekici gövdesinde hiçbir kötülük yoktur. Ateş saçabilir ama bunu kötülükle yapmaz ve Aslan gerçek acımasızlıkla bağdaşamaz (doğum haritasında kötü bir etki yoksa). Sporu sever, ama yaşı ilerledikçe ve siz O'na özenle bakarken, sporu yumuşak yastıklı tahtının rahatlığı içinde izlemeyi tercih eder.

Her zaman değil, ama büyük çoğunlukla erkek Aslanların yaşamında tuhaf bir çelişki vardır. Toplumsal yükselmeyi iyi bir evlenmede arayan oğlağın aksine, Aslan bazen kendinden aşağı biriyle evlenmeğe yönelir. O da en az öteki kadar sosyal saygınlığa kavuşmayı ister, ama daha üstün olduğu bir "nesne"ye sahip olma şansına karşı koyamaz. Bazen yanlış bir seçim yapar ve ayaklarının dibinde hayranlıkla ezilip büzülen menekşe çiçeği, beklenmeyen bir hareketle Aslanın saltanatını elinden kapar. Böyle birşey olduğu zaman, tahtından inen Aslan, yüzünde sürgündeki bir kralın acıklı ifadesiyle zavallı bir koca olur.

Üzülecek şeydir ama doğrudur, Aslanlar pek geniş aileler yetiştirmezler. Birçoğunun hiç çocuğu yoktur, veya çocuklarından ayrı yaşar, ya da yalnızca bir çocuğu vardır. Çok yazık; çünkü Aslanlar sıcak, harikulade babalar olurlar. Terbiyeli davranışlar konusunda yaptıklan ciddi konuşmaların dışında belki biraz fazla hoşgörülüdürler. Çocuğunuz O'nun istekleri karşısında sinirlenebilir ve uzun konferanslarından sıkılabilir, ama çok geçmeden pohpohlayarak O'nu yola getirmeyi öğrenecektir. Çocukların saygılı olmalarında ısrar edecek ve bunu sağlayacaktır. Ama onlar da akıllıca "Evet, efendim. Haklısınız, efendim" diyerek, tatlı sözle O'na istedikleri herşeyi yaptıracaklardır. Bu yüzden, gerçek disiplini sağlamak size düşebilir. Çocuklar O'nun kendini beğenmiş davranışlarına içerleyebilirler, ama sonraki yıllarda Aslan babalar hemen hemen her zaman sevgiyle hatırlanırlar. Size bir ipucu. Sakın çocuklarınıza O'na gösterdiğinizden daha fazla ilgi göstermeyin, yoksa sonunda, bir devin kınlan gururuyla başınız derde girebilir. Aslanın kınlan gururunu iyileştirmek hemen hemen olanaksızdır.

Şaşırtıcı erkek Aslanı nasıl değerlendireceksiniz? iyi kalpli mi yoksa tehlikeli mi? Cömert mi, yoksa acımasızca bencil mi? Gerçekten insanları seven, sosyal bir insan mı? Üstünlüğü konusundaki ününü sahte tavırlarla mı kazanır, yoksa, gerçek aslan gibi Kral diye çağrılmayı hak eder mi? Açıkça görülüyor ki, en azından kendi standartlarıyla, o kendi yaşamında ve mesleğinde Lord ve Efendi olmayı hakeder. Şunu kabul etmeniz gerekir ki, O genellikle, gerek aşkta, gerekse işte bir hayli başarılıdır.

Aslan burcu erkeğinin gerçek bir kral mı olduğunu, yoksa sadece öyle mi davrandığını hiçbir zaman bilemeyiz. Ancak sizin kendi Aslanınız konusunda bildiğiniz bazı şeyler vardır. O'nun doymak bilmez bir iştahı vardır ve bir tavus kuşu kadar mağrurdur. Yönettiği insanlara emirler vermek ve onlar tarafından sevilmek için çok büyük bir ihtiyaç duyar. Aslanın başarısızlığa uğrayıp alaya alınmaktan gizlice çok korktuğunu unutmayın. Bu O'nu sürekli olarak için için üzen bir işkencedir, ve O'nun kendini beğenmişliğinin ve abartılı vakarının gerçek kaynağı da budur. Gene de, çok önemli bir nedenle soyluluğu tuttuğu zaman, hiçbir korku tanımaz, işte ancak o zaman, hep sahipmiş gibi davrandığı o görkemli gücün ve cesaretin gerçekte her zaman kendinde varolduğunu öğrenir.

Erkek Aslan kur yaptığı sırada antikalıklarıyla sizi deli edebilir, ama uzun sürede, hiç de kötü bir eş sayılmaz. Eğer gururunuzdan özveride bulunmakta ve kendi yaşamınızı O'nun yaşamına uydurmakta sakınca görmezseniz, bir kez bu adamı ehlileştirdikten sonra, çok sevileceksiniz ve bir daha asla yalnız kalmayacaksınız. Ayrıca, şu banyodaki muslukları da tamir edecek.
  Alıntı ile Cevapla
Alt 11-12-2006, 23:37   #10
iLHAN-MANSiZ
Guest
 
iLHAN-MANSiZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Arrow Aşk & İlişkiler (kadını)..!!!

Aslan kadınında hoşunuza gitmeyen bir tek şey olacaktır. O da, eski erkek arkadaşlarının hepsinden kalan anıları ve resimleri koyduğu defterdir. O'na o defteri yaktırmağa çalışmanın hiçbir yaran yoktur, çünkü dişi Aslan çok hassas ve anılara bağlıdır.

O bir bahçe şebboyu değildir. O bir ay çiçeğidir. Tuhaf şekilde popülerdir, ve eğer bundan sonraki yaşamında sizin isminizi taşımak alçak gönüllülüğünü göstermesini istiyorsanız, pek çok rakibiniz olacaktır. Eğer soyadınız St.Hoyme, Mountbatten, Cabot veya Churchill'se, rakiplerinizden birkaç evre daha öndesiniz demektir. Yani kulağa kralca veya soylu ve önemli gelen herhangi bir isim olabilir. Doğrusunu isterseniz, ben bir Aslan burcu kadınının, soyadı Carbunkle veya Smith olan biriyle evleneceğini düşünemiyorum. Bu olabilir. Her-şey olabilir. Ancak, herhalde Smith'i örneğin Smythe'le değiştirecektir.

Büyük olasılıkla, başka kadınlara kraliçe gibi tepeden bakarak, grubunun sosyal lideri olacak, ancak insanın silahını elinden alan böylesine içtenlik ve böylesine güzel bir gülüş karşısında, buna pek aldıran olmayacaktır. Galiba başka kadınlar O'nun insanları yönetmek ve onların tavırlarına, âdetlerine ve davranışlarına karışmak için doğduğunu seziyorlar. Zaten otoritesini elinden almağa çalışmanın hiçbir yaran olmaz.

Aslan kadınına verdiği canlılık, akıllılık, zarafet, güzellik ve üç kadına yetip de artacak kadar cinsel çekicilikle, doğa sanki iltimas yapmış gibidir. Eğer aşağılık duygusu duyuyorsanız, en iyisi gözlerinizi tüyleri daha az parlak bir kuşa çevirin. Sakın O'nu, her sözüne bağlanıp kalacak küçük uslu bir kız gibi ehlileştireceğinizi sanmayın. Aslan kızının, ayarlarına kapanıp kendisine tapınacağını sanan bir erkek, yanılıyor demektir. Eğer sizinle uzlaşıyorsa, size saygı gösteriyorsa, arkadaşınız olmayı istiyorsa ve kendisine duygusal yönden sahip olmanıza izin veriyorsa, kendinizi şanslı saymalısınız. Tanrı aşkına; zaten kendisini sevmenize izin vermekle, düpedüz size şövalyelik payesini vermiş olmuyor mu? Doğrusu, çok daha kötüsü olabilirdi. Bir dişi Aslan çok fazla kadındır. O lüks bir varlıktır, ucuzluk reyonlarında bulunmaz.

Şunu akılda tutmakta yarar var ki, bir Aslan burcu kadını fırtına yaratabilir, ve bir kâse jöle kadar tatlı ve zararsız görünebilir. O'nun fısıltı gibi bir sesi, tatlı, nazik tavırları ve kirpiklerini kırpıştırdıkça pırıl pırıl parlayan güzel gözleri vardır. Bir Aslan kızı serin, durgun bir göl kadar rahat ve sakin görünebilir. Aman, dikkat! Bu O'nun iyi bir etki yaratmak için oynadığı bir roldür. Aşk öykünüzün yıldızı olmaktan çıkartarak, O'na bir yedek oyunculuk veya ikinci derecede bir rol verin, çok geçmeden O'nun hiç de utangaç ve uysal biri olmadığını anlayacaksınız. Kuşkusuz, kul köle olduğunuz Aslan burcu kadınlarının çoğu, herhangi bir saçmalığa katlanamayacak kadar mağrur ve kibirli olduklarını açıkça göstereceklerdir. Tırnaklarını gizleyen, ama onları hergün aynı şekilde bileyen öbür cinsten bir dişi Aslanla ilişki kurma yanılgısına düştüğünüzü görmeyi doğrusu hiç istemezdim.

Bu kıza kur yaparken atacağınız ilk adım, ona hediyeler vermektir. Bunlar pahalı olduğu ve kusursuz bir zevkle seçildiği ve siz de bunları uygun giysiler içinde kendisine verdiğiniz sürece, ne oldukları fazla önemli değildir. Sonra O'na değişik şekillerde kompliman yapmalısınız. Lütfen orijinal ve yaratıcı olmağa dikkat edin. Bayağı ve kaba bir dil ya da argo kullanırsanız, saraydan dışarı tekrar köylülerin araşma atılırsınız; sizden de buz gibi soğur. Bir kraliçeye ilânı aşk ettiğinizi unutmayın. O, pohpohlanmadan, beğenilmeden yaşayamaz, ama şunu da aklınızdan çıkarmayın ki, sîzin her halinizle erkekçe olmanızdan hoşlanır, korkak bir kılıbığa dönmenizi hiç istemez. Aslan burcundan bir kadın güçlü bir erkek olmazsanız, sizi sevemez. Aynı şekilde, tenezzül ediyormuş, lütfediyormuş gibi davranışlarla kendisine hakaret etmenize de izin vermeyecektir. Kendi inanışına göre O, kesinlikle zayıf cins değildir.

Aslan burcu kızlarının çoğu atletiktir ve spordan hoşlanırlar, ama siz O'nu futbol alanı yerine tiyatroya götürürseniz, daha akıllıca bir iş yapmış olursunuz. Sahne ve sahne ışıklan hiç kuşkusuz O'nu mıknatıs gibi çekecek ve tümüyle değiştirecektir. (Biletlerinizi salonun ön sıralarından alırsanız daha iyi olur. Balkonu aklınızdan çıkarın). Sizin Aslan kızının nasıl davranmasını istiyorsanız, oyundaki kadın kahramanın öyle davrandığı bir oyunu seçin. Ortanın üstünde bir olasılıkla, bilinçsiz olarak aynı rolü O da oynayacak ve en ufak bir değişiklik yapmayacaktır. Oyundan sonra, O'nu hamburgerciye götürerek, sizi çok sevdiği için, tezgâhta oturup patates kızartması yemekle yetineceğini sanmayın. O'nu daha seyrek de olsa, daha göz alıcı yerlere götürün, ille de gözü parada olan bir insan değildir; aslında, genellikle cömerttir. Sık sık herkesin kendi parasını ödediği buluşmalar yağdıracaktır. Ama ucuz ve fakir görünüşlü yerlerde rahatsız olur. Dünyadaki en fakir Aslan burcu kadını bile pencerelerine dokumlu perdeler, parmaklarına yüzükler ve başka süs eşyaları alabilecek kadar para biriktirmeyi başarır. Arada sırada sırf merakını gidermek için fakir mahallelere gider, ama kalabalıktan uzak durmak üzere, sadece gözlemci olarak. Fakirlik O'nu bunalıma sürükler, fiziksel olarak da hasta eder. Kılıksız gezerseniz ve O'na kulübede oturmayı önerirseniz hiç şansınız yok demektir.

Soylu bir Fransız kadınıyla ilgili bir öykü vardır. Bu kadın, bir gün Versay bahçelerinde âşığına dönerek sormuş: "Sevgilim, aşağı tabakadan insanlar da bu nefis aşk duygusunu bilirler mi?" Onların da bu duyguyu iyi bildikleri kendisine söylenince, haksızlığa uğramış gibi şaşkınlıkla,

"Ama bu onların haketmedikleri kadar güzel birşey!" diye bağırmış. O kadın herhalde Aslan buramdandı.

Arada sırada tutan kendini beğenmişliği ve gösteriş merakı için dişi Aslanı suçlamayın. Kendini sıradan kalabalıkların üstünde görmek O'nun doğal yapısı gereğidir, insanlar buna pek içerlemezler, çünkü içtenlikle sevilen ve sayılan bir Aslan burcu kadını, kadınların en iyi yüreklisi ve en cömerti olabilir; çocuklara, çaresizlere ve yalnızlara kadınca bir şefkat gösterir. O'nun doğuştan hakkı olan tahtından inmesini gerçekten bekleyemezsiniz. Eğer tipik bir Güneş çocuğuysa, o kadar cana yakın ve göz kamaştırıcıdır ki, insanların çoğu O'nun sıradan biri olmadığını severek kabul ederler. Doğrusunu isterseniz, öyledir de. O, zeki kurnaz, güçlü, yetenekli olduğu kadar, aynı zamanda kadıncadır da... Aklı başında olan hiç kimse de, bunlara sıradan şeyler diyemez.

Biraz kompliman yapıp pohpohlayarak sizin Aslan hanımefendiden istediğiniz herşeyi elde edebilirsiniz. Artık O'nun zayıf tarafını öğrenmiş bulunuyorsunuz. Eğer O'nunla evlenmek niyetindeyseniz, size bir sır daha vereyim: O, eninde, sonunda altın kafesinden bıkacak ve ormandaki diğer kediler ne yapıyorlar diye görmeğe çıkacaktır. Bir çatı ve dört duvar araşma hapsolmak kısa sürede O'nun bütün keyfini kaçırabilir. Bırakın mesleğinde çalışsın. Yoksa O'nun sürekli davetler vermesine ve evini dekore etmek için har vurup harman savurmasına izin verecek kadar paranız yoksa, sade bir ev kadını olmağa zorlamak, O'nu dalında kuruyan bîr çiçek gibi solduracaktır.

Aslan kızı genellikle, eş olarak bir mücevher gibidir. O'nu, eski püskü bir bornozla, başında bigudiler ve yüzünde kremle rüküş bir kılıkta dolaşırken pek göremezsiniz. Güzelliğine özen göstermeyi de ihmal etmez. Tipik bir dişi Aslan, aynanın önünde saatlerini ve kozmetikler için de servetini harcayacaktır; ama sizin bu stratejiyi değil de sonucunu görmenizi ister. Kuaförünün tüm ailesini sizin geçindirdiğinizi hissettiğiniz zamanlar olabilir. Bir Aslan burcu kadınının kocası O'na yalvarıp yakaracak hale gelir: "Şekerim, güzellik salonlarında bu kadar para harcamak zorunda mısın?" Ama, dişi Aslanlar kendi saçlarını kendileri yapmaktan pek hoşlanmazlar. Bir şampuan ve mizampli ona lüks içinde yaşadığını hissettirir; lüks içinde yaşadığını hissetmek de her Aslan için çok şey demektir.

Yükselen burcu Yengeç, Başak veya Oğlak olmadıkça, Aslan eşinizin yaptığı harcamaları dikkatle izlemek zorundasınız. Güzel giysiler, eve mobilyalar ve arkadaşlara hediyeler almak için para harcamağa gelince, Aslanlar kolayca sının aşabilirler. Eşinizin gardrobu aşın zengin olabilir. O, güzel tuvaletler, elmaslar altınlar ya da şık sokak giysileri içinde çok tatlı görünür. Ancak, tipik bir Aslan kızıysa, sade ve spor giysileri tercih edecektir. O, süslü püslü giyecekler yerine, pahalı kumaştan iyi dikilmiş giysileri sever. Yumuşak kaşmirler, iyi cins italyan yün örgüler ve îngiliz tvid kumaşlar en çok sevdiği şeylerdir. Biraz pahalı olsa da, kusursuz bir zevki vardır. Arada sırada aşın giden ve şıklığı unutup, cicili bicili rüküş kılıklar giyen bir Aslan burcu kadınına da rastlayabilirsiniz; ancak O, Aslanların genel bir kural haline gelen geleneksel nefis giyim ve moda zevkinin sadece bir istisnasıdır.

Amirinizi eve akşam yemeğine getirdiğiniz zaman, eşiniz harika bir ev sahibi olacaktır. Amiriniz bu kadının kalbini kazandığınız için sizin bir dâhi olduğunuzu düşünecek. Amirinizin eşi de herhalde O'nu çok beğenecek, çünkü dişi Aslana erkekler kadar kadınlar da bayılır ve her iki cins de o'nun dostça gülümsemesinden ve cana yakın kişiliğinden çok etkilenirler. O'nun parlak güneşinde duran herkes sıcaklığı hisseder. Aslanlar pek nadiren gölge yaparlar.

Anne olarak Aslan, çocuklarının üstüne cömertçe sevgi ve şefkat yağdıracaktır. O'nun için çocuklarının kusurlarını görmek kolay değildir, ama kusurlarım gördüğü zaman da sertleşecektir. Yaptıklarının takdir edilmemesine dayanamadığı için, çocukları O'na saygı gösteremezlerse, kraliçeye has bir sessizliğe bürünüp surat asacaktır. Aslan annelerin birçoğu sopayı da esirgemeden, tuhaf bir şekilde çocuklarını şımartırlar. Düşününce insana oldukça çelişkili geliyor. Yavrularıyla alt alta, üst üste oynayıp sıçrar, onlarla yakın arkadaş gibi uzun uzun konuşur; ama aynı zamanda onlara kamçısını şaklatınca askerler gibi dikkat kesilmeyi, terbiyeli davranmayı ve büyüklerinin sözünden dışarı çıkmamayı da öğretir. Öte yandan, onların çok fazla para harcamalarına göz yumması, lüks şeyler istemelerini hoş görmesi tehlikesi de vardır. Bir bakıma, diyebilirsiniz ki, O çocuklarını kral ailesinin, pek çok sevilen, ama özellikle başkalarının yanında hallerine tavırlarına dikkat etmeleri istenen, sevgili küçük bireyleri gibi yetiştirir. Onların başarılarıyla son derece gururlanacaktır. Ve de, onları incitmeğe ve haksızca yargılamağa kalkışanların Tanrı yardımcısı olsun.. Bütün bunların yanısıra, çocuklarını baskı altında boğmayacaktır. Aslan kızı, her saniye çocuklarının üstüne düşmeyecek kadar bağımsız bir insandır. O, kendi hayatını yaşayacak ve dikkatli bir gözle uzaktan yavrularını izleyecektir. Aslan burcu kadılarının bir çoğu çalışan annelerdir, ama çocukları pek ilgisizlik çekmezler, îş kafasına sahip Aslanlar, genellikle, annellikle işi kusursuz bir şekilde dengelemeyi başarırlar. Aslan kızı kimi zaman tüm vakarını ve dengesini kaybederek oynayıp sıçrayan oyuncu bir dişi aslan olur. Sağlıklı bir hayvan gibi kahkahalarla kükrer, ama o an geçtikten sonra o ipek sesi ve kraliçe havası geri döner. Çirkin bir imayı ve kaba bir soruyu hiç kimse Aslan kızı kadar nefretle karşılayamaz. O, yabancıların fazla samimiyetinden hiç hoşlanmaz. Her ne kadar kendisi, yakınlarıyla olduğu zaman maskaralık yapar ve şaşılacak kadar rahat davranırsa da, yabancıların hadlerini bilmelerini ister.

Sadakat konusunda Aslan burcu kadını size şu eski deyişi anım-, satacaktır: "Bu bana, bu sana, bu da aşka ve neşeye — bir dakika gecikmeden ben de dürüst olurum — sen olduğun sürece." Bu kadar söz yeter.

O'nun bir oda dolusu hayran erkeğin ilgi merkezi olmaktaki ustalığını kıskanmayın. Dişi Aslan süzülüp geçerken başlar her zaman O'na doğru döner. Erkeklerin kendisine kur yapmalarım çok doğal bulur. O, erkeklerin komplimanlarına cesaret verebilir ve hafif, masum flörtleşmeleri hoş görüyle karşılayabilir, çünkü alkışlanmaya ve pohpohlanmaya duyduğu derin ihtiyacın altında yeterince kadınca olmadığı gibi garip bir korku yatar. O, sürekli olarak, arzulanan bir kadın olduğuna kendini inandırmak zorundadır. En yakın arkadaşınıza gülümseyerek yeni spor ceketine bayıldığını söylemesi, sizi artık sevmediği anlamına gelmez. Ama sakın siz O'nun en iyi arkadaşına yeni etekliğini beğendiğinizi söylemeye kalkışmayın. Bu tümüyle farklı bir oyundur. Eğer O, sizin sekreterinize telefonda "Bayan Adı-ne-ise"den daha samimi bir şekilde hitap ettiğinizi duyarsa, mırlayan kediciğiniz tırmalayabilir.

Kuşkusuz, bu haksızlıktır. Ama eğer tüm o harika parlak renkli tüylere gururla sahip olmak istiyorsanız, siz de bazı özverilerde bulunmak zorundasınız. Ne de olsa, bir tavus kuşuna sahip olmak bir guguk kuşuna ya da kumruya sahip olmakla aynı şey değildir. O'nun kendini beğenmişliğini şakaya alın. O, herhalde kendince önemli biridir, çünkü Aslan burcu kadınları para için değilse, prestij için erkeklerle boy ölçüşmeğe pek karşı koyamazlar. Sizin dişi Aslan, aktristten cerraha kadar herşey olabilir.

Benim en iyi arkadaşlarımdan ve en çok sevdiğim Aslan kızlarından biri NewYork'ta ünlü bir psikiatristtir. Neyse ki, bu O'na konuşma ve öğüt verme olanağı sağlayan bir meslek (Aslan'ın en çok sevdiği iş), ancak karşısındaki ne öyle sıcak bir tebessümle gülüyor, öyle pırıl pırıl gözlerle ve şefkatle bakıyor ki, hastalan O'nunla sadece aynı odada olmakla bile kendilerini daha iyi hissediyorlar. Kocası O'nun kraliçelik hakkı olarak beklediği tüm saygıyı ve hayranlığı göstermekte kusur etmiyor; ama onun da eşininkine uygun düşen bir mesleği var. O da yetenekli bir yazar ve şair: hassas Aslanı her zaman etkileyen yetenekler. Sahne ışıklan önünde eşit rolleri paylaşıyorlar ama, sahne arkasında kocası erkek ve amir. Dişi Aslanı ehlileştirmek için mükemmel bir basan formülü.

Ve işte size Aslan kızıyla güzel bir ilişki kurmanın anahtarı: Sizi baskı altında almasına izin vermeyin-siz de O'ndan üstün olmağa çalışmayın. O'nun giyinme odasının kapısına kocaman parlak bir yıldız yapıştırın ve kendi egonuzu da pohpohlayın. Siz yaman adamsınız, biliyorsunuz. Böyle mağrur bir dişi Aslanın elini kazanacak kadar yaman... Sahi, söyler misiniz, bunu nasıl başardınız?
  Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın


LinkBacks (?)
LinkBack to this Thread: http://besiktasforum.net/forum/burclar/11049-aslan/
Mesaj Yazan For Type Tarih
Alice - Rechercher This thread Refback 21-01-2008 23:40

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık
Türkiye`de Saat: 08:28 .

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2008, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.3.2

Sitemiz CSS Standartlarına uygundur. Sitemiz XHTML Standartlarına uygundur

Oracle DBA | Kadife | Oracle Danışmanlık1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580