Beşiktaş Forum  ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi


Geri git   Beşiktaş Forum ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi > Beşiktaş > Futbol

Konu Kapatılmıştır
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 06-10-2006, 20:00   #1
Kıdemli Kartal
 
disappear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Fenerbahçe'nin yaptığı şike tescillendi

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Habertürk'ün Şeref Tribünü programında yayınlanan habere açtığı 200 milyarlık tazminat davasını kaybetti. Gözler şimdi Futbol Federasyonu'na çevrildi
Haberde TMSF'nin İStanbulspor'a el koymasının ardından ortaya çıkan belgeler yayınlanmış ve bu belgelerin akla getirdiği sorular sorulmuştu. TMSF'nin ortaya çıkardığı belgelere göre İstanbulspor futbolcularından masödrüne kadar tüm takım kaynağı belirsiz paralar almıştı.

Fenerbahçe'nin Petkov'a 600 milyar ödediği ortaya çıkmıştı.

Mahkeme nedeniyle bugüne kadar konuşamayan Tuğrul Yenidoğan ve Kemal Belgin HABERTÜRK TV'deki özel yayında dava ve ilgili haber üzerine açıklamalar yaptı. İşte o özel yayının deşifresi....

14.35 Stüdyoda Tuğrul Yenidoğan ve Kemal Belgin stüdyoda... Aziz Yıldırım HABERTÜRK'e açtığı davayı kaybetti. Tuğrul Yenidoğan dava sürecini anlatıyor: Şeref Tribünü programınhda TMSF'nin İStanbulspor'un kayıtlarına girdikten sonra bazı belgeleri yayınlamıştık. Hatta tehdite varan davranışlarla karşılaştık. Kadıköy'de HABERTÜRK'e Ufuk Güldemir'i ve beni davalı gösteren bir dava ile karşılaştık. Davanın gerekçesi Fenerbahçe'nin kişilik haklarına hakaret yaptığımız söyleniyordu.

14.36 Tuğrul Yenidoğan: Yayınımızın hemen ardından bizi hedef alan açıklamalar yaptı. Mahkeme bizi haklı buldu. Tarafsız gazetecilik yaptığımıza karar verildi. Biz adalete inanıyoruz. İlk davaya bakan hakimin halinden gazetecilik öngörüleri nedeniyle kuşkulanıp araştırma yaptık. İlk hakimin Fenerbahçe Kongre üyesi olduğunu öğrendik. Hemen reddi hakim talebinde bulunduk.

HABERTÜRK HAKLI ÇIKTI

14.38 Tuğrul Yenidoğan: Daha sonra Aziz Yıldırım ile şahsi olarak karşı karşıya geldik. Bir kere bile davadan söz etmedik. Bu ikimizin de dik duruşuydu. Davanın devam ettiği süreçte biz dile getirmedik. Bizim konuşacağımız bir çok konu var. Program nedeniyle Fenerbahçe Kongre üyesi Kemal Belgin şeref divanına verildi.

14.50 Şu an da HABERTÜRK TV'nin yayınladığı haber ve Aziz Yıldırım'ın bunun üzerine yaptığı basın açıklaması HABERTÜRK TV ekranlarında yayınlanıyor.

>>> SÖZ YENİDEN TUĞRUL YENİDOĞAN'DA

14.52 Tuğrul Yenidoğan: Burada iki kayıtdışı para var. Bunların kaynağı belirli değil. Aziz Yıldırım o zaman yaptığı basın açıklamasında bu faturaları dağıtacağını söylemişti. Ancak hala dağıtmadı. Mahkeme bunları izledikten sonra gerekli karar tecelli etti.

14.53 Kemal Belgin: bir iki önemli noktadan başlamak istiyorum. Tuğrul diyor ki Petkov'a paranın nasıl ödendiğini merak ediyorum diyor. FB'nin sayın başkanı diyor ki "Biz parayı devlete kaptırmamak için Petkov'u çağırıp el altından verdik" diyor. Bu da suç. Tekrar altını çiziyorum. TMSF'nin raporunda aynen öyle diyor. 45 milyardır prim adı altında dağıtılan paradır. TMSF denetçisinin raporudur bu. 45 milyar gibi bir para var. Bu devletin kasasına girmiş mi?

14.56 Tuğrul Yenidoğan: Bu parayı açıktan vermeyerek el altından vermek kaçırmak değil midir?

14.57 Kemal Belgin: Parayı futbolcudan masörüne kadar herkes alıyor. Bir tek Aykut Kocaman almadı.

14.57 Tuğrul Yenidoğan: İstanbulspor'un o dönemki başkanı telefona bağlandı.

15.00 Kemal Belgin: İstanbulspor'daki TMSF yöneticisi bize paranın el altından verilerek suç işlendiğini söyledi. Aziz Yıldırım, ben parayı verir oyuncuyu alırım arkaday diyor. Daha sonra yazılı açıklamada Petkov serbest oyuncu para almadı dediler. Biz programda teşvik primi verildi demedik. Bu prim adı altında dağıtılan para yarın öbür gün Futbol Federasyonu'nun yönetmeliğinde geçtiği gibi 'Şike yapan' taraflar bir alt lige indirilirler.

15.19 Tuğrul Yenidoğan: Sadettin Saran yaptığı transferler nedeniyle yarın haysiyet divanında yargılanacak. Bu Petkov transferini yapan Aziz Yıldırım ne olacak?

15.20 HABERTÜRK'ün haberi yaptığı zamanki İstanbulspor'un başkanı Mehmet Akif Yaşin: Benim yaptığım incelemelerde söylediğmi sözler sınırlı. Türk sporundaki temizlik için önemli bir durum. 20 milyon ya da 20 lira... Matrah çok önemli değil. Tabii burada kamu zararı vardır. Ancak Türk futbolunoda böyle bir sıkıntı olması kamu vicdanının kanaması açısından önemli. Bu bir kırılma noktasıydı. Meclis'te bir komisyon kurulmuştu teşvik primleri ile ilgili. Bu bir dönemin başlangıcı.

15.24 HABERTÜRK'ün haberi yaptığı zamanki İstanbulspor'un başkanı Mehmet Akif Yaşin: Bununla ilgili federasyonunun ne yapacağını merak ediyorum. Siz yaptığınız habercilikten dolayı tebrik ediyorum. Sorumluluklarını yerine getirmede hassas davranamadı. Teşvik primiyle ilgili böyle gelişmeler varken yönetim değişti. Biz İstanbulspor olarak acemi ellerde kaldık.

15.25 Tuğrul yenidoğan: Bu para ne amacıyla dağıtıldı?

15.25 HABERTÜRK'ün haberi yaptığı zamanki İstanbulspor'un başkanı Mehmet Akif Yaşin: Onlar o dönemki yöneticiler tarafından dağıtılmış, daha özel bir gayret için ödenmiş bir miktar paralar var. Kulüp kaynaklarından olmadığı belli... Hangi maç için verildiği, hangi maça verildiği, kimlere verildiği belli..

15.27 Tuğrul Yenidoğan: İstanbulspor birçok maçını kaybetmiş. O dönemde yalnız Beşiktaş maçını kazanmışlar.

15.28 HABERTÜRK'ün haberi yaptığı zamanki İstanbulspor'un başkanı Mehmet Akif Yaşin: Biz üzerimize düşeni yaptık. Bizim tarafımızdaki çalışmalar tamamlanıp ilgililere gönderildi. O zamanki federasyonun araştırma yetkileri vardı. Gerekeni yapmadılar.

15.29 Tuğrul Yenidoğan: Fenerbahçe'den size Petkov'la ilgili size bir belge geldi mi?

15.29 HABERTÜRK'ün haberi yaptığı zamanki İstanbulspor'un başkanı Mehmet Akif Yaşin: Hayır gelmedi.

15.54 Tuğrul Yenidoğan: Futbol Federasyonu bu dönemde çok önemli çalışmalar yaptı!!! Bu konuda bir şey yapması gereken kişi Fenerbahçe kongre üyesiydi.

16.02 Tuğrul Yenidoğan: Aziz Yıldırım o zamanki basın açıklamasında gereğini yaparım dedi. Biz adalete güveniriz. Benim 25 yıllık divan üyesi olduğum söyleniyor. Divan üyesi olmanız için 30 yıl üye olmanız gerekir. 30 + 25 20 yaşında kulübe girsem... 75 yaşında mıyım ben??? Futbolda kırılma noktası olacak bir konu araştırılmadı.

16.06 Kemal Belgin: Bu dava 2 sene sürmüş. Demek ki davanın sayın hakimi. Yüce mahkeme bu bantları çok uzun süre izleyerek, bilirkişilere izlettirerek karar vermiştir. Mahkeme davanın reddine karar veriyor. Davada birisi kaybediyor. Birisi kazanıyor. Ama burada dava reddelmiş. Sayın hakim "Böyle bir davaya bakılmaz. Biz hukuk olarak uğraşmayız" diyor. Türk hukuku bu davanın bakılmasına bile gerek duymamış.

16.07 Kemal Belgin: Şansal Büyüka, bizim haberimiz için "Bal gibi teşviktir" demiş. Ona da dava açabilmişler mi? Bize 200 milyarlık dava açtılar. Peki onlara ne kadarlık dava açabildiler. Bu raporlar Meclis'e de gitmeye başladı. Orada bunları neden okudular. Ben o komisyonda görev alan milletvekili ile konuştum. Ona TMSF'nin raporunu sordum. Cevabı "Kemal beyciğim Fenerbahçe filan işte" dediler.. O raporu nasıl yuttular acaba.. Kovayla yutamazsınız.

16.12 Kemal Belgin: Futbol Federasyou da şu dosya ile ilgili hiç bir şey yapmadı. Federasyon da bu raporu aşk romanı diye mi okudu? Elinize devletin ta kendisinin. Yani koca Uzan imparatorluğunu yere gömen TMSF'den geliyorsa... Var ya da yok deyin. Meclis komisyonuna soruyorsunuz, federasyona soruyorsunuz cevap yok. Biz sadece TMSF'nin yayınladığı raporu yayınladık. Milliyet bizden 3 ay evvel içerideki sayfalarında bu raporları yayınlıyor. Kasım ayının sonlarına doğru.

16.14 Kemal Belgin: Türk spor basını 40 sene evvelki gibi olsaydı bu belgeler 1 sene manşetten düşmezdi. Ben hep rahat konuşabildiğim TV'leri seçtim. Bana sesler yükselince hemen oradan çıkıp gittim. HABERTÜRK'te bir kez bile bize şuna limonata verin buna asit verin denmedi.

16.34 Tuğrul Yenidoğan: Tribünde Fenerbahçeli, Fenerbahçeliyi dövdü. Anlaşılıyorki tribünler kaynıyor. Geçen hafta Şeref Tribünü ile ilgili çok anlamlı ve güzel mailler geldi. Ben geçtiğimiz salı gününden beri bazı belgelerin peşinde koşuyorum. Bu belgeleri buldum. Bu hafta gelen maillerde yayın tekrarını istedi. Bu sefer görüntülü devlet belgesi yayınlayacağım. Pazartesi günü gerekli bazı belgeleri devlet zabıtlarını yayınlayacağım.

16.35 Tuğrul Yenidoğan: Biz bu hafta Fenerbahçe'nin 100.yılının şampiyonunu açıklayacağız.
disappear Ofline  
Alt 06-10-2006, 20:03   #2
Banned
 
ferro1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

ezikler işte herşey beklenir bunlardan ama bunlarda yüz yokki yarın biz yapmadık derler
__________________
Sponsorumuz İçin Tıklayınız

Forum Kurallari İçin Tıklayınız
ferro1903 Ofline  
Alt 06-10-2006, 20:08   #3
 
lancelot_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

açıklayan dan allah bin kere razı olsn
__________________
Rodrigo TELLO gitmesin....
lancelot_77 Ofline  
Alt 06-10-2006, 20:08   #4
Yardımcı Admin
 
Meric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

tuğrul yenidoğanın kuyruğuna fena bastı ezikler,artık her hafta programında eziklere yükleniyo dur bakalım daha neler çıkarıcak,çok zevkli oluo pazartesi aksamları şeref tribünü programı
Meric Ofline  
Alt 06-10-2006, 23:15   #5
 
kartal_54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

fenerin gerçek yüzü yavaş yhavaş ortay çıkıyo.helal olsun bunları yayınlıyana
kartal_54 Ofline  
Alt 06-10-2006, 23:24   #6
 
Slayer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

niye hiçbir kanal ve gazete bundan söz etmiyor???????

angut.com'un açıklamasına bakın:
Alıntı:
Kulübümüzün Haber Türk televizyon kanalı hakkında açmış olduğu davanın, Kadıköy 6.Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından ilginç bir şekilde red edilmesine karşılık bugün kulübümüz tarafından bir açıklama y...
ilginç bir şekilde imiş. bu yazı bile düpe düz suç! ne ilginci?!
__________________
Fransız MALLARI protesto ediyorum!
>>>>
En Güzel MP3 - Şimdi Dinle
Slayer Ofline  
Alt 06-10-2006, 23:36   #7
 
curgul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Tuğrul Yenidoğan ı tebrik etmek hepimizin boynunun borcu. Eziklerin tarihindeki Atatürk e suikastdan idam edilen başkanlarından,11 puandan şampiyonluğu nasıl aldıklarına kadar hepsini ortaya çıkarıyor. Tuğrul Yenidoğan kesinlikle BJK TV nin başında olmalı. Bu insanın arkasında herşeyimizle durmalıyız. Ezik medyasından tek tıs yok. Habertürk Şeref Tribünü programının tanıtımını çok iyi yapmalı ve saatini prime time a almalı. Çünkü hepimiz Eziklerin rezillikleri için TV başında olacağız. Teşekkürler Tuğrul Yenidoğan
__________________
Click the image to open in full size.
Nasıl geldik bir gün öyle göçeceğiz, BEŞİKTAŞ lı doğduk BEŞİKTAŞ lı öleceğiz.
curgul Ofline  
Alt 06-10-2006, 23:43   #8
 
bjk19.03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

bende bu ülkenin vatandaşıysam hiçbirşey olmıcak hiçbirşey değişmeyecek bundan emin olabilirsiniz.
BURASI TÜRKİYE HİÇBİRŞEY GİZLİ KALMAZ AMA HİÇBİRŞEY DE OLMAZ
__________________
SADECE "BEŞİKTAŞ"
TEK NAMAĞLUP ŞAMPİYON
bjk19.03 Ofline  
Alt 07-10-2006, 00:10   #9
 
eagles_03_bjk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

tugrul yenidoganı cesurca olayların üzerine gitmesinden dolayı tbrk ediyorum. p.tesi akşamı programını merakla bekliyorum. şikeci ezikler..
eagles_03_bjk Ofline  
Alt 07-10-2006, 00:13   #10
iLHAN-MANSiZ
Guest
 
iLHAN-MANSiZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

sizce ezikler neden avrupada bişe yapamıyor 0 puan çekip geliyor da tr liginde varlar ????
 
Konu Kapatılmıştır

Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık
Türkiye`de Saat: 02:34 .

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2008, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.3.2

Sitemiz CSS Standartlarına uygundur. Sitemiz XHTML Standartlarına uygundur

Oracle DBA | Kadife | Oracle Danışmanlık1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580