Beşiktaş Forum  ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi


Geri git   Beşiktaş Forum ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi > Beşiktaş > Futbol

Konu Kapatılmıştır
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 13-10-2006, 16:53   #1
Banned
 
ferro1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Sergen: "Camia Bana Sahip Çıkmadı!..

Sezon başında Beşiktaş'tan Tigana'nın isteği ile ayrılarak büyük bir sürpriz yapıp İkinci Lig B Grubu takımlarından Şekerspor'a transfer olan Sergen Yalçın, Atakan Kurt'a bomba gibi açıklamalar yaptı..

İşte Sergen'in LİG TV Muhabiri Atakan Kurt ile yaptığı röportaj;

"KADRO DIŞI KALMAYA ALIŞTIM!.."


- Nasıl gidiyor çalışmalar?

“Benim açımdan çok iyi gitmiyor son dönemde. Sakatlığım nüksetti ve Şekerspor’a tam verimli olamıyorum. Biraz sıkıntım var. O yüzden sakatlığımdan kurtulup geri dönmek istiyorum.”

- Şekerspor’un hedefi Turkcell Süper Lig’e çıkmak..

“Tabi durum itibarıyla İkinci Lig B’deyiz. İyi takımlar yok ama dikkatli olmak lazım. İyi başladık bir düşüş yakaladık ama yeniden toparlanacağımızı düşünüyorum.”

- Kadro dışı bırakıldın. Bunun için ne söyleyeceksin?

“Kötü bir dönem geçirdiğinizde fatura bazı isimlere kesiliyor. Bizde önemli isimler olduğumuz için böyle bir karar alındı. Ama Allah’tan çabuk atlattık bunları. Bunlar normal yani. Hem ben bunlara alıştım.”"FUTBOLU BURADA BIRAKACAĞIM!.."


- Peki hedeflerinizde bir değişiklik oldu mu?

“Sezon başında üç yıllık bir anlaşma yaptım Şekerspor’la. Hedefimiz önce Türk Telekom Lig A ve ardından Turkcell Süper Lig’e çıkmak. Hedefimizde bir sapma yok. Bir düşüş yaşadık ama hedefimiz yine aynı.”


- Beşiktaş’ta ve diğer takımlarda oynadığın dönemde hep gündemdeydin. Şekerspor’da oynamak etkiliyor mu seni?

“Kolay değil çok büyük hedefleri olan takımlardan sonra burada oynamak. Cesaret isteyen bir şey. Maalesef medya çok önemli bir unsur Türkiye’de. Burada oynamak önemli ama Beşiktaş’tan sonra burada oynamak sıkıntı yarattı tabii ki. Adapte sorunumuz var. Bu sorunu en kısa zamanda aşmak istiyoruz. Uyum süreci yaşıyoruz ve atlattığımızda daha iyi olacağımızı düşünüyorum. Futbolu burada bırakmak istiyorum. Üç yıllık anlaşmam var ve burada bırakmak istiyorum.”

- Peki İkinci Lig’de oynana futbol daha mı sert?

“Çok sert bir futbol değil oynanan futbol. Çok koşan kendine has iyi takımlar var. Şu anda tam anlamıyla bir uyum dönemindeyiz. Çok büyük stadlardan, taraftarların ve camiaların içinden buraya geldik. Buraya adapte olmak zorundayız..”


"EN ŞANSLI TAKIM VESTEL MANİSASPOR!..

- Hep sorunlu biri olarak anıldın. Bu konuda ne düşünüyorsun?

“Hiç öyle bir şey düşünmüyorum. Türkiye’de çok büyük camialarda oynadım. Hepsinde iyi maçlar oynadım. Hiçbir sorun yaşamadım. Çünkü hep işimi yapmaya çalıştım. Kimseyle diyaloga girmedim.”


- Beşiktaş’ı nasıl değerlendiriyorsun?

“Beşiktaş yeni genç bir takım kurdu. Yani söylenen o. Dört büyük takım da çok iyi bir performans göstermiyor. Bana göre şampiyonluk yolunda en şanslı takım Vestel Manisaspor gibi gözüküyor. Zor maçlar oynadılar ve kayıpsız kapattılar. Aşağıdaki takımlar sürekli puan kaybı yaşıyor. Yukarıyı yakalamaları biraz zor gibi gözüküyor.”"TIGANA BAŞARILI OLAMAZ!.."

- Peki Tigana hakkındaki görüşlerin ne? Sence başarılı olabilecek mi?

“Faal futbolcu olduğum için Beşiktaş ya da diğer takımlarla ilgili yorum yapmak istemiyorum. Bana göre Tigana’nın başarılı olması zor. Türkiye de görev yapmak zor."BEŞİKTAŞ CAMİASI BANA SAHİP ÇIKMADI!.."

- Tigana, “Sergen’le yeni sezon için anlaştım ama tartıya çıktığında hala 4 kilo fazlası olduğunu gördük. Onunla çalışamazdık.” şeklinde bir açıklaması oldu. Bununla ilgili neler söyleyeceksin?

“Onun ben kafasından ne düşündüğünü bilmiyorum ama ben Tigana ile bir anlaşma yapmadım. Benim anlaşmam Beşiktaş camiasıyladır. Böyle bir açıklama yapmasına anlam veremedim. Beşiktaş’a emek vermiş, efsane olmuş bir oyuncunun bir tane Tigana’nın böyle uyduruk açıklamalarına inanarak takımdan gönderilmesi doğru bir davranış değil. Camianın bana sahip çıkması lazımdı. Tayfur bir sene top oynamadı ama herkes ona sahip çıktı. Bende kalmak isterdim. Ama camianın bana sahip çıkması lazımdı. Tigana’nın her istediğini yaptılar, efsane olmuş bir futbolcuyum. Tribünlerde binlerce insan çocuklarına Sergen ismini koyuyor.”


"FUTBOLU BEŞİKTAŞ FORMASIYLA BIRAKMAK İSTERİM!.."


- Futbolu Beşiktaş’ta bırakmak ister misin?

“Ben henüz faal futbolcuyum, Şekerspor’da oynuyorum ve başarısı için mücadele ediyorum. Oraya biz misyon üstlenerek geldik. Oradaki görevimiz bittiğinde tabii ki bir son olacak ve tabii ki Beşiktaş forması ile bırakmak isterim.”


- Peki geriye dönüp baktığında hataların neydi?

“Benimde bir çok hatam olmuştur. Hatasız insan olmaz. Dört tane kulüp değiştirdim. Tabii ki kendime göre hatalarım olmuştur ama bunlardan ders almak önemli.”"YORUMCULUK YAPARSAM MAHKEMELİK OLURUM!.."


- Futbol dışında geleceğin için yatırımların, planların var mı? Çünkü senin hakkında bir çok şey yazıldı çizildi.

“İnsanlar yorum yapabilirler. Televizyonda kimler kimler hakkında yorum yapıyor. Herkesin bir yaşantısı var ve kimseye açıklama yapmak zorunda değiliz. Bu sadece beni ilgilendirir. Kendime göre planlarım ve yatırımlarım var. Bundan sonra futbol oynamasam da sıkıntı yaşamam.”


- Futbolu bıraktıktan sonra Teknik Direktörlük yapmayı düşünüyor musun?

“Çok iyi oyuncu olduğunuz zaman çok iyi teknik direktör olacaksınız diye bir kural yok. Teknik direktör olmak için çok farklı özelliklerinizin olması lazım. İnsanların size saygı duyması lazım. Zaman gösterecek. Futbolu bıraktıktan sonra karar vereceğim yapacağım işlere.”

- Peki yorumculuk mu yapacaksın?

“Yorumculuk bana biraz ters. Biraz sivri dilliyim. Çoğu insanla her halde mahkemelik olurum. Ama benim futbolcuyken çektiğimi diğer futbolcular da çeker.”


"KENDİ AT YARIŞI OYNAYAN KİŞİLER BENİ ELEŞTİRDİ!.."


- At yarışlarına olan ilgin devam ediyor mu?

“Benim zaten atlarım var. Bu benim hobim. Seyrediyorum, oynuyorum. Bunu da hiç inkar etmedim. Bizim İddaa oynadığımız söylendi. Böyle bir iddia ortaya atıp karalama yaparken oynanan oyunlara ve rakamlara bakarsınız kimin ne kadar oynadığını, yüklü miktarda paraların yatırılıp yatırılmadığını inceler ortaya çıkartırsınız. Böyle gereksiz işlere girmeyelim. İnsanları karalamayalım.”

- İbrahim Akın’da senin gibi At yarışı oynadığı için eleştiriliyor. Bu konuda neler söyleyeceksin?

“At yarışı oynayabilir bu çok önemli bir şey değil. Kulüple ilgili hizmetlerini yerine getirdikten sonra, antrenmanlarını eksiksiz yaptığı sürece istediğini yapar. Çocuk bazen kötü oynuyor, performansı düşür ise bunu kullanarak onun üstüne gitmek yanlış. Beni yıllarca Beşiktaş taraftarına kötü göstermeye çalıştılar. “Bak gece hayatı var ,at yarışı oynuyor” dediler kötü oynadığım zamanlarda. At yarışı eksi bir yön gibi gözüküyor ama oynamayan yok. Kendisi bile at yarışı oynayanlar, beni taraftara kötü gösteriyor.”"DELGADO BENİMLE KIYASLANAMAZ!..

- Delgado’yu nasıl buluyorsun?

“Delgado iyi oyuncu ama öyle yetenekli değil. Kleberson, Delgado ve Ricardinho iyi oyuncular ama taraftar yıldız oyuncu istiyor. Dediğim oyuncular Beşiktaş’a maç kazandıracak tipte oyuncular değil. Benle kıyaslanacak oyuncular bile değiller. İmkansız.”"TÜMER SORUNLU BİR FUTBOLCU!.."

- Tümer eski takım arkadaşın ve Fenerbahçe’ye gitti. Onun performansını nasıl buluyorsun?

“Fazla yorum yapmak istemiyorum, Fenerbahçe’yi de çok izlemiyorum. Tümer problemli bir oyuncu biraz. İnşallah orada bir sorun çıkartmaz ve iyi oynar. Beşiktaş’ta kalsaydı çok faydalı olurdu diye düşünüyorum. Ricardinho ve Delgado’dan daha iyi.”

- Dört büyük takımda oynaman sana ne kazandırdı?

Bana kariyer ve çok şey kazandırdı ama çok ta kaybettirdi. Trabzon’da da. Beşiktaş’ta da, Galatasaray’da da, Fenerbahçe’de de oynadım. Hiç biriyle sorunum olmadı. Ama hep problemli olarak gösterildim. Sürekli takım değiştirdiğim için belki de bu eleştiriler oldu. Ama mesela Galatasaray’dan ayrıldığım dönemde Terim Galatasaray’ın başına gelmiş ve benim takımda kalmamı istemişti. Ama ben Sinan Engin çağırdığı için ve söz verdiğim için Beşiktaş’a geldim. Galatasaray’da kalmam isteniyordu. Kalabilirdim de. Ama geldim şampiyonluk yaşadım.”"BAYERN MÜNİH'E GİDEMEDİM!.."

- PAF takımda oynadığın dönemde binlerce özel taraftarın vardı. Sergen Yalçın’ı izlemek için geliyorlardı. Gençlerle ilgili ne düşünüyorsun?

“Sergen Yalçın, Hakan Şükür gibi futbolcular yüz yılda bir gelir. PAF takımından gelen oyuncu yetenekli bir oyuncu ise direk oynamalıdır. İyi bir takım varsa bir oyuncu çok fark etmiyor. Takım onu zaten kaldırır. Gerçekten güvendiğiniz oyuncu varsa direk oynamalıdır.”

- Avrupa’ya gitmediğin için pişman mısın?

“Bazen Avrupa’da oynamak isterdim diyorum. Bayern Münih istemişti olmadı. Her halde araştırdılar ondan olmadı. İnişli çıkışlı grafiğimiz vardı. İstikrarım olmadığı için gidemedim.”"ARDA ÇOK İYİ!.."

- Arda için neler söyleyeceksin? Oyunculuğu dışında senin taklidini de yapma konusunda yetenekli.

“Arda’yı beğeniyorum. Galatasaray’a çok uzun süre hizmet eder diye düşünüyorum. Benim taklidimi yapmış. Buna kızmak yerine bundan mutlu bile oldum. Benim çok taklidimi yaptılar. Böyle şeylerden haz almak lazım. Zamanında Hamdi Alkan bile taklidimi yapmıştı. Çok hoşuma gitti.”


- Son olarak neler söylemek istersin?

“Söylenecek bir şey yok. Beşiktaş taraftarını çok seviyorum. Bu taraftara her zaman şampiyonluk yakışır. İnşallah Beşiktaş hak ettiği yere ulaşır. Şekerspor’a gelince, benim takımım ve en kısa zamanda Birinci Lig’e çıkmak istiyoruz. KC grup önderliğinde Şekerspor kolay kolay yıkılmaz. Şirketlerin futbola girmesi çok önemli. Onların devam etmesi için onları bir yerlere getirmemiz lazım. Bu yüzden çok çaba sarf ediyoruz. Onlar bunu bilen insanlar.”

- Hale evlenmedin. Yakınlarda evlilik var mı?

“Kafama göre birini bulsam evlenirim. Bulamadım. Evlilik basit bir şey değil. Birazda ben geç kaldım sanki. Seçici olmaktan ziyade şu aşamada evlenmek kolay değil. Ankara’dayım zaten, Ankara’da olduğum için biraz zor gibi. Ama İstanbul’da olsam evlenirdim.”


Röportaj : Atakan Kurt

MARATON.COM.TR ÖZEL HABER
__________________
Sponsorumuz İçin Tıklayınız

Forum Kurallari İçin Tıklayınız
ferro1903 Ofline  
Alt 13-10-2006, 16:55   #2
junior-1903
 
R€D-D€V!L-1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

ah be sergen yazık ettin kendine ama cok konuşuyorsun buda beşiktaşı kötü etkiliyor boşver delgaodoyu ricardinhoyu sen
__________________
gücüne güc katmaya geldik formanda ter olmaya geldik BEŞİKTAŞ seninle ölmeye geldik....
R€D-D€V!L-1903 Ofline  
Alt 13-10-2006, 17:00   #3
Forumun Basketçisi
 
AyTeK54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

yazık ettin kendine
__________________
вιzє єğℓєηмєуι уαηℓış öğяєттιℓєя çüηкü σηℓαя нιç "ραѕ¢αℓ ησυмα" ιℓє ∂ιѕ¢σуα gιтмє∂ιℓєя...
AyTeK54 Ofline  
Alt 13-10-2006, 17:01   #4
 
dadaloglu06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

sergen oynamasa bile takımda kalmalıydı bencede haksızlık edildi
__________________
ALAYINA
GİDER
dadaloglu06 Ofline  
Alt 13-10-2006, 17:02   #5
 
Dj_Ertan_1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

sergen sik sik reportajlar verip gündemde kalmayi hedefliyor..bence susmasi lazim artik
Dj_Ertan_1903 Ofline  
Alt 13-10-2006, 17:14   #6
Banned
 
dicesare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Sergen olsaydı bi çok sey farklı olabilirdi ama kendi kendini harcadı artık yapıcak bişi yok.....
__________________
Beşik'den Mezar Taş'ına
dicesare Ofline  
Alt 13-10-2006, 17:30   #7
 
-FReeDoM- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Sergen De Hakksiz Deyil Ama
__________________
Click the image to open in full size.
-FReeDoM- Ofline  
Alt 13-10-2006, 17:51   #8
 
güzelkiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

ya ok tiganaya kizgin, ondan öyle konusuyor....ama bencede konusmayi biraksa daha ii...cünkü böyle konusarak bize zarar variyor, ve ben bir taraftar olarak besiktasima zarar veren kisilerden prensip olarak hoslanmam...yani cok konusmasin, isine baksin, ve gönlümüzde super solak sergen olarak kalsin...sergen problemli hepde öyleydi, bakin etimesgurtdada kadro disi birakilmis....
__________________
Sana gelmediğim gün, öldüğüm gündür benim
güzelkiz Ofline  
Alt 13-10-2006, 20:13   #9
 
xarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

olan olmus gitmissin artik, gittiginden beri 50 kez aciklama/röportaj yaptin, yanlis.
xarizma Ofline  
Alt 13-10-2006, 20:15   #10
Kıdemli Kartal
 
disappear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

sergen zaten genç yaşta kendini harcadı ah sergen diyorum başka bişey diyemiyorum
disappear Ofline  
Konu Kapatılmıştır

Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık
Türkiye`de Saat: 05:01 .

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2008, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.3.2

Sitemiz CSS Standartlarına uygundur. Sitemiz XHTML Standartlarına uygundur

Oracle DBA | Kadife | Oracle Danışmanlık1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580