Beşiktaş Forum  ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi


Geri git   Beşiktaş Forum ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi > Beşiktaş > Futbol

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 18-06-2008, 13:20   #1
hüngürella
 
HandaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Bu ego neden?

Türkiye’nin Euro 2008 macerası heyecan veren galibiyetlerle sürerken, Ay-yıldızlı ekip çeyrek finalde Cuma akşamı Hırvatistan’la karşılaşacak. Euro 2008 kampının başından beri medya ile arasında soğuk rüzgarlar esen A Milli Takım Teknik Direktörü Fatih Terim, Çek Cumhuriyeti maçının 3-2 kazanılmasının ardından kameraların karşısına geçti. Terim’in sakatlık haberleriyle başlayan basın toplantısında konu medyaya gelince tansiyon birden yükseldi ve teknik direktör gazetecilere yönelik sert sözler kullandı. Terim gazetecilere, “Aslında sizinle ilgili Mevlana’dan bir dörtlük hazırlamıştım ama arkadaşlarım beni durdurdular” dedikten sonra basınla asıl hesaplaşmanın İstanbul’da olacağını söyledi. Milli takımın başına geçtiği günden bu yana Terim ve medya arasındaki ilişkiler hep ‘limoni’ oldu, milli futbolcular da yaptıkları el-kol hareketleriyle bu gerilimi artırdılar.
Şimdi tüm spor kamuoyu Terim'in daha ne gibi tuhaflıklar yapacağını da merakla beklemeye başladı. Fakat gerçek şu ki; herkes turnuvanın hatırına susuyor... Fakat bu turnuva da 26 Haziran'da bitiyor... Kısacası yaşananlar tam bir "Fırtına öncesi sesssizlik"
NTV de Terim'in bu garipliklerini Türk basınının önemli kalemlerine sordu ve şu yanıtları aldı:
SERGEN YALÇIN: ANLAMSIZ İŞLER BUNLAR
“Açıklamanın zamanı iyi tabi ki, maç kazandıktan sonra böyle açıklamaların gelmesi gayet normal ama böyle bir aşamada medyayı karşısına alması şu an için olmasa da ilerisi için kötü. Oysa ki medyayı yanına alması şu günlerde çok daha güzel sonuçlar verebilirdi.
Eleştirilerden veya haberlerden Fatih Terim etkilendiğine göre bütün futbolcular da etkileniyordur. Futbolcular medyada yazılanları takip edeceğine birazcık kendi işlerine kanalize olmalı. Önlerinde çok önemli bir çeyrek final maçı var ve öncesinde bu yorumların çıkması iyi değil. Medya veya basınla bu kadar uğraşmanın bir anlamı yok. Bence anlamsız işler bunlar.”
MERT AYDIN: MAĞDURKEN HAKSIZ DURUMA DÜŞTÜ
“Terim toplantıda dedi ki, ‘Bunlar bizi çok fazla etkilemiyor.’ Ama etkiliyor ki söylenenleri kaale alıyor ve basın toplantısında bu açıklamaları yapıyor. Basın içinde tabii ki yanlış haberler yapıldı. Eleştirinin dozunu kaçıranlar oldu, ancak Terim bu basın toplantısıyla herkesi karşısına aldı. ‘Bizim hakkımızda şu şu haberleri yapanlar var, bunlara teessüf ediyorum’ diyebilirdi.
Orada bu tür bir basın toplantısına gerek yok. Fatih Terim ve milli takımın ilgilenmesi gereken konu basının ne tarz haberler yaptığı değildir, oynayacağımız rakiplerdir. Öyle bir hal aldı ki, Fatih Terim milli takımın yenildiği ilk maçtan sonra büyük eleştirilere uğrayacak. Dünkü açıklamalarla savaş baltaları çıkarıldı. Üzücü olan nokta milli takım maç kazansa bile doğru dürüst sevinilmeyecek.
2002 Dünya Kupası’nda da benzer bir durum yaşanmıştı ve Şenol Güneş basın toplantısında bu konuyu açmamaya özen göstermişti. Fatih Terim, hiç de hoş olmayan sözler söyledi. Haklı olabileceği konularda bile haksız duruma düştü. Mağdur durumdaydı, dünkü konuşmasıyla o durumdan çıkmış oldu. Önüne gelene hakaret etti. Bunlar isim vermeden bütün basına söylenmiş sözler.
Fatih Terim ve yardımcıları herhalde bütün gece gündüz bize ‘kim ne dedi, ne yazdı?’ diye konuşuyorlar sanırım, rakibi analiz falan etmiyorlar. Siz işinizi yapın, ardından haklı olduğunuz konularda istediğinizi söylersiniz. Terim ve medya arasındaki gerilim futbolculara belki de iyi yansıyor ama burada da maçlardan sonra oyuncular basına karşı inanılmaz hareketler yapıyorlar. Terim’in açıklamalarından anlaşılıyor ki teknik direktör hiçbir eleştiriye tahammüllü değil.
İstanbul’a dönünce spor müdürleriyle bir yemek yer ve öpüşerek ayrılırlar, hiç de bir şey olmaz...”
UĞUR VARDAN: HESAPLAŞMA BİR AN ÖNCE OLSUN
“Fatih Terim de, Türk basınının üyeleri de aynı kültürün parçaları. Ve her seferinde bu aynı kültürün uzantıları, sanki hayata farklı noktalardan bakıyorlarmış gibi davranıyorlar. Gerilim ve bundan beslenme meselesi, sadece onlara ait değil, siyasette, sanatta, yani hayatın bütün diğer alanlarında da aynı dert var. Terim, “Rahatsınız, dünyanın hiç bir yerinde sizin gibi hakarete varan yazılar yazıp da kurtulanlar yok” diyor ama işlerin böyle yürümediğini çok iyi biliyoruz. Hatırlayalım, Alman basını ‘Panzerler’i İngiltere’ye 5-1 yenildiğinde şişe geçirmiş, İtalya’ya 4-1 yenildiğinde de bütün takımı pizza şeklinde ti’ye almıştı. Bence asıl mesele, Terim’in basını tanımıyormuş gibi davranması. Oysa futbolculuğundan teknik direktörlüğüne uzanan çizgide 35-40 yıldır o insanlarla aynı havayı soluyor. Spor basını belki işin içine televizyon girdikten sonra düzeyini çok daha düşürdü ama temel refleksleri itibarıyla geçmişten çok da farklı değil...
Konunun İstanbul’daki hesaplaşma boyutu ise bence bir an önce gerçekleşmeli, çünkü bu ortamda sanki basının bütün katmanları aynı suçu işliyormuş gibi gözüküyor. Açıklanmalı ki, kimlerin kastedildiği resmileşsin. Bir de şunu belirtmeliyim, Terim eğer ki Macaristan maçının ardından basına el kol hareketi çeken Emre’ye bir ceza verseydi bütün tezlerinde haklı olabilirdi ama onun da kızdıklarından farklı olmadığını, bu olayla çok net bir şekilde görülüyor.
ALP ULAGAY: TERİM OYUNCULARI DA GERİYOR
“Milli Takım teknik direktörü Fatih Terim’in şampiyona döneminde yaptığı açıklamalar geçmişte yaptıklarıyla paralel. Terim bu şekilde konuştukça ilişkilerin daha iyiye gitmesi mümkün değil. Oyuncuları da bu tip bir ilişkiye sürüklüyor, onları da geriyor ve dolduruyor. Orta yol bulmak lazım. Hakarete varan eleştiriler elbette doğru değil. Ancak önde gelen futbol ülkelerini düşünelim: Bild gazetesi, İngiltere’ye 5-1 yenilen Alman milli takım oyuncularını ‘şişe’ gibi çizmişti... İngiltere’de yapılan eleştirileri görüyoruz her zaman. Türk Milli Takımı’nda eleştirilecek birçok nokta var ama ben saha içi iletişimi bıraktım, saha dışındaki tutumları hiç hoş değil. Golden sonra hareket yapma vs. Teknik ekibin sabıkası bu konuda zaten iyi değil. Galip durumdasınız, kaleciniz Volkan bir oyuncuya saldırıp oyundan atılıyor, milli takım kaptanı yine basın tribününe hareket yapıyor. Bu biraz da soyunma odasından kaynaklanıyor.
Fatih Terim döneminde sahada, saha dışında sürekli bir gerilim var. 2005’teki İsviçre maçından sonra yaşananlar buna en iyi örnek. Sürekli gerilimi artırmak işe yarayan bir yöntem değil gibime geliyor. Fatih Terim Galatasaray’da çalışırken de böyleydi.
Türkiye bu turda elenseydi ciddiye alınabilirdi İstanbul’daki hesaplaşma. Ancak çeyrek final veya yarı finalden sonra tansiyonun biraz düşeceğini düşünüyorum. Biraz başarı gelince bu tür şeyler unutulur.”
CEMAL ERSEN: SERT YANIT VERMEYİ BEKLEYEN İSİMLER VAR
“Fatih Terim’in üslubunu hiç onaylamıyorum. Terim’in o toplantıda vermesi gereken mesajlar, bazı medya organlarında çıkan ve asılsız olduğunu iddia ettiği haberleri yalanlayıp medyaya yüklenmek yerine birleştirici olmalıydı. Kendi şikayet ettiği üslubu kendi kullandı.
Çek Cumhuriyeti maçının kazanılmasından sonra medyayla uğraşmayı alışkanlık haline getiren Emre’nin basın tribününe doğru yaptığı hareket ve sonrasında “Yazılarınızı mı değiştiriyorsunuz?” şeklindeki açıklamayla Terim’in basın toplantısında kullandığı ifadeler birebir örtüşüyordu. Bu da gösteriyor ki, futbolcuların önemli bir bölümü Terim gibi medya ile arasına ciddi bir mesafe koymuş.
Hesaplaşma hukuk önünde bir hesaplaşma olacak. Dava açıyoruz 8 ayda sonuçlanıyor şeklinde bir şikayeti var Fatih Terim’in. Sanıyorum yanlış gördüğü her haber için değil ama kendisine yönelik kişisel haberlerle ilgili mahkemeye gidecek. Milli takım Cuma günü Türkiye’ye dönerse medya ile Terim arasındaki gerginlik daha da artacak. Çünkü Terim’in basın toplantısındaki üslubuna daha sert yanıt vermeyi bekleyen bazı futbol yorumcuları var.
Terim’in verdiği tepkiye katılmıyorum, onaylamıyorum ancak Terim’e yapılan bazı eleştiriler de gerçekten rahatsızlık verici. Dünkü basın toplantısında dikkat ettiyseniz Terim bazı söylediklerini tercüme ettirmedi ve toplantının sonuna doğru yabancı gazeteciler toplantıyı terk etti.
__________________
Click the image to open in full size.
HandaN Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 18-06-2008, 13:23   #2
Köyün Delisi
Guest
 
Köyün Delisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

artist beyimiz...
fatih hocaya yapılan eleştiriler çok haklı bencede...
  Alıntı ile Cevapla
Alt 18-06-2008, 13:34   #3
 
AZAZEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

fatih hocanın gazetede manset olan olayına bakarmısınız erdogan fatıh hocayı arıyo macın ne zaman oldugunu soruyo ve fatıh hocanın verdıgı cevap 3 macımız var hepsıne beklerız
koca mıllı takımlar patronu olarak nasıl bu sekılde cevap verebılıyo nasıl bu kadar kendıne guvenebılıyo anlamıyorum yapma be kardeşim herkes görüyo bıseylerı takımı nasıl oynattıgın ortada hamıtle ardayla nıhattla bu mac kazanıldı sonunda sen ortaya cıktın medyaya saldırdın benım gorusum mukemmel dedın
sn. fatıh terım gecmısınde buyuk basarılar kazanmıs olabılırsın turkıyenın en iyi hocalarından bırı olabılırsın ama bu sekılde patavatsız davranıslerınla bı cok insanı kendınden sogutarak karıyerıne noktayı koymak üzeresın....(gercı turkıye sansasyon sevıyo senıde tutarlar )
__________________
SİYAHIN KADERİM BEYAZIN KEFENİM
AZAZEL Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 18-06-2008, 16:17   #4
Banned
 
blackpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

sergene bak nasıl sallıyo
__________________
Biz Bu LiG İçİN FaZLa ŞEREFLİYİZ..
blackpower Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 18-06-2008, 17:19   #5
1903-1984-2008
 
Efsane48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Yazılanların geneli doğru
__________________
Click the image to open in full size.
Efsane48 Ofline   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık
Türkiye`de Saat: 09:16 .

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2008, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.3.2

Sitemiz CSS Standartlarına uygundur. Sitemiz XHTML Standartlarına uygundur

Oracle DBA | Kadife | Oracle Danışmanlık1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580