Beşiktaş Forum  ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi


Geri git   Beşiktaş Forum ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi > Beşiktaş > Futbol

Cevapla
 
LinkBack (1) Seçenekler Stil
Alt 27-06-2008, 16:13   #1
Only Besiktaş
 
yoshy_BJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
"Kesinlikle şampiyon olmalıyız"

Taraftar sordu, Beşiktaş'ın savunmadaki bel kemiği İbrahim Toraman yanıtladı !.. İbrahim Toraman Beşiktaşlı taraftarların mail aracılığıyla gönderdiği soruları yanıtlarken şampiyonluk konusunda kesin ve net konuştu: "Rakiplerimiz de önemli transferler yaptılar ama bizim kesinlikle şampiyon olmamız lazım. Başta futbolcular olmak üzere bütün camianın, taraftarların buna çok ihtiyacı var"


Şampiyonluğun önemini bu şekilde vurgulayan Toraman, Milli Takıma çağrılmamaktan duyduğu üzüntüyü de dile getirdi ve "Tabii ki bir futbolcu olarak orada oynamayı isterdim. Çünkü bunun maddi ve manevi büyük kazançları var. Geçen yılki performansımla Milli Takım'da olabilirim diye düşünüyorum" dedi.

Tecrübeli futbolcu "Muhtemelen çok sayıda teklif aldın, hala daha Beşiktaş'ta oynamanın sebebi Beşiktaş aşkı mı yoksa başka bir şey mi?" şeklindeki soruya da "Kesinlikle Beşiktaş aşkı. Burada kazandığımı başka yerlerde de kazanabilirim" yanıtını verdi.

İşte Toraman'ın Beşiktaş'ın resmi internet sitesi aracılığıyla gönderilen taraftar sorularına verdiği yanıtlar:

"KESİNLİKLE ŞAMPİYON OLMALIYIZ"
Bu sezonun şampiyonluk garantisi var mı? Altyapının bu yıl daha güçlü olmasını bekliyor musun?
Geçtiğimiz 2 yıldır son ana kadar şampiyonluğu kovalıyoruz ama bitime birkaç hafta kala istediğimiz performansı yansıtamıyoruz. Bu sene takıma yeni arkadaşlarımız katıldı, daha da güçlendik. Bu yıl şampiyonluğa herkesten çok ihtiyacımız var. Rakiplerimiz de önemli transferler yaptılar ama bizim kesinlikle şampiyon olmamız lazım. Başta futbolcular olmak üzere bütün camianın, taraftarların buna çok ihtiyacı var. Biz de bunları arkadaşlarımızla yavaş yavaş konuşuyoruz, şampiyon olmak için elimizden gelenlerin en iyisini yapacağız ve olacağız.

"İNSAN KENDİNİ GELİŞTİRMELİ"
Üniversite okumak istediğini söylemiştin. İbrahim Toraman bu statüsüne rağmen okumak isteyen bir futbolcu mu? Eğer doğru ise hangi üniversitede hangi bölümü okumak istiyor?
Bu statü önemli değil. İnsanın kendisini geliştirmesi gerekiyor diye düşünüyorum. Futbolun dışında bizim de sosyal bir hayatımız var. Ona göre kendimizi geliştirmemiz gerekiyor. Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi'ni düşünüyorum.

"ÇOK TEKLİFLER ALDIM AMA BEŞİKTAŞ'I TERCİH ETTİM"
Çok iyi bir teklif gelirse Türkiye'de başka bir takımda oynar mısın? Avrupa'ya ne zaman açılmayı düşünüyorsun? Avrupa'dan bir teklif gelirse gider misin?
Beşiktaş'a gelmeden önce ve geldikten sonra da çok ciddi teklifler aldım ama ben tercih hakkımı Beşiktaş'tan yana kullandım ve bütün görüşmelerimde de ısrarla Beşiktaş'ı istedim. Benim buradaki hedefim bitmedi. Beşiktaş'ta şampiyonluklar yaşamam lazım. Taraftarımızla, camiamızla o kupayı kaldırmak istiyorum. Zamanın ne getireceği belli değil. Ama şu anda hedefim burada şampiyon olmak. Tabii ki her futbolcu Avrupa'nın iyi takımlarında oynamak ister. Ben de iyi bir takımda oynamak isterim. Burada şampiyonluk yaşadıktan sonra nasıl olsa onun arkasından teklifler gelecektir. O zaman gelince düşünürüz.

"MİLLİ OLMAK MADDİ VE MANEVİ AÇIDAN BÜYÜK KAZANÇ"
Milli Takıma alınmamanı nasıl değerlendiriyorsun? Performansından ziyade dış etkenler olduğu yönünde izlenim var. Fatih Terim'le aranızda bir şey mi oldu da Milli Takıma seni çağırmadı?
Milli Takım şu anda bir şampiyona oynamış. Başarılı olmuş bir takım var ortada. Milli formayla görev yapan arkadaşlarımı kutluyorum. Tabii ki bir futbolcu olarak orada oynamayı isterdim. Çünkü bunun maddi ve manevi büyük kazançları var. Geçen yılki performansımla Milli Takım'da olabilirim diye düşünüyorum. Ama hocanın takdiri artık bu saatten sonra yapılacak hiçbir şey yok.

"BU SEZON ÇOK FARKLI OLACAĞIM"
Bu sene nasıl bir İbrahim Toraman izleyeceğiz?
Bunu ilk defa şimdi söylüyorum. Bu sene çok iyi bir tatil dönemi geçirdim, kafa olarak kendimi çok iyi hazırladım ve buraya hazır geldim. Geçmiş yıllardan daha fazla takıma katkı sağlayan, hem saha içinde hem de saha dışında çok farklı bir İbrahim Toraman olacak diye düşünüyorum.

"İSTİKRARLI OLMALIYIZ"
Ligde ve Avrupa'da başarılı olabilmek için ne yapmalıyız?
Bir kere takımın uyumunun çok iyi olması lazım. Kamp dönemini en iyi şekilde geçirip bir iskelet kadronun oluşması lazım diye düşünüyorum. İstikrarlı bir kadro olmamız lazım. Sakatlıklara ve cezalı duruma düşmemeye çok dikkat etmeliyiz ve istikrarın devam etmesi için çalışmalıyız.

"ŞAMPİYONLUĞA ÇOK İHTİYACIMIZ VAR"
Bu sene şampiyonluk gelir mi? Bunun için gerekli tedbirler alındı mı?
Çok ihtiyacımız var. Taraftarlarımızın ve camiamızın beklentileri o yönde. Biz de sporcular olarak çok istiyoruz. Son 2 yıldır şampiyonluğu elimizden kaçırdık ve bu süre içinde önemli tecrübeler kazandık. Artık o dönemi bu sene yaşamayacağız diye düşünüyorum.

"HER YERDE OYNARIM"
Değişik mevkilerde oynayan bir futbolcusun. Yıllardır sorunlu olan sağ bek pozisyonu için kalıcı olmayı ve bu açığı kapatmayı düşünüyor musun?
Defansif olarak bütün bölgelerde oynayıp başarılı olacağımı düşünüyorum. Bu sağ bek olur, stoper olur ya da ön libero olur, fark etmez. Bu üçünde de oynamaktan memnunum açıkçası. Burada önemli olan hocamın beni nerede oynatmak istediğidir. Benim için sorun yok. Bunlar takıma defansif anlamda katkı sağlayan mevkiler ve kendi defansif özelliklerimin iyi olduğunu düşünüyorum.
"KIZ ARKADAŞIM YOK"
Kız arkadaşın var mı? Ne zaman evlenmeyi düşünüyorsun?
Kız arkadaşım şu anda yok. Ama evlenebilecek biri olursa uygun birisi olursa evlenmeyi düşünüyorum. Fakat daha zaman var diye düşünüyorum.

"SAVUNMADA SAĞLAM OYUNCULAR OLMALI"
Savunmaya yapılan takviyeleri nasıl buluyorsun?
İyi buluyorum. O bölgede sağlam oyuncuların olması lazım diye düşünüyorum. Hocamız kamp döneminde herkesin performansına göre kafasındaki defans bloğunu en iyi şekilde kuracaktır. Bu oyuncuların sağlam ve birbiriyle uyumlu olması gerekiyor.

"KAÇAN ŞAMPİYONLUĞUN NEDENİ GENÇLİK"
Tigana zamanında da Ertuğrul Sağlam zamanında da şampiyonluğu kıl payı kaçırdık. Bunun sebebi nedir?
Genç bir takımdık. Son 2 yılı aynı şekilde tamamlıyoruz. Takımın genç olması ve takımın potaya girdikten sonra istenilen performansı sahaya yansıtamamasını sebepler arasında gösterebiliriz.

"EVDE SAKİN SAHADA İSYANKARIM"
Saha içinde neden bu kadar hırçınsın? Özel hayatında nasıl birisin? Boş zamanlarında neler yaparsın?
Özel hayatımda çok sakin biriyim. Çok fazla konuşmayan iyi bir dinleyiciyimdir. Kolay kolay sinirlenmem. Ama saha içindeki durum farklı. Çünkü sorumluluk alıyorsunuz. Takımdaki en fazla sorumluluk alan isimlerden birisi de benim. Bazen saha içinde o kadar haksızlığa uğradığımız durumlar oluyor ki, insan isyan edebiliyor. Bu durumda agresif birisi gibi görünüyorum. Boş zamanlarımda evimde yalnız kalmayı, kitap okumayı seviyorum. Kışın genellikle sinemaya giderim yazın da arkadaşlarımla açık havada, deniz kıyısında vakit geçiririm.

"TEK NEDEN BEŞİKTAŞ AŞKI"
Muhtemelen çok sayıda teklif aldın, hala daha Beşiktaş'ta oynamanın sebebi Beşiktaş aşkı mı yoksa başka bir şey mi?
Kesinlikle Beşiktaş aşkı. Burada kazandığımı başka yerlerde de kazanabilirim. Belli bir seviyeye gelen futbolcular standartlarını her takımda kazanabilirler. Ben Beşiktaşlı İbrahim Toraman'ım. Böyle büyük bir camia bana kaptanlık veriyor. Bu beni hem gururlandırıyor hem de büyük sorumluluk veriyor. Borcumuzu ödemek için de şampiyon olmamız lazım.

"HATADAN ÇOK KATKIM OLDU"
Takıma katıldığın günden bugüne kadar bir şampiyonluk görmedin. Bu durumdan kendine ne kadar pay çıkartıyorsun?
İlk geldiğim zaman tecrübesizdim. O zaman takıma bir şey kattığımı sanmıyorum. Çünkü gençtim ve takıma alışmaya çalışıyordum. Ama ondan sonraki zamanlarda takıma olumlu katkılarım olduğunu düşünüyorum ama şampiyonluk gelmediği zaman bireysel olarak yaptığınız katkının bir önemi kalmıyor. Kendi analizini iyi yapan birisiyim. Eksilerimi göz ardı etmem. Fakat baktığım zaman yaptığım katkının daha fazla olduğunu düşünüyorum. Defansif bir oyuncu olmama rağmen puan kazandıran goller attım. Ama sezon sonunda şampiyonluk gelmediğinde sizin performansınızın bir anlamı kalmıyor. Şampiyon olduğunuzda vasat olanlar bile iyi gözükür. O yüzden sezon sonunda bitirdiğiniz yer önemli.

"ÇOCUKKEN BEŞİKTAŞLIYDIM"
Beşiktaş'a gelirken Fenerbahçe ve Galatasaray'dan da teklif aldın, neden Beşiktaş'ı tercih ettin? Çocukken hangi takımlıydın?
Çocukken Beşiktaşlıydım ve buraya gelmemde de bu durum etkili oldu. Çünkü ailemde Beşiktaşlıydı ve beni o şekilde yetiştirdiler. Gaziantepspor'da oynarken de Beşiktaş'ta oynamayı hayal ediyordum. O zamanlar bana 3 takımdan da yurtdışından da teklifler aldım. Hedefimde Beşiktaş forması giymek vardı. O zamanki Başkanımız Celal Doğan'a da bunu söyledim.
"TARAFTARLARDAN BİRİYİM"
Beşiktaş ve Beşiktaş tribünleri senin için ne anlam ifade ediyor?
Çok büyük anlamları var. Anlatılamayacak bir duygu benim için. Beşiktaş'ın farklı bir taraftarı var. Beşiktaş taraftarı futbolcusunu sevdiği zaman tam seven, sevmediğinde ise bunu açıkça belli eden bir topluluk. Ben kendimi taraftarlardan birisi olarak görüyorum. Onların tribündeki sevincini ben de yaşıyorum. En mutlu olduğum zamanlardan bir tanesi İnönü'de kazandığımız bir maçta yaşananlardır.

"FENER BİZİ ŞANSININ YARDIMIYLA YENDİ"
Son iki yıldır şampiyonluğu Fenerbahçe maçlarıyla kaybediyoruz. Sence bu şanssızlık mı yoksa takım final maçlarını mı kaldıramıyor?
İki maçı da 2-1 kaybettik. Galip gelecekken mağlup olduk. Kazanmak için yüklendiğimiz zaman arkada oluşan boşlukları Fenerbahçe şansının yardımıyla iyi değerlendiriyor ve kaybediyoruz. Bunlar çok önemli tecrübeler oldu bizim için diye düşünüyorum.

"BU SENE ORTAM ÇOK İYİ OLACAK"
Yeni sezonda ne gibi değişiklikler olacak, ne düşünüyorsun?
Bir kere takımın ortamı çok iyi olacak diye düşünüyorum. Şu anda takımın havası iyi ama daha iyi olmalı. Arkadaşlık ortamı çok önemli. Hocamız da buna çok dikkat ediyor. Herkesin birbirini sevmesi ve sayması gerekiyor ki bu kaynaşma sahaya yansısın. Mücadeleci, isteyen, arzulayan, savaşan bir takım olacağız. Zaten hocamız da bunu istiyor. Sezon öncesinde çok iyi bir kamp dönemi geçirmeliyiz. Ertuğrul hocamızın bizden istediklerini en iyi şekilde yerine getirirsek ve bütün bu şartlarda oluşursa hedeflerimizi gerçekleştirmemiz çok daha kolay olur.
__________________
Click the image to open in full size.
ANTİ-COLORS
ANTİ-FB
ANTİ-GS
yoshy_BJK Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 27-06-2008, 17:31   #2
KaFKaS_KaRTaLı
 
KaFKaS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

evet katılıyorum kesinlikle bu sene şampiyon olmalıyız artık bunun başka bi olanagı kalmadı
__________________
Click the image to open in full size.
KaFKaS Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 27-06-2008, 17:35   #3
BeŞiKtAşKımM..
 
MeHLiKa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

tsk paylasım için:
__________________
Kalbimin en orta yerinde büyük bir yangın var,
Alevler içinde...
Beşiktaş sana yemin olsun,
Bitmeyecek sevdan...

/▌\
/ \/▌\
/ \Siyah!


/▌\
/ \ Beyaz!

/▌\
/ \ Hep Seninleyiz!


☻/
/▌Beşiktaş!:)
MeHLiKa Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 27-06-2008, 17:38   #4
Can't Forget
 
VeysTube - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

bu senede şampiyon olamayacağız gibime geliyor
__________________

ŞafakLa Tanış Saya Saya Biter Mi ?


ANTALYA / Gazipaşa İLçe Jandarma KomutanLığı

Şafak:253
VeysTube Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 27-06-2008, 17:49   #5
Fransa KaRTali
 
NdeR 1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Bencede sampiyon olmaliyiz bu sene vakti geldi artik yeteeer !!!
__________________
' çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat
yaşamanın yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş
milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini
ve daha sonra da istikbâllerini kaybetmeye
mahkumdurlar '
Mustafa Kemal Atatürk
NdeR 1903 Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 27-06-2008, 17:57   #6
alayına gider
 
mypatxah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

bu sene şampiyon görelim sizi artık
__________________

Click the image to open in full size.
mypatxah Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 27-06-2008, 18:10   #7
Dişi Kartal
 
dngszesra46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

evet artık olmalıyızz
__________________
Aslolan Hayatsa hayatta Beşiktaş'tır ..!
Ben siyahsam, sen beyaz !
Hayat siyahsa, umut beyaz !
Gerçek siyahsa, hayaLLer beyaz !
Ter temiz, bembeyaz kefenimLe, ruhumun siyahı bütünLe$ir..
Yine siyah beyaz öLürüz ..!
weLhasiL ;)
dngszesra46 Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 27-06-2008, 19:04   #8
1903-1984-2008
 
Efsane48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Mutlaka olmalıyız..

Artık Sinan engin ve Ertuğrul sağlam'ın biz göreve yeni geldik, ondan başarılı olamadık, adepte sorunu yaşıyoruz gibi gerçekleri örtme sanatını duymak ve görmek istemiyoruz...
__________________
Click the image to open in full size.
Efsane48 Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 27-06-2008, 19:11   #9
 
xenb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Aslında bu senede bahane hazır gibi takımın en kritik olan defans bölgesi olduğu gibi değişti onların birbirine uyum senesiydi bu seneye( önümüzdeki sene )daha iyi işler yapıp şampiyon olacağız gibi şeyler duymaya hazırlanın bence.. bahane aradıktan sonra say say bitmez..
xenb Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 27-06-2008, 19:19   #10
kader utansın
 
waitforme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

istemiyorm şampiyon olmak...bu yönetmle olursa gitmezler bırakın olmayalım ha 4 yıl ha 5 yıl ne fark eder

yitip giden o kadar degerimizden sonra.
__________________
Click the image to open in full size.
waitforme Ofline   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın


LinkBacks (?)
LinkBack to this Thread: http://besiktasforum.net/forum/futbol/66155-kesinlikle-sampiyon-olmaliyiz/
Mesaj Yazan For Type Tarih
Untitled document This thread Refback 27-06-2008 19:22

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık
Türkiye`de Saat: 09:16 .

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2008, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.3.2

Sitemiz CSS Standartlarına uygundur. Sitemiz XHTML Standartlarına uygundur

Oracle DBA | Kadife | Oracle Danışmanlık1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580