Beşiktaş Forum  ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi

Geri git   Beşiktaş Forum ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi > Taraftar > Gündem Dışı

Gündem Dışı Genel internet Geyik vs muhabbetleri.

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 07-11-2009, 14:00   #1
ยŦยк

Constantin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Büyük Liderlerin Unutulmayan Sözleri.

Click the image to open in full size.

"Bir kadında zeka aranılan bir özellik değildir.Önemli olan sadakattir.Benim annem bir dahi değildi ama Alman ülküsüne benim gibi üstün bir evlat yetiştirdi!"-Adolf Hitler

"Önceleri Yahudilerin bir ıssız adada yada benzeri ortamda toplanmasını düşünüyordum ama onları tanıdıkça her birinin görüldükleri yerde öldürülmeleri gerektiğine karar verdim."-Adolf Hitler

''On dört yaşımdan beri papazların belletmeye çalıştıkları safsataların tesirinden kendimi kurtardım.Kesinlikle inanıyorum ki,bu deli saçması gösterileri birisi dinamitle havaya uçurmalıdır.''-Adolf Hitler

"Gözlerimi kapattığımda bilemeyeceğim,ama şimdi biliyorum;parti yaşayacak ve insan iradesinin sınırlarını aşarak,Almanya'yı şanlı bir geleceğe hazırlayacak.İnanıyorum ve biliyorum..."-Adolf Hitler

"Bir erkeğin ailesi ve ulusu açlık tehlikesi ile karşılaşmadığı sürece avcılık çok ahlaksızca bir eylemdir."-Adolf Hitler
Yalan ne kadar büyükse, inananı da o kadar çok olur.

Hayat güçsüzlüğü affetmez.

Ben Dünya'ya insanları güçlü yapmak için gelmedim, onların güçsüzlüklerini kullanmak için geldim.

Ancak bir deve iğnenin deliğinden geçtiğinde büyük bir insan seçimle iş başına gelebilir.

Politika, yapılan tarihtir.

Diktatör, bisikletle giden adama benzer durursa devrilir.

Her kim bize karşı ayaklanırsa kendisini ölü kabul etmelidir.

İşgal altındaki topraklarımız anavatana ateşli protestolarla değil, kılıcın indirdiği zafer darbeleriyle katılabilir.

Dünyanın altını üstüne getiren büyük olayların tamamı yazı ile değil sözle meydana getirilmiştir.

Siyasi kuruluşlar birbirleri ile karşılıklı çıkarlarından dolayı göstermelik anlaşırlar. Benim felsefi doktrinim dünyayı tekrar mutlu bir şekilde yaşatacak güce sahiptir. Böyle bir idealde elbetteki geçici anlaşmalara yer yoktur.

Beceri ve yetenek eğitimin bir ürünü değildir. Bu yetenek kişide doğuştan vardır. Yani bu Tanrı'nın bir lütfudur.

Savaşta her zaman kaybeden taraf suçludur haklı olsa bile.

Eğer savaş kaybedilmişse bu benim umrumda bile değil. İnsanlar perişan olurlarsa olsunlar. Bir tek gözyaşı bile dökmem onlar için; onlar hiç bir şey haketmediler.

Eğer savaş kaybedilmişse halkı da kaybetmenin hiç bir önemi yoktur.

Zayıfa acımak doğaya ihanettir.

Düşünce özgürlüğü tüm kötülüklerin anasıdır.

Şeref ve namustan yoksun milletler ergeç hürriyet ve bağımsızlıklarını kaybederler.

Eğer bir millet özgür olacaksa;gurura,irade gücüne,meydan okumaya,nefrete,nefrete ve yine nefrete ihtiyaç duyar..

Mustafa Kemal; bir millet, bütün vasıtalarından mahrum edilse dahi, kendini kurtaracak vasıtaları yaratabileceğini ispat eden adamdır.

Yaşama hakkın mücadele gücün kadardır
.
İnsanlığın bir gün büyük mücadelelere neden olacağı kuşkusuzdur. Sonunda varolma içgüdüsü galip çıkacaktır. Budalalık, korkaklık ve kendini beğenmişlikten oluşan insanlık bu içgüdü karşısında eriyip gidecektir.

------------

“Bayrak denen şey pislik yığını üzerine çekilen paçavradır.”-Benito Mussoloni

"Dünyaya bir daha gelecek olsam,reklamcılık yapmak isterdim. "-Franklin D. Roosevelt

"Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir."-Franklin D. Roosevelt

"Korkulacak tek şey korkunun kendisidir."-Franklin D. Roosevelt

Konu Constantin tarafından (07-11-2009 Saat 14:55 ) değiştirilmiştir..
Constantin Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-11-2009, 14:01   #2
ยŦยк

"Birisi yapabilir misin diye sorarsa,elbette! diye cevap ver,sonra da nasıl yapılacağını araştırmaya başla."-Theodore Roosevelt

"En iyi Kızılderili'nin ölü Kızılderili olduğunu söyleyecek kadar ileri gitmeyeceğim.Ama onda dokuzunun ölü olması gerektiğine inanıyorum;üstelik onuncu vakayı da pek öyle derinlemesine soruşturmak niyetinde olmayacağımı belirtmeliyim."-Theodore Roosevelt

"Yoksulluk çok pahalı bir lüks.Maliyetini karşılayamayız.''-Eleanor Roosevelt

"Şampanya soğuk,büyük miktarlarda ve bedava olmalıdır."-Winston Churchill

"İtfaiye ile ateş arasında tarafsız kalamam!"-Winston Churchill

"Kısa sözler en iyisidir.Hele eski sözler kısa olursa daha da iyidir."-Winston Churchill

"Dün ile bugün arasında bir kavga çıkarsa yarını kaybederiz "-Winston Churchill

"Amerikalılar her zaman doğru olanı yapacaktır,tüm diğer seçenekleri tükettikten sonra…"-Winston Churchill

"Başarı hevesinizi kaybetmeden başarısızlıktan başarısızlığa koşmaktır."-Winston Churchill

“Bir damla petrol bir damla kandan değerlidir.”-Winston Churchill

---------------

"Yeni sistemimizin bozuk olduğunu iddia ediyorlar.Fakat hatırlarsanız ilk yapılan buhar makinesinin de bozuk olduğu iddia edilmişti.Ama şimdi buharla çalışan makineler var.Ne olursa olsun,dünya üzerinde sosyalist bir toplumun kurulabileceğini ispatladık."-Vladimir İlic Lenin

"Her devrimin temel sorunu iktidar sorunudur."-Vladimir İlic Lenin

"Bir toplumu tahrip etmenin en etkili yolu,o toplumun parasını tahrip etmektir. "-Vladimir İlic Lenin

"Silahı olan bir adam;olmayan 100 tanesini kontrol edebilir"-Vladimir İlic Lenin

"Yeterince sık söylenmiş bir yalan gerçek olur."-Vladimir İlic Lenin

Alt 07-11-2009, 14:01   #3
ยŦยк

"Politikacı,nehri olmayan kente köprü yapma sözü verendir."-Nikita Kruşçev

"Matematik problemleriniz size zor geliyor diye yakınmayın,inanın benimkiler daha zor."-Albert Einstein

"İnsanların önyargılarını yıkmanın atomu parçalamaktan daha zor olduğu bir çağda yaşıyoruz." Albert Einstein

"Her şey olabildiğince basit olmalı ama daha basit değil."-Albert Einstein

“İki şey sonsuzdur,insanoğlunun aptallığı ve kainat,ama ikincisinden o kadar emin değilim...”-Albert Einstein

----------------------

"Geleceği düşünerek kuşkulanmak yersizdir.Çünkü gelecek,düşünsek de düşünmesek de gelecektir."-Albert Einstein

"Sıra dışı büyük insanlar,daima sıradan insanların şiddetli muhalefetiyle karsilasirlar."-Albert Einstein

"Hayat bisiklet gibidir,dengeyi kaybetmemek için ilerlemek gerekir."-Albert Einstein

"Tabiat hakkında en anlaşılmaz olan,onun anlaşılabilir olmasıdır."-Albert Einstein

"Tanrı’nın nasıl düşündüğünü bilmek istiyorum.Gerisi detaydır."-Albert Einstein

"Bilimde bulunduğumuz nokta çocuk oyuncağıdır,ama elimizde olan da budur."-Albert Einstein

"Geçmişten öğren,bugün için yaşa,yarın için umut et.Önemli olan;soru sormaktan vazgeçme..."-Albert Einstein

"Bütün bilim günlük düşüncenin işlemden geçirilmesinden başka bir şey değildir."-Albert Einstein

"Altın prangalar demir olmalardan çok daha kötüdür."-Mahatma Gandhi

"Haksızlığa sapıp bütün insanlar seni takip edeceğine,adaletle hareket edip tek başına kal daha iyi."-Mahatma Gandhi

--------------

"Basit yaşa ki başkaları da varolabilsin."-Mahatma Gandhi

"Adaletsiz rejimi,adaletle yıkınız.Alkışlar önüne kansız elle çıkınız."-Mahatma Gandhi

"Şiddetin totaliter bir rejim yada özgürlük ve demokrasinin kutsal isimleri adına uygulanması, ölüleri,öksüz yetimleri ve evsizleri zerre kadar ırgalar mı?"-Mahatma Gandhi

"Birleşik Krallığı’n kalkınması için dünyanın kaynaklarının yarısını tükettiniz,Hindistan'ın aynı düzeye gelebilmesi için kaç dünya gerekir?"-Mahatma Gandhi

"Tilki,kümesi iyi tanıyor diye bekçi yapılır mı?"-Harry S. Truman

''Nerede etkili bir hükümet varsa,orada diktatörlük vardır.''-Harry S. Truman

"Birini ikna edemiyorsan onun aklını karıştır."-Harry S. Truman

Alt 07-11-2009, 14:02   #4
ยŦยк

"Savaşa hazır olmak,barışın korunması için gereklidir."-George Washington

"Şans,yalnızca ona hazır olana iltimas geçer."-Louis Pasteur

"Bilimin azı Tanrı'dan uzaklaştırır,ama çoğu O'na götürür"-Louis Pasteur

-----------------------

''Bankalar,daimi ordulardan daha tehlikeli bir güçtür."-Thomas Jefferson

"Yasaların uygulaması,onların yapılmasından daha zordur. "-Thomas Jefferson

"Fikir bir mum gibidir,bir mumu kullanarak yüzlerce mum yakabiliriz ve orijinal mum parıltısından hiç birşey kaybetmez."-Thomas Jefferson

"Düşmanlarını affet ama isimlerini asla unutma."-John F. Kennedy

"Hepimiz dünya denen geminin yolcularıyız ve onun karaya vurup parçalanmasına izin vermemeliyiz.Çünkü ikinci bir Nuh’un gemisi olmayacaktır."-Mihail Gorbaçov
Alt 07-11-2009, 14:03   #5
ยŦยк

"Yenileceğinden korkan,daima yenilir."-Yıldırım Bayezid

”Güneşe bak,İstanbul’u görebiliyor musun?Ben Londra’nın en bedbaht insanıyım.”-Resat Nuri Güntekin(Eşinin söylediğine göre Reşat Nuri’nin son sözleriymiş.)

"Bu benim için küçük ama insanlık için büyük bir adım."-Neil Armstrong(Aya ayak bastığında söylediği söz.)

------------------

"Eğer bir adam sürekli olarak ciddi olmakta ısrar eder,kendine rahatlaması ve biraz eğlenmesi için izin vermezse;farkında olmadan çıldırır ya da tutarsızlaşır."-Heredot

"Barışta oğullar babalarını,savaşta ise babalar oğullarını gömer."-Heredot

"İnsanlar temelde 4 özelliğe sahiptir;zeki veya aptal,hırslı veya tembel.Aptal ve hırslı olanlar tehlikelidir,ben onlardan kurtulurum.Aptal ve tembel olanlara önemsiz görevler veririm.Zeki ve hırslı olanlarını ekibime katarım.Zeki ve tembel olanları ise kumandan yaparım..."-Erwin Rommel

"Bir memlekette namuslu insanlar da en az namussuzlar kadar cesur olmadıkça o memleket için kurtuluş yoktur."-ismet İnönü
Alt 07-11-2009, 14:03   #6
ยŦยк

"Ahlakın olmadığı yerde kanun bir şey yapamaz."-Napolyon Bonapart

"Yukarı çıkarken durulabilir,aşağı inerken asla."-Napolyon Bonapart

"Ülkeleri fethettiğim gibi kalpleri de fethettim."-Napolyon Bonapart

'İnsanın dostu yoktur,saadetin vardır.'-Napolyon Bonapart

"Dünyada sadece iki güç vardır:kılıç ve akıl.Uzun vadede kılıç,her zaman akıl tarafından yenilmeye mahkumdur."-Napolyon Bonapart

"Aptallar kendi başına gelenlerden ders aldıklarını söylerler, ben onlarınkinden de ders alıyorum."-Napolyon Bonapart

''Mutluluk,yeteneklerimin mümkün olan en son sınıra gelişmesidir.''-Napolyon Bonapart

''Şimdiki başarılarımla yetinecek olursam adım on yüzyıl sonra tarih kitaplarında yarım sayfadan fazla yer etmez.''-Napolyon Bonapart

''Muharebeler kaybedebilirim fakat aşırı güven veya tembellik yüzünden tek bir dakika bile yitirdiğimi kimse görmeyecek.''-Napolyon Bonapart

''Bir iz bırakmadan yaşayıp ölmektense hiç yaşamamış olmak evladır.''-Napolyon Bonapart

''Benim tek bir tutkum var,tek bir metresim:Fransa.Onun yanında yatıyorum.Bana hiç ihanet etmedi,benim için kanını döküyor,bütün hazinelerini önüme seriyor.Yarım milyon adam isteyecek olsam hemen veriyor.''-Napolyon Bonapart

"Bir süngüyle pek çok şey yapabilirsiniz ama üzerine oturamazsınız!"-Napolyon Bonapart

"Hainleri asmayıp da besleyecek miyiz? "-Kenan Evren
Alt 07-11-2009, 14:04   #7
ยŦยк

"Başkalarının hürriyetlerini tanımayanlar, hürriyete layık değildir. "-Abraham Lincoln

"Babaların en büyük yanlışı,çocuklarını bu dünyadan alacaklar sanmalarıdır."-Bertrand Russel

"Ne kadar az bilirseniz; o kadar şiddetle müdafaa edersiniz."-Bertrand Russel

--------------------

"Akılsızca bir şeyi milyonlarca kişi söylese de o şey yine akılsızcadır."-Bertrand Russel

"İsteklerimizin bazılarını elde edememek mutluluğumuzun ayrılmaz bir şartıdır"-Bertrand Russel

"Akıllılar hep kuşku içindeyken aptallar küstahça kendinden emindir."-Bertrand Russel

"Yaşam çok zalim bir öğretmendir.Önce sınav yapar,sonra dersi verir."-Andre Gide

"Gerçeği arayanlara inanın.Bulanlardan da şüphe duyun. "-Andre Gide

"Sahil görüntüsü kaybetmeye cesaret edemeyenler,okyanusları keşfedemezler"-Andre Gide

"Olmadığın insan olarak sevilmektense olduğun insan olarak nefret edilmek daha iyidir."-Andre Gide

"Başka birinin sizin kadar iyi yapabileceği bir şeyi bırakın o yapsın,siz yapmayın."-Andre Gide

"Tıp benim yasal eşim,edebiyatsa metresim."-Anton P. Çehov

"Yıkmak düzeltmekten,yalan söylemek ispatlamaktan daha kolaydır."-Arthur Schopenhauer

"Acı çekenler ile acı çektirenler aynıdır."-Arthur Schopenhauer

"Dünyanın en yoksul insanı,paradan başka hiç bir şeyi olmayandır."-Arthur Schopenhauer

Alt 07-11-2009, 14:04   #8
ยŦยк

"Yaşamda başarının sırrı,fırsat çıktığında ona hazır olmaktır."- Benjamin Disraeli

"İnsanın cahil olduğunu bilmesi,bilgiye atılan ilk adımdır."-Benjamin Disraeli

"Barış bile,büyük ücretle satın alınır."-Benjamin Franklin

"Görmek kolay,önceden görmek zordur."-Benjamin Franklin

"Üç kişi,ancak aralarından ikisi olursa bir sırrı muhafaza edebilir."-Benjamin Franklin

"İnsanlar her zaman kahraman olamazlar ama her zaman insan olabilirler."-Benjamin Franklin

"İyi mazeretler bulmayı başaranların,başka şeyler başarabildiği çok nadiren görülür."-Benjamin Franklin

"Yasalar örümcek ağına benzer,ancak küçük sinekleri yakalar.Büyük sinekler,gözünün önünde onu delip geçer."-Benjamin Franklin

"Yenilgileri kullanırsan zafere dönüşürler."-Otto Von Bismarck

"Hatalar miras değildir,savunmaya değmez."-Edmund Burke

"Kötü yasalar,zulmün en berbat şeklidir."-Edmund Burke

"Kötülerin kazanması için iyilerin seyirci kalması yeterlidir."-Edmund Burke

Alt 07-11-2009, 14:05   #9
ยŦยк

"Hayat yokuşundan tırmanırken rastladığınız insanlara iyi davranın,çünkü inişte yine onlara rastlayacaksınız."- Markus T. Çiçero

"Anlayış,algılama gücü ve akıl,bilge kişilerde toplanır.Bilge kişiler yoksa,devlet de yoktur."- Markus T. Çiçero

"En kötü barış, en haklı savaştan daha iyidir."-Markus T. Çiçero

"Erkekler şaraba benzer.Geçen yıllar kötülerini eskitir,iyilerini olgunlaştırır."-Markus T. Çiçero

"Adalet hissi insanlarda doğuştan mevcuttur."-Markus T. Çiçero

"Ayrı ayrı bakınca değer vermediğimiz kimselere bir araya geldikleri zaman değer vermekten daha büyük budalalık olur mu? "-Markus T. Çiçero

"Sahip olduğundan fazla bir şey istemeyen insan zengindir."-Markus T. Çiçero

"Kimse sana senden iyi öğüt veremez."-Markus T. Çiçero

"Her şeyin başlangıcı küçüktür."-Markus T. Çiçero

"Büyük bir milleti,tıpkı küçük bir balığı pişirir gibi yönetin.Kararında,asla daha fazla değil."-Konfüçyüs

"Karanlığına söveceğine,kalk bir mum yak."-Konfüçyüs

"İyiliğe iyilikle, kötülüğe adaletle karşılık veriniz."-Konfüçyüs

"Neşeli insanlar su kenarına gitsinler,eğlenmek isteyen insanlar dağlara çıksınlar,erdemli olmak isteyenler ise mağaralara gitsinler."-Konfüçyüs

"Günah işleyen bir kişinin ne seslenebileceği bir Tanrı,ne de gidebileceği bir tapınak vardır."-Konfüçyüs

"Hata yapan ve bu hatasını sürdüren, başka bir hata yapar."-Konfüçyüs

"Devlet ne kadar yozlaşmışsa,o kadar çok kanun olur".-Cornelius Tacitus

"Örnek olsun diye verilen her cezada kamunun yararına ve bireyin zararına bir adaletsizlik vardır."-Cornelius Tacitus
Alt 07-11-2009, 14:05   #10
ยŦยк

''Kölelikten beter bir şey var;o da köleden geçilmeyen bir yere özgür insanların memleketi deyip çıkmaktır.''-Denis Diderot

"Yalanın faydası bir defa içindir,gerçeğin faydası ise sonsuzdur,ölmez…"- Deniz Diderot

"İktidar,iktidara düşkün olmayan ve iktidardan gelecek yararlara ihtiyacı bulunmayanlara verilmelidir."-Platon(Eflatun)

"Kendini yönetirsen dünyayı yönetecek gücü bulabilirsin."-Platon(Eflatun)

"Öğretmenlik her şeyden evvel bir Tanrı sanatıdır."-Platon(Eflatun)

"Kimseye kendinizi sevdirmeye kalkmayın,yapılması gereken tek şey,sadece kendinizi sevilmeye bırakmaktır."-Platon(Eflatun)

"Ya krallar filozof ya da filozoflar kral olacaktır."-Platon(Eflatun)

"Sadece ölüler savaşların sonunu görmüştür."-Platon(Eflatun)

"Ruhumuzu bir kaya parçası gibi karşımıza almalı,onu kabalıklarından,fazlalıklarından yontmalıyız."-Platon(Eflatun)

"İnsanları inandıkları şeylerden vazgeçirmek bir şeye inandırmaktan daha zordur."-Ernest Renan

"Tarihinin yanlış yazılması bir millet olmanın parçasıdır."-Ernest Renan

"Zayıflar bizi kendi gücümüzden utanmaya zorladıkları için kazandılar."-Friedrich W. Nietzsche

''Yükseldikçe uçma bilmeyenlere daha küçük görünmemiz kaçınılmazdır.''-.Friedrich W. Nietzsche

"En insani davranış,bir insanın utanılacak duruma düşmesini önlemektir."- Friedrich W. Nietzsche

"Ayakkabılarım olmadığı için üzülürdüm,ta ki sokakta ayakları olmayan adamı görene kadar."- Honoré De Balzac

Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil