Beşiktaş Forum  ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi


Geri git   Beşiktaş Forum ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi > Taraftar > Gündem Dışı > Haberler

Haberler Bu Bölümde Gündem Yaratan Haberler Tartışılır.

Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 04-08-2008, 14:30   #1
 
jaSmin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Taksim’deki bu etekli erkekler ne yapıyor?

Click the image to open in full size.Bu etekli erkekler İstanbul’un göbeğinde Taksim’de ne yapıyor ?

Fotoğrafta gördüğünüz etekli erkeklerden biri Türkiye’nin en büyük kadın haber sitelerinden Cosmoturk.com’un Genel Müdürü Cenk Babaeren diğeri ise fotoğraf sanatçısı Süreyya Dernek...

Peki dün Vatan gazetesine de tam sayfa yansıyan bu etekli erkeklerin amacı ne? Şaşkın bakışların gölgesinde İstiklal Caddesi’nde rüzgarın üfürdüğü etekleriyle ne yapmaya çalışıyorlar?...

İşin aslı Türkiye’nin sınırlarından dışarı çıkıp tüm Dünya’yı kaplıyor.

Fransız erkekleri İskoçlar gibi etek giyme özgürlüğü istiyor hatta bu istekleri için Etekli Erkekler adında bir de dernek kurdular.

Taksim’deki bizim etekli erkeklerimiz Cenk ile Süreyya’nın amacı ise Fransız erkeklerinin etekli mücadelesine katkıda bulunup Türkiye’de erkeklerin etek giyip giyemeyeceğini test etmekti..Peki Etekli Erkekler testi geçti mi ?

Click the image to open in full size.

Vatan yazarı Zeynep Bakır dün tam sayfa kaleme alığı Etekli Erkekler ile ilgili ilginç saptamalarda bulundu, “İstiklal Caddesi’nde iki arkadaşımız kilt yani İskoç eteği giyerek gezdiklerinde beklediğim tepkilerin hiçbirini alamadım. Meğer bizim halkımız bir hayli açık görüşlüymüş, şaştım doğrusu...”

Haber3.com olarak “Özgürlükler ülkesinde, pek bir hoş olmuşlar” diyoruz ve buradan sonrasını Vatan yazarı Zeynep Bakır’dan aktarıyoruz..

Herkes giyerse ben de giyerim

Fotoğraf sanatçısı Süreyya Dernek ve Cosmotürk internet sitesinin sahibi Cenk Babaeren ile İstiklal’de buluştuk. İlk olarak aldığımız etekleri terziye götürüp üstlerine göre yaptırdık. Süreyya’nın ilk söylediği şey “Çok rahatmış” oldu. Dükkandan caddeye attıkları ilk adımda her tarafı kolaçan ediyorum “Neler olacak” diye, ama insanlar etekli beylerle ilgilenmiyor. Yukarı meydana doğru çıkmaya başladığımızda “İskoç mu Türk mü anlamadım? Kesin İskoç’tur” diye bir cümle duyuyorum. Yanlarına yaklaşarak “Onlar Türk” dediğimde gülümsüyor. Kendisi de etek giyebileceğini söylüyor ama “Herkes giyerse, giyerim” şartıyla... Meğer İstiklal Caddesi’nde gördüğüm her on erkekten 4’ü etek giymek istiyormuş. Ancak bunun tam tersi olayı şiddetle kınayanlar da var.

Başımıza taş yağacak

Mesela İbrahim Amca! Kendi halinde yerleri süpüren İbrahim Amca, “eteklileri” gördükten sonra önce mevzuyu idrak edemedi. Uzun süre baktı, ben diyeyim 3 siz deyin 13 dakika... Yüzünde hem alaycı, hem de üzüntülü bir hal vardı. Sonra kendini toparlayıp önce besmelesini çekti, sonra “Başımıza taş yağacak” dedi.
Süreyya Dernek postaneye para yatırması gerektiğini söyleyince hep birlikte içeriye girdik. Gözler Cenk ve Süreyya’nın üzerinde... Fısır fısır konuşmalar başladı. En sonunda bir teyze “Aman evladım değerli tek şeyin var onu da ulu orta gösterirsen olmaz” deyince kahkaha koptu. Süreyya parasını yatırdı ve sözü duymazlıktan gelerek kendini sokağa attı. Bir ara sokakta arkadan bağıran adam “Etekleriniz açılacak dikkatli olun kızlaar” dedi, başka bir adam, “Eteğin erkeğe yakışmayacağını düşünüyordum, meğer öyle değilmiş” dedi.

Bu işe en çok yaşlı teyzeler bozuk attı. Biri gelip Cenk’in eteğini havaya kaldırdı. Teyzeye “Niye yapıyorsun” dediğimizde, “Hep erkekler mi bakacak” deyiverdi. Yani sokak biraz garip...

Ya eteğin havalanırsa?

İstiklal Caddesi’nde turumuza devam ediyoruz. Günlük işlemler yapılıyor, banka para makinesinde kuyruğa giriliyor, durakta tramvay bekleniyor. Bir restoranın orta yaşın üstündeki garsonu bana yaklaşıp, “Kızım olur mu hiç böyle etekli, arkadaşlarını düzgün insanlardan seç ya bu çocukların eteği açılırsa?” diye sorduğunda, “Peki kadının eteği açılırsa ne oluyor?” diye karşılık veriyorum. “O zaman bakıyoruz” diyor kendinden emin. O halde etek açıldığında yapılacak şey belli...

Click the image to open in full size.CENK BABAEREN
(COSMOTURK YAYIN GRUBU GENEL MÜDÜRÜ)


“KOYUN GİBİ İNSANLAR OLUP ÇIKMIŞIZ”

Türk toplumunun ön yargıları var. Bu ön yargıların çoğu kulaktan dolma ve insanların dış görünüşüne bakılarak yapılıyor. Bazı insanlar, “Elalem ne der?” diye kendi özgürlüğünü kısıtlamak zorunda kalıyor. Bir bakmışsınız kendimiz için değil, toplum için yaşamaya başlamışız. Koyun gibi insanlar olup çıkmışız. İskoçya’da etek giyen erkek, erkek oluyor da, Türkiye’de niye olmasın? Hababam Sınıfı’nda “Güdük Necmi”yi etekle seyrederken kahkaha atıyoruz, hamamda peştamal giyiyoruz. Sokakta etek giyince “Eşcinsele bak” diyoruz. Bana sorarsanız kim nasıl isterse öyle giyinsin. “İster etek giysin, ister pantolon.” Erkek olmak pantolon giymekle olacaksa hiç olmasın. Bir yönetici olarak bir günlük bile olsa etek giyip kadınların “görüşlerini” ölçmek ve Medya İzleme Grubu-MEDİZ’in haklı savaşına destek vermek istedim.

Click the image to open in full size.SÜREYYA DERNEK
(FOTOĞRAF SANATÇISI)


“ÖN YARGILARDAN KURTULMAK GEREKİYOR”

Zihinsel kalıplardan kurtulmak için etek giydim. Doğduğumuzda dünyada varolan bütün kuralları kabul ederek geliyoruz. Yani biz gelmeden önce toplumun kendi kurallarını koyduğu dünyaya... Geldiğimizde de ona uymamız beklenir. Yedi maddelik ufacık bir hayatın oluveriyor. Onun dışında bütün hikaye bedenini yaşatmaktan öteye gitmiyor. Herkesin anlaması gereken şu: Yaşamak için ölmemiz gerekiyor. Yani sahip olduğumuz tüm yargılardan kurtulmamız gerekiyor. Bir insanın giyinişine, bankadaki hesabına, hiyerarşik düzendeki konumuna göre değerlendirmeye başlıyoruz. Hayatı değiştirmek istiyorsanız önce kendinizi değiştirmelisiniz. Etek sadece buna bir örnek. Cinsiyet diye bir şeye inanmadığımı söylemek için etek giymek en doğrusuydu. Aslında birinin bir diğerinden farkı olmadığını göstermek... Ama anlayanlara.

Click the image to open in full size.

İBRAHİM AMCA ŞAŞKINLIKTAN DONA KALDI

İbrahim Amca, Süreyya ve Cenk’i gördüğünde şaşkınlıktan dona kalıyor. İkiliyi uzun uzun süzdükten sonra ise dudaklarından sadece şu cümle dökülüyor: “Başımıza taş yağacak”.

Click the image to open in full size.

ÇOCUKLARIN ISLIK VE ALKIŞLARI HİÇ BİTMEDİ

İstiklal Caddesi’ndeki turumuzda tabii ki tramvaya binmek de vardı. Biz etrafta dolaşıp dururken bu durumla en çok eğlenenler çocuklar oluyor. Islık ve alkışların arkası kesilmiyor.

Click the image to open in full size.

POLİSLERİN ETEK SORGUSU

Turumuzda polis ekibinin de dikkatini çekiyoruz. Durumu açıklayınca yüzümüzde gülümseme ile yanlarından ayrıldık.

Click the image to open in full size.

HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİREBİLİR MİYİZ?

İstiklal Caddesi’nde etekli erkekler görmek herkese nasip olmaz. Ama bulunca da fotoğraf çektirmeden olmaz tabii!
jaSmin Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-08-2008, 14:36   #2
Dişi Kartal
 
sheker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

yakışmış allah muhafaza frikik vermeseler bari
sheker Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-08-2008, 14:38   #3
Dişi Kartal
 
alpler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Postanedeki teyzenin tepkisi tam bir komedi ya...

İsteyen istediğini giysin,bence sorun yok...Tercihlere saygı duymak lazım...Ama Türk erkeğinin etek giyeceğini hiç sanmam...
__________________
alpler Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-08-2008, 14:55   #4
 
bjksaid92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Alıntı:
sheker´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
yakışmış allah muhafaza frikik vermeseler bari
puahahaha
bjksaid92 Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-08-2008, 14:58   #5
Eye For An Eye
 
OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

saçmalık ya...bu kadar çağdaşlık olmaz ki kardeşim ...
__________________
Click the image to open in full size.Devrimin amacını kavramış olanlar sürekli olarak onu koruma gücüne sahip olacaklardır.
M. Kemal ATATÜRK

OzzY Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-08-2008, 14:59   #6
şizofrenik wak'a
 
SonaY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Türk erkeği taşfırındır bu işler terss...
Kızlar düşünsenize sevgilinizin yanına etekle gidiyosunuzz diyoki;
'ay bunu nerden aldın versene bi kaç gün takılim'
puhahahahahaha
__________________
Esmer,Uzun boylu,kirli sakallı, buğday tenli,Geniş omuzlu,göbeksiz olucaksın.Asla sigara kullanmayacak BEŞİKTAŞ'lı olucaksın.Bunlarında ötesinde ADAM gibi Adam olucaksın.Bu özelliklerin hiçbiri sende yoksa benden uzak durucaksın:D
SonaY Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-08-2008, 15:07   #7
Dişi Kartal
 
alpler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

Alıntı:
SonaY´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Türk erkeği taşfırındır bu işler terss...
Kızlar düşünsenize sevgilinizin yanına etekle gidiyosunuzz diyoki;
'ay bunu nerden aldın versene bi kaç gün takılim'
puhahahahahaha
Beden uyarsa neden olmasın ...
__________________
alpler Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-08-2008, 15:40   #8
AyNaKoLiK
 
seyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

iddia için başörtüsü takan milletimizin saygıdeğer erkekleri etekte giyer
zaman çok deği$ti canımmm
ne yalan söleyim kırmızı ekoseliye çok yakı$mı$$
__________________
senin olduğun karanlığı sensiz aydınlıktan daha çok seviyorum..
seyyah Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 04-08-2008, 15:41   #9
ah mine'l-aşk
 
semra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 

çağdaşlık ve medenilik bu mu şimdi? erkek ve etek.... kalsın almayım, ben çağdışılığımla mutluyum...
__________________


Yar gurbette can yürekte..Bir kafeste ne amansız..Sonsuz ayrılıktır geçmez zaman..Her gece hep aynıdır..Fırtınada ak ayazda..Sürgün her yerde hep yalnızdır..Gül açsada kuş uçsada..Görmez dargındır..
semra Ofline   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-KodlarıKapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık
Türkiye`de Saat: 19:47 .

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2008, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.3.2

Sitemiz CSS Standartlarına uygundur. Sitemiz XHTML Standartlarına uygundur

Oracle DBA | Kadife | Oracle Danışmanlık1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556 557 558 559 560 561 562 563 564 565 566 567 568 569 570 571 572 573 574 575 576 577 578 579 580