Beşiktaş Forum  ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi

Geri git   Beşiktaş Forum ( 1903 - 2013 ) Taraftarın Sesi > Beşiktaş > Transfer

Transfer Beşiktaş ile ilgili Transfer Haberleri.

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 05-05-2010, 03:50   #151

In the dark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Evet beyler uzun yıllar sonra bir kanat oyuncumuz olacak ve bu beni çok sevindiriyor ama Q7 ile birlikte bir kanat oyuncusu daha lazım .. Tello, Holosko, Tabata, Nobre, Uğur, Yusuf, Kaş, Özkan sizlere yol vermek büyük düşünmek lazım !!
Alt 05-05-2010, 08:04   #152
Gogo

Gokhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Başka forumlara girip küfürler edip bu çok güzel bir hareketmiş gibi övüne övüne buraya foto veya link koyarsanız bir daha uyarmam. Seviyeyi koruyalım

Gökhan
Gokhan Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 05-05-2010, 12:46   #153
adige

black_eagles34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

q7 için verilir en azından adı var tabataya,diattaya,delgadoya,higuiana .. verildi hiçbiride bi halta yaramadı bari q7 i alıpta iyi bi iş başarmış olalım...
Alt 05-05-2010, 14:05   #154
Beşiktaşım Hayat Sensin.!

BЦЯΛƧı IПöПü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

40 milyon TL'lik karizma

Transferi borsaya bildirilen Quaresma için Inter ile 8 milyon Euro’ya anlaşma sağlandı. Menajerini de büyük ölçüde ikna eden siyah beyazlıların 1-2 gün içinde Portekizli stara yıllığı 4 milyon Euro’ya 3 senelik imza attırması bekleniyor.

Beşiktaş, 107 yıllık tarihinin en büyük transfer bombasını patlattı... Başkan Yıldırım Demirören ve yönetimi, gelmiş geçmiş en yetenekli futbolcular arasında yer alan Portekizli yıldız Ricardo Quaresma’nın kulübü Inter’le 8 milyon Euro karşılığında anlaşma sağladı. Oyuncunun menajeri Jorge Mendes’i de büyük ölçüde ikna eden siyah beyazlılar, Portekizli stara yıllığı 4 milyon Euro karşılığı 3 sezonluk imzayı hafta sonuna kadar attırması bekleniyor. Bu transfer için Beşiktaş’ın kasasından yaklaşık 40 milyon TL çıkacak.

Başta İtalya ve Portekiz olmak üzere tüm Avrupa’da büyük ses getiren Quaresma’nın transferi Beşiktaşlı camiasını heyecanlandırdı.

Türkiye “Ricardo Quaresma Beşiktaş’a” transferini, kulübün resmi sitesinden yapılan açıklamadan öğrendi. Saat 13.14’te “BJK Futbol A.Ş.’den Açıklama” başlığıyla girilen duyuruda, Portekizli futbolcuyla transfer görüşmelerine başlandığının İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’na (İMKB) bildirildiği ifade edildi. Açıklamada, “İtalya futbol takımlarından Inter’in oyuncusu Ricardo Quaresma’nın transferi konusunda kendisi ve kulübü ile görüşmelere başlanmıştır” denildi. Bilindiği üzere Beşiktaş Kulübü, anlaştığı futbolcular için İMKB’ye önce “transfer görüşmelerine başlanmıştır” yazısı gönderiyor, arkasından da oyuncuyla yapılan sözleşmede yer alan ücretleri bildiriyor.

Görüşmeye başladık sonuna gelmedik
Beşiktaş Basın Sözcüsü Mete Düren, Quaresma’nın transferiyle ilgili görüşmelerin başlamasının, transferin sonuçlandığı anlamına gelmediğini söyledi. Düren, Mustafa Denizli’den transfer raporu aldıklarını belirterek, “Aksine bir transferin borsaya bildirilmiş olması görüşmelerin yeni başlamış olması demektir. Hakan Arıkan ve Serdar Özkan’ın ise başka bir takıma gitmesi bizim açımızdan sıkıntı yaratmaz. Biz futbolcularımıza iç transferde performanslarına göre değer biçtik. Kalmak isteyen kalır, gitmek isteyen gider” dedi.

Son golü Beşiktaş’a attı
Beşiktaş’lı olmasına kesin gözüyle bakılan Quaresma, Avrupa arenasındaki son golünü siyah beyazlı takıma attı. Portekizli yıldız Porto’da oynarken 11 Aralık 2007’de Şampiyonlar Ligi’nde Beşiktaş’ı sahalarında 2-0 yendikleri maçta son golü ağlara göndermişti. Quaresma, o tarihten sonra oynadığı takımlarda Avrupa maçlarında gol atamadı.

Barça, Chelsea ve İnter’in kalbini çalan ÇİNGENE
26 Eylül 1983’de Lizbon’da doğdu. Sporting Lizbon altyapısında yetişti. 1.73 boyunda, lakabı Çingene. 2001’de profesyonel oldu. Barcelona’ya 2003’te 6 Milyon Euro ve Rochemback karşılığında transfer oldu. 6 Milyon Euro ve Deco karşılığında Porto’ya gitti. Kariyerinin en parlak dönemini yaşadı. İnter’e 18.6 Milyon Euro karşılığında imza attı. 2009’da Chelsea’de kiralık oynadı. Milli formayla 34 maça çıktı, 5 kez fileleri havalandırdı.

NE DEDiLER
İbrahim Toraman: En iyilerden biri
AVRUPA’dan alınacak en iyi oyuncular arasında. İsim olarak mükemmel. Müthiş bir tekniği var. Fakat fizik olarak hazır mı, orasını iyi bilmek gerekir. Son iki yılda sesi soluğu çıkmıyor. Takıma katkısı ne olur tartışılır.

Rüştü Reçber:Esprili bir evlattır!
Barcelona’dan takım arkadaşım. O zaman 19 yaşındaydı. Kendisiyle çok iyi tanışırız. Barcelona’da çok şeyler paylaştık. Esprili bir evlattır! Çok teknik ve hızlı bir oyuncu. Arkadaşlığı da mükemmeldir. Gelirse büyük işler yapar.

Serdar Özkan:En bela oyuncu
Bugüne kadar gördüğüm en bela oyuncu. İstekli ve arzulu olduğu zaman neler yapabildiğini bize karşı oynadığı maçlarda gösterdi. Hakikaten tutulması çok zor ve skoru her an değiştirebilecek yeteneklere sahip özel bir oyuncu.

Ali Tandoğan: Oyun zekası süper
Porto’ya 2-0 yenildiğimiz maçta olağanüstü oynamıştı. Oyun zekası mükemmel. Kanatları çok iyi kullanıyor. Quaresma’yı almak değil onunla oynayacaklar önemli. Yoksa Türkiye’ye ne Quaresma’lar geldi!

Metin Tekin:Yeterliliği tartışılır
Quaresma için ne söyleyebilirim ki. Bu oyuncuyu izleyenler daha iyi bilirler! Yetenekli ama uzun süredir oynamamış bir oyuncunun performans anlamındaki yeterliliği tartışılır. Umarım Beşiktaş için hayırlı bir transfer olur.

Feyyaz Uçar: Keita ile kapışır
İyi bir kanat oyuncusu. Bire birde çok raha adam geçebiliyor. İngiltere, İtalya ve İspanya’nın büyük takımlarında oynayamadı ama Türkiye’de rahat oynar. İki maç oynarsa açılır. Türkiye’de Galatasaraylı Keita ile kapışır.

TÜRK FUTBOLUNUN EN PAHALI TRANSFER LiSTESi OYUNCU YIL KULÜP BONSERVİS ÜCRETİ Nicolas Anelka 2005-2006 M.City’den F.Bahçe’ye 15.6 Milyon Euro
Mario Jardel 2000-2001 Porto’dan G.Saray’a 28 milyon dolar
Ariel Ortega 2002-2003 River Plate’den F.Bahçe’ye 7.5 milyon dolar
Jose Kleberson 2005-2007 M.United’dan Beşiktaş’a 2.5 milyon Sterlin
Pierre van Hooijdonk 2003-2005 Feyenoord’dan F.Bahçe’ye 1 milyon Euro
Cladio Taffarel 1998-2001 A.Miniero’dan G.Saray’a 2 milyon dolar
Gheroghe Hagi 1996-2001 Barcelona’dan G.Saray’a 700 bin dolar
John Carew 2004-2005 Valencia’dan Beşiktaş’a 5 milyon Euro
Roberto Carlos 2007-2010 Real Madrid’den F.Bahçe’ye BEDELSİZ

hürriyet
Alt 05-05-2010, 18:28   #155

bianconero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

TARİH: 05/06/2009

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi Ve Ticaret A.Ş.nin 05.06.2009 tarihli yazısı aşağıya çıkarılmıştır.

04.06.2009 tarihinde saat 22:03te Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) yayınlanan bildirimimiz aşağıda yer almaktadır.

Şirketimiz‚ Kayserispor profesyonel futbolcularından Mehmet Topuz ile görüşmelere başlamıştır.

TARİH:12/06/2008

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.nin 12.06.2008 tarihli yazısı aşağıya çıkarılmıştır.

Konu: Sermaye Piyasası Kurulunun Seri:VIII‚ No: 39 sayılı Tebliği uyarınca yapılan açıklamadır.

Şirketimiz Almanya´nın Borussia Dortmund takımında forma giyen Nuri Şahin´in transferi konusunda görüşmelere başlamıştır.

TARİH:22/05/2008

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.nin 22.05.2008 tarihli yazısı aşağıya çıkarılmıştır.

Konu: Sermaye Piyasası Kurulunun Seri:VIII‚ No: 39 sayılı Tebliği uyarınca yapılan açıklamadır.

Şirketimiz‚ Almanya futbol takımlarından Schalke 04´de forma giyen Marcelo Bordan ve Levan Kobiashvili´nin transferleri konusunda kendileri ve Schalke 04 klubü ile görüşmelere başlamıştır.

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.nin 22.05.2008 tarihli yazısı aşağıya çıkarılmıştır.

Şirketimiz‚ Avusturya futbol takımlarından SV Mattersburg´da forma giyen Cem Atan´ın transferi konusunda kendisi ve Kulübü ile görüşmelere başlamıştır.

Şirketimiz‚ Fransa futbol takımlarından Racing Club de Lens´in oyuncusu Adama Coulibaly´in transferi konusunda kendisi ve Kulubü ile görüşmelere başlamıştır.

Şirketimiz‚ İtalya futbol takımlarından Udinese´de forma giyen Andrea Coda ile; Lazio´da forma giyen Guglielmo Stendardo´nun transferleri konusunda kendileri ve Kulüpleri ile görüşmelere başlamıştır.

TARİH:31/01/2008

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.nin 31.01.2008 tarihli yazısı aşağıya çıkarılmıştır.

Şirketimiz‚ Dinamo Zagrep´de forma giyen Hırvat Sporcu Dino Drpic´in transferi ile ilgili görüşmelere başlamıştır.

TARİH:03/07/2006

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.nin 03.07.2006 tarihli yazısı aşağıya çıkarılmıştır.

Fransız futbolcu Laurent Robert denenmek için futbol takımımızın Fransa kampına katılmıştır.

TARİH:02/06/2005

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.nin 02.06.2005 tarihli yazısı aşağıya çıkarılmıştır.

Şirketimiz‚ Futbolcu Okan Yılmaz ile görüşmeye başlamıştır.

TARİH:13/10/2004

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.nin 13.10.2004 tarihli yazısı aşağıya çıkarılmıştır.

Şirketimiz futbolcu İlhan Mansız ile görüşmelere başlamıştır.

TARİH:27/05/2002

Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.nin 27.05.2002 tarihli yazısı aşağıya çıkarılmıştır.

Konu: Sermaye Piyasası Kurulunun Seri:VIII‚ No: 20 sayılı Tebliği uyarınca yapılan açıklamadır.

Şirketimiz ile futbolcular Da Silva Ferreira Edilson‚ Stipe Pletikosa‚ Mazzantini ve Waldson arasında görüşmelere başlanmıştır.
Alt 05-05-2010, 22:13   #156
Muhalif Kartal

alleenje - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı:
dartheagle´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Abi Ortega harbiden futbol hayatını bitirdi uyuşturucuyla ama Fenerden sonra taş gibi de futbol oynadı Arjantin de Newell de onu da sölemek lazım

Keita nın da bu sene GS nin herşeyi olduğunu düşünüyorum bu arada bencil bir oyuncu olduğunu neden söledin anlamadım abicim. Adam bir sürü gol attırdı ki pas verilcek durumda biri varsa genelde veriyo zaten. İnanılmaz bir hızlanma yeteneği var ve çok kolay adam eksiltiyor kanat adamı için en önemli özellik bu. Queresma da aynı özellikte çabuk hızlanıp teknik açıdan Keita dan çok daha iyi bir yapıda Q7. Bizde gerçekten böyle bir oyuncu eksikliği var oyuna yaratıcı ekstra birşeyler katcak futbolcular lazım. Sistem futbolundan midem bulandı artık abi ya. Oyun tıkandı mı herşeyimizin karambollere defanstan top şişirmelere bağlı kalmasını istemiyorum. Eğer takımınızda bu tarz karşı takımın beklemediği işler yapcak oyuncular yoksa kapanan takımları açamıyorsunuz işte. Bizim de bu sezon en büyük sorunumuz buydu. Q7 gelirse Türkiye liginde gerçekten çok faydalı işler yapar. ORtama uyum sağlarsa da hele siz o zaman görün Queresma nın ne olduğunu. Kendine güvenini tekrar kazanması lazım Q7 nin en büyük dert bu sen bu konuda hocaya güvenmediğinden transferi istemiyorsun tahmin ediyorum ama ben bu riskin alınabilir bir risk olduğundan yanayım. Queresma eğer ki gelebiliyosa tam aradığımız özellikte oyuncudur.
Onurcum ayri birsey anlattim.Keitanin yeteneklerine hic bir sozum yok.Keita kendine oynuyor derken asist yapmaz demek istemedim.3 adami calimlar showunu yapar asistini sonra yapar.Verkaclarla sifira inip arka direge (ya da duruma gore ondirege) top kestigini hatirliyormusunu hic.Ya da tekpas la arkadaslarini pozisyona soktugunu.Bunlar bir tarafa Keitanin arkasinda oynayan sagbekin (genellikle sabri) Keitanin yardimi olmamasi yuzunden dustugu durumlar?
Yattara ve bizim gundemimizdeki Q7 de ayni tarz sayilabilecek bir adam.Acikcasi cok fazla izlemedim ama izledigim 2-3 macta bu izlenimi aldim.Insallah yanilirim cunku bu transfer olacak gibi.
Risk alinabilir bir risk diyorsun.Bizim teknik kadro ve yonetim kendi dilini konustugu Batuhani duzeltemedi.Eger teknik kadro ve yonetimin adam kazanmasina guvensem bende bu risk alinabilir derdim.
Alt 06-05-2010, 23:17   #157

dartheagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Abi bizim kadro yapısı defansif yönden GS ye göre baya bir üstün onu da sölemek lazım GS de sabri nin yalnız kalma nedeni sadece Keita nın yardım etmemesi değil ki ben zaten Keita gibi adamım olursa açıkçası defansa gelip de koşturup kendini yormasını istemem çok fazla ayağına top geldiğinde yeter ki bizim mallar gibi geri iade etmesin ya da saçma sapan koşular paslar yapmasınlar. Ben zaten senin dediğin gibi 0 a inen sürekli orta yapan kanat adamı da bize çok faydalı olmaz diyorum abicim eğer öyle kanat adamları alacaklarsa çok da iyi forvet almaları lazım. Ben daha çok senin de örneğini verdiğin gibi Yattara ve Queresma yeteneğinde gole yönelik içeriye katedebilen şutlar çekebilen adam eksiltebilen en önemlisi duran topları etkili kullanabilen ya aslında kısaca oyun içinde taktik dışında kendi bir şeyler yaratabilen oyuncular olsun istiyorum takımda. Ama Queresma ne kadar profesyonel olabilme konusunda tam başarılı olamasa da asla da bir Yattara kadar kötü düzeye gelemez. Hele ki kariyerinin şu döneminde bize gelirse ( Kİ BEN HİÇ İNANMIYORUM) Yattara gibi olması tamamen aptallık olur dibe vurur kendini bitirir. Ben inanmıyorum böyle olcağına Türkiye ye gelen ofansif kanat oyuncularının çoğu akıllı oldukları sürece ligin tozunu atmışlardır(Anelka, Kewell, Keita, Colman, Cangele, Toledo, Dos santos). FB deki dangalak Kazım kazım bile bu ligdeki bek oyuncuları için kabus olmuştu abi ya Queresma nın neler yapabileceğini düşünemiyorum bile. Türkiye de ki bek yokluğundan zaten İsmail e milyon dolarları bayıldık. Benim güvendiğim nokta da bu zaten yoksa ben de istikrarlı oyuncu alınması kumar oynanmaması taraftarıyım ama Queresma bize gelirse laubalilik yapamaz abicim yapmamalı ya Queresma 35 yaşına gelmiş bir adam değil şu futbol hayatını Türkiye gibi sıradan bir ligde pinekleyerek bitirecek bir adam değil o, dünyanın en iyi kanat oyuncularından birinden bahsediyoruz. Son kozunu böyle oynayamaz. Ben teknik heyete güvenmekten çok Queresma nın kendisinin zeki bir insan olduğunu ve yanlış yapmayacağını düşünüyorum öyle diyim. Zaten gelmeyecek abi ya bu kadar konuşuyoruz o adamın hala Türkiye ye bile geleceğini düşünmüyorum ben başındaki Mourinho kabusundan kurtulursa kendini gösterir Queresma anlaşamadığı bir t.direktörle gittiği her takımda karşılaşmsı da onun şanssızlığı oldu
dartheagle Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 06-05-2010, 23:46   #158
Muhalif Kartal

Alıntı:
dartheagle´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
Abi bizim kadro yapısı defansif yönden GS ye göre baya bir üstün onu da sölemek lazım GS de sabri nin yalnız kalma nedeni sadece Keita nın yardım etmemesi değil ki ben zaten Keita gibi adamım olursa açıkçası defansa gelip de koşturup kendini yormasını istemem çok fazla ayağına top geldiğinde yeter ki bizim mallar gibi geri iade etmesin ya da saçma sapan koşular paslar yapmasınlar. Ben zaten senin dediğin gibi 0 a inen sürekli orta yapan kanat adamı da bize çok faydalı olmaz diyorum abicim eğer öyle kanat adamları alacaklarsa çok da iyi forvet almaları lazım. Ben daha çok senin de örneğini verdiğin gibi Yattara ve Queresma yeteneğinde gole yönelik içeriye katedebilen şutlar çekebilen adam eksiltebilen en önemlisi duran topları etkili kullanabilen ya aslında kısaca oyun içinde taktik dışında kendi bir şeyler yaratabilen oyuncular olsun istiyorum takımda. Ama Queresma ne kadar profesyonel olabilme konusunda tam başarılı olamasa da asla da bir Yattara kadar kötü düzeye gelemez. Hele ki kariyerinin şu döneminde bize gelirse ( Kİ BEN HİÇ İNANMIYORUM) Yattara gibi olması tamamen aptallık olur dibe vurur kendini bitirir. Ben inanmıyorum böyle olcağına Türkiye ye gelen ofansif kanat oyuncularının çoğu akıllı oldukları sürece ligin tozunu atmışlardır(Anelka, Kewell, Keita, Colman, Cangele, Toledo, Dos santos). FB deki dangalak Kazım kazım bile bu ligdeki bek oyuncuları için kabus olmuştu abi ya Queresma nın neler yapabileceğini düşünemiyorum bile. Türkiye de ki bek yokluğundan zaten İsmail e milyon dolarları bayıldık. Benim güvendiğim nokta da bu zaten yoksa ben de istikrarlı oyuncu alınması kumar oynanmaması taraftarıyım ama Queresma bize gelirse laubalilik yapamaz abicim yapmamalı ya Queresma 35 yaşına gelmiş bir adam değil şu futbol hayatını Türkiye gibi sıradan bir ligde pinekleyerek bitirecek bir adam değil o, dünyanın en iyi kanat oyuncularından birinden bahsediyoruz. Son kozunu böyle oynayamaz. Ben teknik heyete güvenmekten çok Queresma nın kendisinin zeki bir insan olduğunu ve yanlış yapmayacağını düşünüyorum öyle diyim. Zaten gelmeyecek abi ya bu kadar konuşuyoruz o adamın hala Türkiye ye bile geleceğini düşünmüyorum ben başındaki Mourinho kabusundan kurtulursa kendini gösterir Queresma anlaşamadığı bir t.direktörle gittiği her takımda karşılaşmsı da onun şanssızlığı oldu
Onur nerden baslayayim bilmiyorum.Acikcasi senle bukadar farkli dusundugumu sanmiyordum.Morinho kabusu dedinde Intere Q7 yi aldiran Morinho.Avrupanin onde gelen takimlarinin kanatlarina bakarsan eger tek tarafli adamlarin forma bulamadiklarini gorursun.Defansa yardimci olmayan,sifira inip on,arka direk kombinezonlari yapmayan kanat oyunculari bizim gibi 2.sinif futbol ulkelerinde boy gosteriyor.Santrafor gerekliligimiz oldugu konusunda ise bence suphe yok.Bak gecen sene 3.sinif olmasina ragmen sadece dogru stilde bir santafor oldugu icin Nobre ile sampiyon olduk.Bobo ile sampiyonluk hayal.
Bizim GS den cok ustunuz dedigin savunma yonumuz ise 4 oyuncunun oynamasina bagli bir durum.Ferrari-Sivok-Ernst-Fink 4lusunden herhangi biri oynamadigi an takim savunmasi adina birsey kalmiyor.Sezonun Ilk 6 macini hatirlarsan Tello solda Holosko sagda oynadigindan Fink mecbur kadro harici kaliyordu.6 haftada 2 galibiyeti zor aldik.Holosko defansif gorevlerini yerine getirmedigi icin sag kanat koridor oldu.Simdi Holosko yerine Q7 yi oraya koydugumuzda ne degisecek?
Q7 ismi bana gore belirlenen stratejinin yanlis oldugunun gostergesi.
Insallah yanilirim.Bakalim zaman ne gosterecek.
Iyi defans yapan bir takimiz ama buda cok ince dengelere bagli.
Alt 07-05-2010, 01:36   #159

dartheagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Abi bana ters düşündüğün bir şey yok şu son yazdığın mesaja nerdeyse imzamı atarım. Queresma avrupa oyuncusu değildir zaten(en azından artık değil) Mourinho nun onu oynatamayacağını bilmesi gerekiyordu hele ki İtalya gibi bir ligde özgüvenini kaybetmiş bir Queresma nın ne yapmasını bekliyordu afedersin. Bu kadar sert bir ligde queresma gibi bir oyuncunun tutunması imkansız. Bunu bile bile hele ki İnter de Maicon ve Mancini gibi avrunanın en uyumlu ikililerinden birine sahipken Queresmayı alarak ne yapmayı düşündüğünü gerçekten çok merak ediyorum. İnter in sistemine tamamen ters bir oyuncu. Sonra da Mourinho dsiplinsiz falan diyor Mourinho iyi bir teknik direktör iyi durumda olan yetenekleri kullanmayı yönetmeyi çok iyi biliyor ama kayıp yetenekleri kazanma yada potansiyeli olan yetenekleri geliştirme(bildiğin Lucescu kısaca) konusunda asla bir Wenger Ferguson olamaz Queresma zamanında Ferguson un elinden geçseydi şu an onun ismini transferde değil uefa nın manşetlerinde görürdük ancak bundan eminim abi. O adam şansına küssün ki uyum sağlaması çok zor bir şehirde Barcelona da gençlerle uyumu da muamma olan Riijkard gibi bir adamın eline düştü bir de üstüne üstlük Figo dan sonra onun bölgesine gelince iyice beklentilerin ortasında tutunamadı aslında bana kalırsa İspanya ligine uygun bir oyuncuydu Riijkard gerçekten bu işten anlasaydı onu eğitip inanılmaz yeteneğini kullanarak Barcelona ya Messi den önce de büyük bir yıldız kazandırabilirdi ama iyi ki de kazandırmamış hem queresmayı bizim alabilme olasılığımız doğdu hem de messi gibi bir oyuncu izleyebiliyoruz Ben queresma zaten manu da real de barca da lyon da vs vs büyük işler yapar demiyorum abi Queresma Türkiye de iyi işler yapar diyorum. Ya abi Holosko ile Queresma yı nasıl karşılaştırıyorsun lütfen Atakan abi ya Şu değişir ki Queresma ayağına top geldiğinde onu 3 tane direğin ortasına bir şekilde ulaştırmadan o topu kolay kolay kaybetmez ama Holosko o 3 direğin üstüne bile vursa dua eder duruma geldik biz. Güzel futbol izlemek istiyorum abi ben bunun için Queresma riskini alsınlar ya nolcak paraları varsa alsınlar. Aklıyla top oynayan oyuncuları çok özledim yeter artık bu zeka özürlü futbolculardan çektiğimiz.

Defansif açıdan düşünürsek de zaten 4-3-2-1 gibi bir düzende oynuyoruz abicim 3 tane orta sahanın görevi zaten o ilerdeki ikili nin arkasını kapatmak GS de iyi 3 tane ortasaha olmadığı için biz gs den çok daha farklı konumdayız. Senin dediğin doğru bu çok hassas dengelere bağlı zaten bu yüzden ortasahaya da transfer yapılmalı diye boşuna sölemiyorum. Ortadaki 3 lü alternatifli olmalı çünkü ordaki sakatlıkların bizi çok etkileyeceği kesin şu an elimizde bulunan Tello Ernst Fink Necip ve Uğur inceman bizi taşıyabilecek oyuncular aslında istikrarlı olurlarsa. Ben Queresma nın böyle sağlam bir ortasaha önünde koşmamasının çok da sorun yaratmayacağını düşünüyorum. Ama dediğin gibi bu adamların sakatlanmaması veya alternatiflerinin hazır olması lazım. Zaten bana kalırsa Holosko Tabata Delgado gönderilip kanatlara volkan şen ve Queresma gibi gole yönelik kanat oyuncuları alınırsa Bobo ile idare edilebileceği kanısındayım. İşte senin dediğin gibi sıfıra inip orta kesen tarz kanat oyuncuları alırsak kontenjan hakkımızı forvete harcamak zorundayız. O zaman ortasahamız elimizdekilerle idare etmek zorunda kalacak. Ben Forvete adam almaktansa kanatlarla bu açığı kapatma yanlıısıyım. Çünkü ikimiz de bobo yu çok beğenmesek de bobo nun pasör forvet olma konusunda bence hiç de azınsanmayacak bir yeteneği var. Eğer paslaşmaya gelen Queresma ve Volkan gibi yetenekli adamlar olursa Bobo onları eminim iyi besleyecektir. Top süremese de çok hareketli olmasa da vücudunu iyi kullanan bir oyuncu Bobo ve pas atabilme yeteneği bir forvete göre iyi bence bu yeteneğinden faydalanıp ortasahaya iyi bir yabancı alıp transfer dönemini kapatabiliriz. Senin dediğin Kallström ü ortaya Queresmayı bir kanada Volkan şen ozan ipek ya da Yekta falan diyosun onlar gibi bir türk oyunucuyu da bir kanada alıp kadro yapısını böyle oluşturmak çok mantıklı geliyor bana. Queresma bu kadro içinde anahtar oyuncu olur şu kadronun en ihtiyacı olan kreatif yetenek Queresmadır ve dünyada bu işi ondan iyi yapabilecek oyuncu sayısı da çok az. Varsa da bizim alabileceğimiz anca Queresmadır zaten abi. Ne bekliyorsun ben istemez miyim Guti gibi Mata gibi Reyes gibi adamları ama bizim alabileceğimiz adam Queresma gibi bazı sorunları olan avrupanın ikinci sınıf kategorisinde kalmış böyle sönmüş yıldızlardır. Hayatımda hiç bir futbolcuya bu kadar güvenmedim belki ama Queresma nın bu ligin her türlü üstünde kalacağını adım gibi biliyorum. Bize gelirse en kötü oyunuyla bile bizdeki bütün yabancılardan çok daha iyi bir istatistik tutturacaktır görürsün abicim.

Konu dartheagle tarafından (07-05-2010 Saat 01:38 ) değiştirilmiştir..
dartheagle Ofline   Alıntı ile Cevapla
Alt 07-05-2010, 23:47   #160
Muhalif Kartal

Yazdiklarinin buyuk kismina tamam.Ama bir kac konu var ayrildigimiz.Holosko ornegini yanlis anlamissin.Ben sag kanadin defansif zayifligi anlaminda Holosko ve Q7 yi karsilastirdim.Hucuma katki olarak kiyas mukayyese edilemezler tabiki.
Dedigin sistemle deplasmanda kolay puan kaybedilmez.Bobolu,Q7 li,Volkanli takim bunun icin ideal.Ama Inonude kapanan takimlari acamayiz.Bunu yapmanin en akilci yolu sifira inip Pivot santrafora top kesmek.
Bende bu sistem icin Q7 yerine flash transferimiz Gignac,Santa Cruz yada o tarz bir santrafor olsun diyorum.Orta sahaya kimi istedigimi zaten biliyorsun.Kanatlarida yerlilerle(yekta-volkan,ozan-volkan) takviye edersek 4 transferle yeni sezona bomba gibi gireriz.Zaten bunu Q7 avrupanin adami degil diyerek sende kabul ediyorsun.
Q7yi almak bir yandanda risk.Sorunlu bir oyuncu.Hep ayni ornegi veriyorum. biz 17 yasinda bir cocugu (adam degil cocuk) kazanamadik bu teknikadam ve yonetimle.Q7 yi nasil kazanacagiz?
Queresma bu ligin ustunde olur ama oynarsa.Bu konuda bizim sabikamiz cok.
Yinede lokal dusunuyorsak yararli olabilir diyelim.Ama bu kadar para harcayip lokal basari pesinde kosmak dogru mu?

Bu konuyu arkadaşlarınızla paylaşın

Konuyu Toplam 3 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 3 Misafir)